مجله دلتا |
6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط باور غلط اما رایج که شاید شما هم به آن ها اعتقاد دارید مجله دلتا

رایج‌ترین باورهای غلط لیستی شامل تصورات اشتباه بخش قابل‌توجهی از مردم جهان در مورد پدیده‌های مختلف است.
رایج ترین باورهای غلط

رایج ترین باورهای غلطدر مورد جهان اطراف شامل  چند مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم. در این مقاله  قصد داریم تا به این موارد بپردازیم؛‌ بامجله دلتاهمراه باشید.

۱. حواس ما تنها به ۵ دسته تقسیم می‌شوند

در کنار حس‌هایی مانند بویایی، شنوایی، بینایی، لامسه و چشایی، دانشمندان اعلام کرده‌اند که ما انسان‌ها حدودا ۲۰ حس مختلف داریم که شامل تعادل، درد،‌ حرکت،‌ گرسنگی، تشنگی و مواردی از این دست می‌شوند.

۲. حافظه ماهی‌ها تنها ۳ ثانیه دوام دارد

ماهی‌های قرمز به عنوان باهوش‌ترین آبزیان جهان شناخته نمی‌شوند، اما با داشتن توانایی حفظ اطلاعات مختلف در حافظه خود به مدت ۳ ماه، می‌توان گفت که این نمونه از رایج ترین باورهای غلط است که حافظه چنین ماهی‌هایی هر سه ثانیه یک‌بار پاک می‌شود، علاوه بر اشتباه بودن با کمی چاشنی اغراق همراه است.

۳. عملکرد نیمکره‌های چپ و راست مغز ثابت است

مدت‌هاست که ابهامات این مورد از رایج ترین باورهای غلط جهان برطرف شده است. پژوهشگران رسما تایید کرده‌اند که هرکدام از نیمکره‌های مغز می‌توانند عملکرد نیمکره دیگر را یاد بگیرند.

۴. آدامس در داخل معده تا ۷ سال هضم نمی‌شود

یکی دیگر از رایج ترین باورهای غلط مدت‌هاست که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است؛‌ متخصصان از زمان پخش شدن شایعات در مورد اینکه آدامس پس از قورت داده شدن تا هفت سال از بدن خارج نمی‌شود، اعلام کردند که قسمت‌هایی از مواد تشکیل‌دهنده آدامس که قابل‌ هضم نیستند، در مدت کوتاهی ازدستگاه گوارشعبور کرده و از بدن خارج می‌شوند و از طرف دیگر، سایر مواد موجود هم جذب بدن می‌شوند.

۵. آب جریان الکتریسیته را منتقل می‌کند

و اما آخرین مورد از فهرست رایج ترین باورهای غلط جهان مانند بسیاری از موارد دیگر در سطحی جهانی شایع است؛ به صورت کلی آب در حالت خالص اجازه عبور الکتریسیته را از خود نمی‌دهد و در واقع به عنوان عایق الکتریسیته عمل می‌کند، با این حال مواد حل‌شده در آب مانند نمک و سایر املاحی که داخل این مایع وجود دارند باعث می‌شوند که برق از آب عبور کند.

باور غلط اما رایج که شاید شما هم به آن‌ها اعتقاد دارید

بیشتر بخوانید:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب۵ کاربرد عجیب نوشابه که قطعا نمی‌دانیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...