مجله دلتا |
1 ماه پیش

غذاهای مانده خطرناک این غذای مانده برای شما خطرناک است

برخی از خانم‌ها اقدام به تهیه انواع غذا برای روزهای بعد می‌کنند در حالی که این کار صحیح نیست، برخی غذاها هستند که هرگز نباید مانده آن‌ها را مصرف کنید.
غذاهای مانده خطرناک

یکی از اقداماتی که می‌توانید به جای بیکار نشستن در خانه انجام دهید، درست کردن یک ماده غذایی سالم برای روز بعد است که کار شما را جلو بیندازد. بعضی از مواد غذایی هستند که نمی‌توان برای روز بعد درست کرد زیرا اینغذاهای مانده خطرناکمی‌باشند و باعث ایجاد بیماری می‌شوند. بامجله اینتزنتیدلتا همراه باشید.

غذاهای مانده خطرناک

غذاهای مانده خطرناک

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ حاوی سالمونلا است. روش‌های پخت تخم‌مرغ به این گونه است که شما باید حرارت ملایمی برای یک مدت زمان کوتاه به آن بدهید که ممکن است باکتری‌ها را از بین نبرد. نگه‌داشتن تخم‌مرغ در دمای اتاق برای هر مدت زمانی عامل ایجاد رشد باکتری در آن می‌شود و سطح آسیب رسانی آن به مرور افزایش پیدا می‌کند. پس بهتر است تخم‌مرغ‌ها را تازه مصرف کنید و حتی به صورت پخته شده هم آن‌ها را زیاد نگه ندارید.

تخم‌مرغ

سیب‌زمینی

سیب زمینی در محیط‌های گرم‌تر و مدت زمان طولانی‌تر از تخم‌مرغ، می‌تواند عاملی برای ایجاد بیماری باشد. پس باید آن را در جای خنک نگه دارید زیرا باکتری‌ها در محیط کم اکسیژن روی سطح سیب‌زمینی زنده باقی می‌مانند و وارد بدن خواهند شد.

اسفناج

اسفناج همانند چغندر یکی دیگر از غذاهای حاوی نیترات است. برای اینکه نیترات از این مواد غذایی به بدن شما منتقل نشود، بهتر است اسفناج را خام مصرف کنید و یا اگر آن را پختید، همان لحظه مصرف کنید. مطلبهشدار، قهوه برای این افراد مرگبار است!را نیز از دست ندهید.

اسفناج

غذای رستورانی

غذای رستورانی اصلا غذای مناسبی برای نگهداری نیست. غذای رستورانی به اندازه کافی نمی‌تواند در برابر رشد باکتری و میکروب مقاومت کند و معمولا مناسب برای نگهداری داخل فریزر هم نخواهد بود. پس بهتر است این غذاها را در همان رستوران مصرف کنید و برای فردا نگه ندارید.

غذای دریایی

ماهی تازه حاوی امگاهای بسیار سالم است اما خطر تولید سم در آن وجود دارد و به راحتی خراب می‌شود. باکتری موجود در ماهی مانده در دمای بسیار گرم به سرعت رشد می‌کند؛ حتی دمای اتاق هم آن را به هم می‌ریزد.
غذاهای مانده خطرناک، غذای دریایی
پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلباگر این ۴ نشانه را دارید مرگ شما نزدیک است!را بخوانید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...