مجله دلتا |
11 ماه پیش

غذاهای مانده خطرناک این غذای مانده برای شما خطرناک است

برخی از خانم‌ها اقدام به تهیه انواع غذا برای روزهای بعد می‌کنند در حالی که این کار صحیح نیست، برخی غذاها هستند که هرگز نباید مانده آن‌ها را مصرف کنید.
غذاهای مانده خطرناک

یکی از اقداماتی که می‌توانید به جای بیکار نشستن در خانه انجام دهید، درست کردن یک ماده غذایی سالم برای روز بعد است که کار شما را جلو بیندازد. بعضی از مواد غذایی هستند که نمی‌توان برای روز بعد درست کرد زیرا اینغذاهای مانده خطرناکمی‌باشند و باعث ایجاد بیماری می‌شوند. بامجله اینتزنتیدلتا همراه باشید.

غذاهای مانده خطرناک

غذاهای مانده خطرناک

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ حاوی سالمونلا است. روش‌های پخت تخم‌مرغ به این گونه است که شما باید حرارت ملایمی برای یک مدت زمان کوتاه به آن بدهید که ممکن است باکتری‌ها را از بین نبرد. نگه‌داشتن تخم‌مرغ در دمای اتاق برای هر مدت زمانی عامل ایجاد رشد باکتری در آن می‌شود و سطح آسیب رسانی آن به مرور افزایش پیدا می‌کند. پس بهتر است تخم‌مرغ‌ها را تازه مصرف کنید و حتی به صورت پخته شده هم آن‌ها را زیاد نگه ندارید.

تخم‌مرغ

سیب‌زمینی

سیب زمینی در محیط‌های گرم‌تر و مدت زمان طولانی‌تر از تخم‌مرغ، می‌تواند عاملی برای ایجاد بیماری باشد. پس باید آن را در جای خنک نگه دارید زیرا باکتری‌ها در محیط کم اکسیژن روی سطح سیب‌زمینی زنده باقی می‌مانند و وارد بدن خواهند شد.

اسفناج

اسفناج همانند چغندر یکی دیگر از غذاهای حاوی نیترات است. برای اینکه نیترات از این مواد غذایی به بدن شما منتقل نشود، بهتر است اسفناج را خام مصرف کنید و یا اگر آن را پختید، همان لحظه مصرف کنید. مطلبهشدار، قهوه برای این افراد مرگبار است!را نیز از دست ندهید.

اسفناج

غذای رستورانی

غذای رستورانی اصلا غذای مناسبی برای نگهداری نیست. غذای رستورانی به اندازه کافی نمی‌تواند در برابر رشد باکتری و میکروب مقاومت کند و معمولا مناسب برای نگهداری داخل فریزر هم نخواهد بود. پس بهتر است این غذاها را در همان رستوران مصرف کنید و برای فردا نگه ندارید.

غذای دریایی

ماهی تازه حاوی امگاهای بسیار سالم است اما خطر تولید سم در آن وجود دارد و به راحتی خراب می‌شود. باکتری موجود در ماهی مانده در دمای بسیار گرم به سرعت رشد می‌کند؛ حتی دمای اتاق هم آن را به هم می‌ریزد.
غذاهای مانده خطرناک، غذای دریایی
پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلباگر این ۴ نشانه را دارید مرگ شما نزدیک است!را بخوانید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

توسط این روش های موثر و طبیعی به آسانی می توانید به درمان سوختگی سطحی در خانه بپردازید و سریع و فوری از درد، التهاب و از عفونت سوختگی خود جلوگیری کنید.

11 ماه پیش

بعضی از مواد غذایی هستند که نمی‌توان برای روز بعد درست کرد زیرا این غذاهای مانده خطرناک می‌باشند و باعث ایجاد بیماری می‌شوند. با مجله اینتزنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

حتما شما هم درباره بدی‌های کلسترول بالا چیزهایی شنیده‌اید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بررسی موضوع کلسترول خون چیست می‌پردازیم.

11 ماه پیش

اگر احساس خارش کمر کنید، راهی برای مهار این حس ندارید. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا دلیل حس لذت بخش خاراندن کمر را بدانید.

11 ماه پیش

شاید تعجب کنید ولی پوست تخم مرغ می‌تواند جایگزین گروهی از گران‌قیمت‌ترین داروها باشد. برای آشنایی بیشتر با معجزه پوست تخم مرغ با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

برق انداختن اجاق گاز برای خانم‌ها یکی ازسخت‌ترین کارهاست. مجله اینترنتی دلتا به شما پیشنهاد می‌دهد به جای موادشیمیایی از محلول‌های خانگی استفاده کنید.

11 ماه پیش

امیدواریم هیچ‌گاه شاهد یک تصادف وحشتناک نباشید، اما در هنگام تصادف چه باید کرد؟ در ادامه به اقدامات مهمی که در هنگام وقوع حادثه باید انجام دهید می‌پردازیم.

11 ماه پیش

شاید فکرکردن درباره این مسئله چندان خوشایند نباشد؛ اما همه ما دیریازود خواهیم مُرد. علائم پایان عمر را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

11 ماه پیش

با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا در این مطلب به سوال چرا شکر کپک نمی زند پاسخ دهیم.

11 ماه پیش

بیشتر...