مجله دلتا |
11 ماه پیش

درمان سوختگی سطحی در خانه ماده طبیعی برای درمان سوختگی

بهترین عکس‌العمل در هنگام مواجه با سوختگی چیست؟
76 2 با این 5 روش درمان سوختگی سطحی در خانه را فوری بهبود ببخشید

همه ما یک‌بار هم که شده دچار سوختگی درجه یک و سطحی شده‌ایم. این نوع سوختگی خفیف معمولاً طول درمان دوهفته‌ای دارد تا کاملاً جای سوختگی و زخم بهبود یابد. در این مطلب ازمجله اینترنتیدلتا قرار است راهکاری برایدرمان سوختگی سطحی در خانهشما بدهیم.

۵ راهکار برای درمان سوختگی سطحی در خانه

هدف از ارائه این راهکارها فقط جلوگیری از عفونت و درد بعد از سوختگی است، تا سوختگی شما به‌آسانی بهبود یابد.

۱. آب خنک برای درمان سوختگی سطحی در خانه

آب خنک مؤثرترین درمان برای سوختگی است. اگر دست خود را زیر آب خنک به مدت ۲۰ دقیقه نگهدارید از التهاب و میزان درد، سوزش سوختگی شما کم می‌شود. البته این راه‌حل برایدرمان سوختگی سطحی در خانهاست و برای سوختگی‌های درجه بالاتر موجب تاول‌زدن می‌شود.

5 راهکار برای درمان سوختگی سطحی در خانه

۲. پمادهای آنتی‌بیوتیک برای درمان سوختگی

زمانی که پوست شما دچار سوختگی می‌شود، مستعد ورود باکتری‌ها و ایجاد عفونت پوستی است. برای جلوگیری از این مشکل باید از کرم‌های آنتی‌بیوتیکی مانند نئوسپورین یا باسیتراسین استفاده کنید. زمانی که پماد جذب محل سوختگی شما شد توسط گاز استریل و یک‌پارچه تمیز غیر کرکی آن محل را پانسمان کنید.

۳. آلوئه‌ورا برای بهبود سوختگی

گیاه معجزه‌آسای آلوئه‌ورا خواص‌های بسیاری دارد و برای سوختگی‌های درجه یک و دو بسیار خوب عمل می‌کند. آلوئه‌ورا التهاب سوختگی شما را کاهش می‌دهد و از رشد باکتری‌ها و عفونت جلوگیری می‌کند.

برایدرمان سوختگی سطحی در خانهاز برگ طبیعی آلوئه‌ورا استفاده کنید و از محصولاتی که ادعا دارند از خواص آلوئه‌ورا بهره برده‌اند اکیداً استفاده نکنید. این محصولات مواد افزودنی و شیمیایی در خود دارند که موجب تشدید زخم و عفونت محل سوختگی شما می‌شود. برای استفاده کافی است یک‌لایه ژل خالص آلوئه‌ورا را جدا کرده و مستقیماً بر روی ناحیه آسیب‌دیده بمالید.

آلوئه‌ورا برای بهبود سوختگی

۴. استفاده از عسل برای بهبود سوختگی

عسل یکی از بهترین و مؤثرترین دارو برای درمان بیشتر بیماری‌ها است. عسل را روی محل سوختگی بمالید تا رطوبت پوست شما حفظ بشود. عسل خاصیت فوق‌العاده ضدالتهابی خوبی دارد و نمی‌گذارد به‌هیچ‌وجه باکتری و قارچی به محل سوختگی شما نفوذ پیدا کند. گلوکزهای موجود در عسل باعث می‌شود تا سلول‌های پوستی شما با سرعت بیشتری ترمیم پیدا کند.

استفاده از عسل برای بهبود سوختگی

۵. ماساژ روغن برای بهبود پوست

درمان سوختگی سطحی در خانهتوسط روغن‌های پوستی مثل روغن کنجد و روغن زیتون سوزش، درد و التهاب شما را کاهش می‌دهد و رطوبت ازدست‌رفته پوست شما را تأمین می‌کند.

ماساژ روغن برای بهبود پوست

پیشنهاد دیدنی:ویدیویاسرار درب‌های مخوف سه مکان باستانی چیست؟ + ویدیوجذاب را ببینید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ما را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا همراهی کنید تا درباره‌ میزان مصرف چای سیاه در روز و نقش آن در هیدراته نگه داشتن بدن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

11 ماه پیش

توسط این روش های موثر و طبیعی به آسانی می توانید به درمان سوختگی سطحی در خانه بپردازید و سریع و فوری از درد، التهاب و از عفونت سوختگی خود جلوگیری کنید.

11 ماه پیش

با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا در این مطلب به سوال چرا شکر کپک نمی زند پاسخ دهیم.

11 ماه پیش

شاید تعجب کنید ولی پوست تخم مرغ می‌تواند جایگزین گروهی از گران‌قیمت‌ترین داروها باشد. برای آشنایی بیشتر با معجزه پوست تخم مرغ با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

اگر احساس خارش کمر کنید، راهی برای مهار این حس ندارید. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا دلیل حس لذت بخش خاراندن کمر را بدانید.

11 ماه پیش

در این ویدیو به بررسی اسرار درب های مخوف سه مکان باستانی می‌پردازیم. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

برق انداختن اجاق گاز برای خانم‌ها یکی ازسخت‌ترین کارهاست. مجله اینترنتی دلتا به شما پیشنهاد می‌دهد به جای موادشیمیایی از محلول‌های خانگی استفاده کنید.

11 ماه پیش

حتما شما هم درباره بدی‌های کلسترول بالا چیزهایی شنیده‌اید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بررسی موضوع کلسترول خون چیست می‌پردازیم.

11 ماه پیش

امیدواریم هیچ‌گاه شاهد یک تصادف وحشتناک نباشید، اما در هنگام تصادف چه باید کرد؟ در ادامه به اقدامات مهمی که در هنگام وقوع حادثه باید انجام دهید می‌پردازیم.

11 ماه پیش

بیشتر...