مجله دلتا |
۲ هفته پیش

از بین رفتن مناطق گردشگری نابودی مناطق توریستی سراسر جهان مجله دلتا

پیش بینی‌ها حاکی از آن است که تغییرات آب و هوایی به زودی تاثیر عمده‌ای بر شرایط زیست محیطی جهان خواهد گذاشت.
از بین رفتن مناطق گردشگری

بالا آمدن سطح آب دریاها، از بین رفتن یخ‌های قطبی و خشکسالی‌های شدید، محیط زندگی گونه‌های جانوری متعددی را تهدید می‌کند. همچنین این عوامل زندگی انسان‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. این تغییرات آب و هوایی مدت‌هاست که آغاز شده‌اند. یکی از عوارض غیرمنتظره این تغییرات،از بین رفتن مناطق گردشگریدیدنی در نقاط مختلف جهان است که در این مطلب ازمجله دلتابه آن خواهیم پرداخت.

از بین رفتن مناطق گردشگری دیدنی

آیا قصد دارید قبل از مرگتان از نقاط دیدنی جهان مثل ونیز و اولمپ یونان و دیواره بزرگ مرجانی استرالیا بازدید کنید؟

باید بگوییم که شما وقت زیادی برای این کار ندارید و باید عجله کنید. جاذبه‌های توریستی بر اثر تغییرات آب و هوایی در حال نابودی هستند و تا چند سال آینده اثری از آن‌ها باقی نخواهد ماند. انسان با استفاده نادرست از منابع طبیعی و آلوده کردن محیط زیست و تولید گازهای گلخانه‌ای به وجود آورنده این تغییرات بوده است.

نابودی مناطق توریستی سراسر جهان

دیواره بزرگ مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی یک دیواره طبیعی ساخته شده از مرجان‌های زنده است. این دیوار جزو یکی از پربازدیدترین پدیده‌های توریستی کشور استرالیا بشمار می‌رود. این دیواره بزرگ مرجانی با طول ۱۵۰۰ مایل از فضا هم قابل مشاهده است. با افزایش دمای آب اقیانوس‌ها و آلودگی‌های انسانی، زندگی این مرجان‌ها در معرض خطر هستند.

سایر جاذبه‌های توریستی در معرض خطر تغییرات آب و هوایی

تنها دیواره مرجانی و سواحل استرالیا نیست که تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی قرار گرفته است. این پدیده (تغییرات آب و هوایی) در حال از بین بردن پارک‌های ملی طبیعی، سواحل زیبا و جنگل‌های بزرگ در سراسر جهان است. در ادامه با تعدادی از آن‌ها آشنا می‌شوید:

مالدیو

این کشور زیبا و کم جمعیت تنها ۲۰ سانتی‌متر از سطح دریا ارتفاع دارد. به زودی با ذوب شدن یخ‌های قطب شمال و بالا آمدن سطح دریا،  مالدیو کاملا به زیر آب خواهد رفت.

پارک اورگلیدز در آمریکا

این منطقه یک پارک طبیعی درفلوریدااست. این پارک جزو مناطق محبوب برای توریست‌ها است. استفاده نامناسب از منابع آبی و کشاورزی زیاد آن را در معرض خطر قرار داده است. طوری که در یک قرن اخیر مساحت آن به نصف کاهش یافته است.

شهر ونیز

این شهر زیبا قرن‌ها است که در میان آب‌ها قرار گرفته است. بالا رفتن سطح دریا و سیل‌های مکرر این شهر را به شدت تهدید می‌کند. پیش‌بینی می‌شود این شهر تا چند سال آینده کاملا به زیر آب برود.

جنگل‌های بارانی آمازون

این جنگل‌ها محل زندگی بیش از بیست درصد از گونه‌های شناخته شده گیاهی و جانوری هستند. جنگل‌های آمازون، در ۳۰ سال گذشته بیش از نیم میلیون هکتار از مساحت خود را از دست داده‌اند. اگر قطع درختان به همین روال ادامه یابد تا چند دهه آینده اثری از این جنگل‌ها باقی نخواهد ماند.

پیشنهاد مطالعه: مطلبپایان دادن به بحران آب با استفاده از نور خورشیدرا بخوانید.

 

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تنوع فرهنگی دنیایی از آداب و رسوم مختلف را به ‌وجود می‌آورد. گاهی آنچنان این آداب و رسوم عجیب می‌شود که تابو و غیر‌انسانی به نظر می‌رسد.

17 ساعت پیش

پارچه‌های جدید که تشکیل شده از ذرات نانو نقره‌ای و مسی هستند، می‌توانند با نور خورشید خودشان را تمیز کنند.

19 ساعت پیش

بدن انسان مانند جنگلی مملو از موجودات زنده مثل انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و حتی حیوانات میکروسکوپی است.

21 ساعت پیش

اتفاقات پس از مرگ زمانی رخ می‌دهند که اعضا حیاتی می‌میرند و بدن با تغیرات عجیبی روبرو می‌شود و این تغیرات طی مراحلی موجب تجزیه بدن می‌شوند.

1 روز پیش

دلایل متعددی ممکن است باعث افزایش ناخواسته وزن شما شوند و لزوما افزایش غذایی که می‌خورید و کم کردن تحرک بدنی تنها دلایل افزایش وزن نیستند.

1 روز پیش

ستاره‌‌‌ چشمک‌ زن با ابعاد بزرگ‌تر از خورشید توسط جرم کوچک‌تر مسدود می‌شود. این رویداد گیج‌کننده‌ مسئله جدید ستاره‌شناسان شده است.

2 روز پیش

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود. این یعنی زمان تعویض باتری گوشی شما فرا رسیده اما شما از آن بی‌خبرید!

4 روز پیش

برنامه‌ها و سیستم‌های نرم افزاری ویژه‌ای برای نظارت بر کار افراد معرفی شده که انتظار می‌رود یکی از دستاورد های فناوری ۲۰۲۱ باشد.

4 روز پیش

حقایق کشتی تایتانیک چیست و چه بر سر این کشتی آمد‌ ؟ شب یکشنبه ۱۴ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه پیامی برای تایتانیک مخابره شد...

4 روز پیش

بیشتر...