مجله دلتا |
۴ هفته پیش

شاید تعجب کنید ولی پوست تخم مرغ می تواند جایگزین گروهی از گران قیمت ترین داروها باشد..

همه ما به محض شکستن تخم مرغ پوست آن را دور می‌‌ریزیم غافل از اینکه این پوست‌های به نظر بی‌مصرف می‌توانند مصارف زیادی داشته باشند.
خواص پوست تخم مرغ

شاید تعجب کنید ولی پوست تخم مرغ می‌تواند جایگزین گروهی از گران‌قیمت‌ترین داروها باشد. باخواص پوست تخم مرغدندان و موهایی سالم و زیبا داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با معجزه پوست تخم مرغ بامجله اینترنتیدلتا همراه باشید.

تامین کلسیم با پوست تخم مرغ

پوست تخم مرغ می‌تواند نیاز روزانه کلسیم بدن را تامین کند؛ چرا که این ماده غنی از کلسیم به توسعه و رشد استخوان‌ها کمک می‌کند. پوست تخم مرغ نیز در تنظیم ضربان قلب، ترویج عملکرد عضلات و کنترل سطح فسفر، منیزیم، پتاسیم و غیره در خون مفید است.

تامین کلسیم با پوست تخم مرغ

درمان پوکی استخوان و تقویت دندان‌ها

پوست‌های تخم مرغ بهترین منبع کلسیم هستند. با این حال، منبع فلورین و استرانسیوم نیز است که برای متابولیسم استخوان‌ها و تحریک رشد غضروف بسیار مفید است. همچنین در دوران پس از یائسگی برای کاهش درد که مرتبط با پوکی استخوان است مفید به شمار می‌رود و توسط پزشکان توصیه می‌شود. تخم مرغ همچنین بهترین مواد تشکیل دهنده کنترل آفات طبیعی هستند.

تقویت خاک گلدان و رشد بهتر گیاه

استفاده پوست‌ تخم مرغ در اطراف گل و سبزیجات، آن‌ها را از آفات محافظت می‌کند. بهترین محافظت در برابر حلزون‌ها، کرم‌ها و … است. بوی پوست تخم مرغ همچنین جوندگان و گربه‌ها را تحریک می‌کند.

تقویت خاک گلدان و رشد بهتر گیاه

برای ساخت بهترین اسکراب صورت از خواص پوست تخم مرغ بهره ببرید

بهترین اسکراب صورت با پوست‌های تخم مرغ برای پوست، به عنوان بهترین لایه‌بردار طبیعی برای صورت کار می‌کنند. هنگامی که به عنوان یک عنصر در ساخت اسکراب صورت خانگی استفاده می‌شود، بهترین نتایج را برای لایه‌برداری پوست ارائه می‌دهند؛ برای این منظور، آن‌ها در مواد اسکراب مخلوط شده و حدود ۱۵ دقیقه برای صورت استفاده می‌شود.

خواص پوست تخم مرغ برای داشتن موهای سالم

پوست‌های تخم مرغ برای مو بهترین مخلوط همگن هستند؛ کافی است برای تقویت موهایتان غشای سفید پوست تخم مرغ را جدا کنید و سپس در یخچال نگهداری شود. سپس، آن را با مواد تشکیل دهنده دیگری مانند آب و آووکادو مخلوط کنید و مخلوط را بر روی موها بمالید، یک ساعت صبر کنید و بعد آن را بشویید. نه تنها باعث تغذیه موها می‌شود، بلکه آن‌ها را درخشان نیز می‌کند.

جوان‌سازی پوست و رفع چروک پوست

پوست تخم مرغ برای پوست نیز استفاده می‌شود. برای ساختن این بسته جادویی، پوست‌های تخم مرغ را خرد کنید و پس از آن روی سینی‌های مکعب یخ قرار دهید، سپس آن را با کمک آب در حرکت دایره‌ای بر صورت می‌چسبانیم. این ترفند نه تنها به شما در کاهش چین و چروک کمک می‌کند بلکه بافت پوست را نرم می‌کند.

خواص پوست تخم مرغ چیست

پیشنهاد مطالعه:مطلبآیا مصرف چای می‌تواند جای نوشیدن آب را بگیرد؟را از دست ندهید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...