مجله دلتا |
۱ هفته پیش

اختلال افسردگی علائم افسردگی اشکال مختلف افسردگی مجله دلتا

افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد.
هزینه فرد در تصادفات غیرعمد

افسردگی یک اختلال خلقی رایج اما جدی است. در این مطلب ازمجله دلتادرباره اختلالافسردگیصحبت می‌کنیم. این موارد کاملا علمی هستند و طی مطالعات و بررسی‌های بسیار، نتیجه گیری شده‌اند. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

 

علائم افسردگی

علائم افسردگی

علائم یک دوره افسردگی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

کاهش علاقه به مواردی که قبلاً از آنها لذت می‌بردید، تغییر وزن، اختلالات مربوط به خواب، از دست دادن انرژی، احساس بی‌ارزشی و افکار مرگ یا خودکشی.

۳ میلیون بزرگسال در ایالات متحده، حداقل یک دوره افسردگی ماژور داشته اند (این عدد معادل ۷.۱ درصد از کل بزرگسالان ایالات متحده محسوب می‌شود).

سابقه شخصی یا خانوادگی، تغییرات عمده زندگی، ضربه،استرسو برخی داروهای خاص می‌تواند در افزایش خطر ابتلا به افسردگی نقش داشته باشد.

حدود ۳.۲ میلیون نوجوان در ایالات متحده حداقل یک دوره افسردگی عمده یا ماژور داشته اند (این رقم معادل ۱۳.۳ درصد از جمعیت ۱۲ تا ۱۷ سال ایالات متحده است).

اختلالات اضطراب و افسردگی ارتباط تنگاتنگی دارند. تقریباً ۵۰٪ از مبتلایان به افسردگی، اختلال اضطراب نیز در آن‌ها تشخیص داده می‌شود.

افسردگی مهم‌ترین علت ناتوانی در میان افراد بین ۱۵ تا ۴۴ سال ایالات متحده بوده است. زنان دو برابر مردان مبتلا به افسردگی تشخیص داده می‌شوند.

برای افسردگی درمان مشخصی وجود ندارد، اما درمان‌های رایج شامل داروهای ضد افسردگی، اشکال سنتی روان درمانی یاالکتروشوکدرمانی (ECT) هستند.

در سال ۲۰۱۷، حدود ۲۶۴ میلیون نفر در جهان افسردگی را تجربه کرده‌اند.

افسردگی اشکال مختلفی دارد و از جمله آن می‌توان به اختلال افسردگی مداوم (دیستیمیا)، افسردگی پس از زایمان، افسردگی روان پریشی، اختلال عاطفی فصلی و افسردگی عمده (major depression) اشاره کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: مطلبدرمان افسردگی با پروتئین مغزرا بخوانید.

 

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علت تاریکی شب : دلایل زیادی وجود دارد یکی از این دلایل اینست که ستاره‌های کافی برای روشن کردن همه فضا در زمین وجود ندارد.

2 روز پیش

حقایق جالب در جهان که بسیار عجیب هستند : فلامینگو‌ها روی یک پا می‌ایستند، منقار بعضی از پرندگان می‌درخشد،  چای سبزی که بنفش می‌شود.

2 روز پیش

روابط، نقش مهمی در کاهش روند پیری افراد دارد. روابط اجتماعی کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد. همچنین به افزایش طول عمرکمک می‌کند.

2 روز پیش

شروع حیات : دانشمندان به این نتیجه رسیدند که دریچه‌هایی که گاز و مواد معدنی را پمپاژ می‌کنند برای پیدایش حیات لازم هستند.

3 روز پیش

تاثیر موسیقی بر کارکرد مغز : واکنش مغز در لحظه شنیدن موسیقی مثل واکنشی است که در لحظه غذا خوردن از خود نشان می‌دهد.

3 روز پیش

تاثیر تنبیه بدنی بر مغز کودک : یک مطالعه جدید از دانشگاه هاروارد نشان داد کتک زدن ممکن است بیشتر از آنچه تصور می‌شد برای کودک مضر باشد.

4 روز پیش

بزرگترین حیوانات جهان : نهنگ آبی بزرگترین حیوان در تمامی دوره‌ها بوده است. این حیوان توانسته بدون هیچ رقیبی این جایگاه را از آن خود کند

4 روز پیش

چگونگی شکل گیری اقیانوس ها : در طول سالیان دراز، باران‌هایی که در مناطق پست سطح زمین ریخته می‌شدند اولین اقیانوس‌ها را پدید آوردند.

5 روز پیش

هیچ فرمولی برای تعبیر خواب وجود ندارد. برخی محققان می‌گویند که خواب معنی‌دار است و می‌تواند اطلاعاتی راجع به خودمان به همراه داشته باشند

5 روز پیش

خستگی مغز : صبحانه خوبی بخورید، خوب بخوابید، زمانی که استرس دارید به این فکر کنید که همه چیز گذراست و شرایط بد نیز خیلی زود تمام می‌شود.

6 روز پیش

واقعیت های باورنکردنی فضا : در فضا منبع عظیمی از آب وجود دارد، مواد غذایی موجود در ماه تا ۱۰۰ میلیون سال باقی خواهند ماند.

6 روز پیش

برای جلوگیری از مرگ سیاره زمین باید تصمیم‌گیرندگان جهانی سریعا در مسیر جلوگیری از گرمایش زمین قرار بگیرند.

6 روز پیش

تفاوت‌های مغز زنان و مردان : مردان دوره بزرگسالی را سه سال دیرتر از زنان آغاز می‌کنند و این امر در طول زندگی‌شان تداوم پیدا می‌کند.

۱ هفته پیش

محققان دستگاهی به نام دستگاه رویاساز هدفمند اختراع کردند این دستگاه در طول مرحله اول خواب می‌تواند رویاهای فرد را تغییر دهد.

۱ هفته پیش

اینترنت اشیا (IoT) موضوع تازه‌ای نیست، شرکت‌های فناوری و دانشمندان این حوزه دهه‌هاست که درباره‌ی آن بحث می‌کنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...