مجله دلتا |
۱ هفته پیش

عجیب ترین رفتار ایرانی ها عجیب ترین رفتار ایرانی از دید خارجی ها مجله دلتا

هر ملیتی، با فرهنگ منحصر به فردش هویت می‌یابد، شاید اگر این تفاوت‌ها نبود اشتیاقی برای گشتن و آشنایی با دیگر کشور‌ها در دل بشر کنجکاو شکل نمی‌گرفت. پس اختلافات را بپذیریم و از آن‌ها لذت ببریم.
عجیب ترین رفتار ایرانی ها

فرهنگ‌های جاری در کشور‌های مختلف، گاه بسیار مشهور و شناخته شده هستند، مانند شاد بودن مردم اسپانیا، نظم آلمانی‌ها، یا هنروری فرانسوی‌ها. اما گاهی قوانین و ضوابط یک کشور در نظر دیگر کشور عجیب می‌آیند. با مطلبعجیب‌ ترین رفتار ایرانی هااز دید خارجی‌ها همراهمجله دلتاشوید.

ایران، پایتخت جراحی زیبایی بینی!

علی رغم زیبایی نسبی مردمان ایران زمین، امری به نام عمل زیبایی یا جراحی پلاستیک مدت‌هاست که همه گیر شده است و تعداد کسانی که برای کسب رضایت بیشتر از ظاهرشان زیر تیغ جراحان می‌روند، رو به افزایش است.

عمل بینی متداول‌ترین جراحی زیبایی است که هرچند در سرتاسر دنیا طرفدارانی دارد، اما کشور ایران به عنوان پایتختجراحیبینی شناخته می‌شود. آمار جراحی بینی در ایران به قدری بالاست، که طبق گزارشات اخیر، ایرنی‌ها ۷ برابر بیشتر از مردم آمریکا اقدام به انجامجراحی پلاستیکبر روی بینی خود می‌کنند.

عجیب‌ ترین رفتار ایرانی ها فرهنگ ” تعارف “

تعارف کردن از اولین رفتارهایی است که والدین ایرانی به عنوان نشانه‌ای از ادب به فرزندان خود می‌آموزند. اما این رفتار مودبانه‌ی ما، خارجی‌ها را حسابی گیج می‌کند؛ اگر خوراکی یا نوشیدنی را که به ما پیشنهاد کرده‌اند بخواهیم، هیچگاه بار اول آن را نمی‌پذیریم و حتما ابتدا یک یا دو بار تشکر و اظهار بی علاقگی می‌کنیم تا برای بار دوم هم به ما پیشنهاد کنند.

در مواردی هم ممکن است چندین بار تعارف کنیم. هرچند ما این رفتار را نشانه ادب و احترام می‌دانیم، خارجی‌ها در اولین روزهای اقامتشان در ایران این رفتار را بسیار گیج کننده می‌یابند.

پیشنهاد مطالعه: مطلباستفاده از دو ماسک مفیدتر استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم پول بسیاری برای دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می‌کنند و این جزو معیارهای عجیب زیبایی است.

9 ساعت پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

12 ساعت پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

1 روز پیش

هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری و صد‌ها مرگ بر اثر کرونا. با مجله دلتا همراه باشید تا به اقدامات لازم برای پایان دادن کرونا بپردازیم.

2 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

2 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

3 روز پیش

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان و محققان در زمینه‌ی جهان هستی اما همچنان عجیب ترین ایده ها درباره هستی مطرح است.

4 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

4 روز پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

5 روز پیش

بسیاری از اصول سئو شناخته شده و تا حدودی رایج است، اما سوال اینجا است که نقش عکس ها در سئو چیست؟ آیا کیفیت عکس ها در سئوی سایت تاثیر دارد!

5 روز پیش

مراسم ازدواج در سرتاسر جهان بسیار متنوع برگزار می‌شود اما قطعا ازدواج با تمساح در مکزیک از آن رسوم عجیب و غریب است که دلهره‌آور است.

6 روز پیش

زمان پایان همه گیری ویروس کرونا واگیردارترین ویروس جهان، هنوز مشخص نیست و پایان‌دادن به آن قطعا کاری مشکل ودشوار خواهد بود.

6 روز پیش

آیا می‌دانستید در برخی فرهنگ‌ها و بنا بر آداب و رسوم خود، مردم خودخواسته به قطع انگشتان دست برای عزاداری و شادی روح مردگان می‌پردازند.

۱ هفته پیش

حمله مرگبار مار کبرا به دو کودک هندوستانی باعث مرگ این دو کودک شد. مادر کودکان نیز که توسط این مار گزیده شده در وضعیت وخیم به سر می‌برد.

۱ هفته پیش

در یکی از شب‌های زمستانی، دریکی از روستا های کانادا به طرز کاملا ناگهانی و وحشتناکی، دیگر هیچ انسان و حیوانی در این روستای عجیب دیده نشد.

۱ هفته پیش

بیشتر...