مجله دلتا |
6 روز پیش

ازدواج با تمساح در مکزیک ازدواج با تمساح ازدواج های عجیب غریب مجله دلتا

مراسم ازدواج در سراسر دنیا متنوع برگزار می‌شود. ازدواج مراسمی سنتی یا آیینی است که طی آن آغاز یک ازدواج و زندگی مشترک یک زوج جشن گرفته می‌شود.
ازدواج با تمساح در مکزیک

درست است که مراسم ازدواج در سرتاسر جهان بسیار متنوع برگزار می‌شود، اما خوب است بدانید بسیاری از این ازدواج‌ها حتی انسان با انسان هم نیست. مثلا ازدواج با تمساح از آن رسوم عجیب و غریبی است که راجع به آن نشنیده‌اید. در این مطلب ازمجله دلتابهازدواج با تمساح در مکزیکمی‌پردازیم.

شنیدن نام ازدواج با تمساح خود دلهره را به دل هرکسی می‌اندازد. اما این رسم عجیب و غریب و ترسناک از رسوم قدیمی مکزیک است. سال‌های سال است این مراسم در بین مکزیکی‌ها اجرا می‌شود و بسیار هم مورد توجه گردشگران قرار گرفته‌است.در واقع ازدواج با تمساح نوعی مراسم سنتی سمبلیک است و هدف از آن فراوانی محصولات کشاورزی، محصولات دریایی و سلامت مردم است.

شاید باورتان نشود که بسیاری افراد از سراسر جهان برای دیدن این مراسم، فیلم‌برداری و عکس‌برداری از آن به این کشور سفر می‌کنند.

ازدواج با تمساح در مکزیک

رسم قدیمی ازدواج با تمساح در مکزیک

این رسم عجیب و غریب در کشور مکزیک دل خیلی از دختر‌ها را می‌برد. درواقع باز شدن‌ بخت، باعث شده تمساح‌ها محبوبیت زیادی نزد این مردم داشته باشند. خوب است بدانید این رسم عجیب در کشور مکزیک سال‌هاست که اجرا می‌شود.

در عقاید سنتی مکزیک، جایگاه تمساح بسیار بالاست و دارای لقب «شاهدخت» است. همچنین، تمساح با آب و ماهی ارتباط نزدیک دارد و صنعت ماهی‌گیری عامل کلیدی اجتماعی و اقتصادی محلی است. از این جهت تمساح در برخی از شهرک‌های مکزیک دارای اهمیت بسیار و ویژه برخوردار است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ازدواج باتمساح نوعی مراسم سنتیسمبلیکاست. این مراسم هر سال برگزار می‌شود و قدمت بیش از صد سال دارد. البته پیش از مراسم، برای تضمین امنیت جان زوج و شرکت کنندگان، دهان تمساح بسته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:مطلبحمله مرگبار مار کبرا به اعضای یک خانواده در خواب!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم پول بسیاری برای دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می‌کنند و این جزو معیارهای عجیب زیبایی است.

9 ساعت پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

12 ساعت پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

1 روز پیش

هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری و صد‌ها مرگ بر اثر کرونا. با مجله دلتا همراه باشید تا به اقدامات لازم برای پایان دادن کرونا بپردازیم.

2 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

2 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

3 روز پیش

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان و محققان در زمینه‌ی جهان هستی اما همچنان عجیب ترین ایده ها درباره هستی مطرح است.

4 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

4 روز پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

5 روز پیش

بسیاری از اصول سئو شناخته شده و تا حدودی رایج است، اما سوال اینجا است که نقش عکس ها در سئو چیست؟ آیا کیفیت عکس ها در سئوی سایت تاثیر دارد!

5 روز پیش

زمان پایان همه گیری ویروس کرونا واگیردارترین ویروس جهان، هنوز مشخص نیست و پایان‌دادن به آن قطعا کاری مشکل ودشوار خواهد بود.

6 روز پیش

دراین مطلب از مجله دلتا به صداهای عجیب است می‌پردازیم که هنوز معلوم نیست از کجا آمده‌اند. فقط می‌دانیم مردم زیادی صدا را شنیده‌اند.

۱ هفته پیش

حمله مرگبار مار کبرا به دو کودک هندوستانی باعث مرگ این دو کودک شد. مادر کودکان نیز که توسط این مار گزیده شده در وضعیت وخیم به سر می‌برد.

۱ هفته پیش

در یکی از شب‌های زمستانی، دریکی از روستا های کانادا به طرز کاملا ناگهانی و وحشتناکی، دیگر هیچ انسان و حیوانی در این روستای عجیب دیده نشد.

۱ هفته پیش

دانستنی جالب دوش گرفتن پژوهشگران و محققان اخیرا تلاش کردند که به صورت علمی ثابت کنند دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است یا شبانه.

۱ هفته پیش

بیشتر...