مجله دلتا |
1 ماه پیش

علائم پایان عمر علامتی که نشانه ای از مرگ است

بوی دهانتان، فرم ناخن و اندام شما می‌گویند که شما زود می‌میرید یا نه با شناخت و مشاهده این علائم که نشانه‌های مرگ نام دارند سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
علائم پایان عمر

از نشانه‌های مرگ چه می‌دانید؟ شاید فکرکردن درباره این مسئله چندان خوشایند نباشد؛ اما همه ما دیریازود خواهیم مُرد. همه ما با تاریخ انقضا به دنیا می‌آییم و کاری هم نمی‌توانیم برای این موضوع انجام دهیم. انتخاب سبک و نوع زندگی همراه با عوامل زیست‌محیطی می‌تواند مسبب مرگ زودهنگام شود. بهترین کار این است که تمام تلاشتان را بکنید و چندان نگران احتمالات حقیقی اما نه‌چندان نزدیک نباشید و به خودتان بابت این مسئله آسیب وارد نکنید.علائم پایان عمررا در این مطلب ازمجله اینترنتیدلتا بخوانید.

نشانه‌های مرگ و علائم پایان عمر

اگر نسبت به داشتن یک زندگی طولانی‌تر و سالم‌تر خیلی جدی هستید، بهتر است ببینید که آیا هیچ یک از نشانه‌های زیر درباره شما و وضعیت فعلی‌تان صدق می‌کند یا نه.

ناخن‌های پیچ‌دار

ناخن‌های دست ما می‌توانند چیزهای زیادی را درباره وضعیت سلامت به ما نشان دهند. اگر ناخن‌هایتان لکه‌دار بوده، لبه‌های آن حالت غیرعادی داشته و یا رنگ‌ و رو رفته باشد احتمالاً دچار مشکلات حادی شده‌اید. اگر هر نوع مورد عجیبی درباره ناخن‌هایتان دیدید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

ناخن‌های پیچ‌دار

اندام شما

اگر می‌خواهید که تا سنین ۶۰ و ۷۰ سالگی یا بیشتر از آن به‌خوبی و سالم زندگی کنید، باید وضعیت جسمی خود را جدی بگیرید. این به معنای آن است که باید شاخص حجم بدنتان در طیف مناسبی باشد – یعنی اضافه‌وزن نداشته باشید. همه می‌دانیم که چاقی می‌تواند به طرق مختلف به بدنتان آسیب وارد کند.

ضعیف‌شدن حس بویایی

حس بویایی ما به دلایل مختلف اهمیت فراوانی دارد و وقتی سن‌مان بالا می‌رود، به‌مرور این حس کم‌رنگ می‌شود. در واقع همه ما افراد مسن و سالخورده را دیده‌ایم که در دیدن و یا شنیدن دچار مشکلاتی شده‌اند و به طور مشابه ما هم ممکن است حس بویایی خود را از دست بدهیم. خبر بد این است که تحقیقات نشان می‌دهد کم‌شدن حس بویایی یعنی نزدیک‌شدن به زمان مرگ.

ضعیف‌شدن حس بویایی

بوی بد دهان

به‌مانند ناخن‌های زشت، بوی بددهان هم می‌تواند نشانه این باشد که مشکلاتی در ارتباط با سلامتی دارید. البته شاید فقط بوی ناشی از خوردن سیر یا پیاز باشد، اما بوی مزمن بددهان به‌نوعی می‌تواند گویای سرطان و یا سایر عفونت‌هایی باشد که می‌تواند به مرگ بینجامد.

بوی بد دهان

پیشنهاد مطالعه:مطلبقند و شکر به این ۲ دلیل کپک نمی‌زند!را بخوانید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...