مجله دلتا |
۱ هفته پیش

صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید جداشدن از رختخواب خستگی صبحگاهی مجله دلتا

دلایل روان‌شناختی بسیاری وجود دارد که باعث می‌شود شما احساس کنید که صبح‌ها انرژی یا انگیزه‌ لازم برای بلند شدن از رختخواب را ندارید. با این حال، چند ترفند ساده و عملی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند صبح‌ها با انرژی و بدون تاخیر از رختخواب‌تان جدا شوید و روز خود را با انگیزه آغاز کنید.
صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید

افسردگی، استرس، اضطراب یا کمبود خواب می‌تواند ماندن در رختخواب را به گزینه‌ای وسوسه‌انگیز تبدیل کند. با این حال، ماندن در رختخواب می‌تواند برخی از علائم افسردگی و بی‌خوابی را تشدید کند و برنامه‌ روزانه‌ شما را با اختلال مواجه کند. اما آیا تابه‌حال به این مسئله فکر کرده‌اید که چرا فرایند بیدار شدن از خواب برای بعضی از افراد این‌قدر دشوار است؟ با ۴ نکته‌ای که در ادامه آمده می‌توانیدصبح راحت از رختخواب بیرون بیایید. بامجله دلتاهمراه باشید.

صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید

۱. اهداف را به چند مرحله تقسیم کنید

شما می‌توانید صبح خود را به مراحل کوچک و قابل کنترل تقسیم کنید تا فرایند جدا شدن از رختخواب کمتر طاقت‌فرسا به نظر برسد. گاهی اوقات، حجم کارهایی که باید در یک روز به انجام برسانید، به نظر می‌رسد که خارج از توان و کنترل شما باشد.

اگر مهلت زمانی برای انجام کارها به انتها رسیده است یا اینکه اضطراب درباره‌ یک فعالیت مشخص باعث شده که شما در برخاستن از رختخواب با مشکل مواجه شوید، در این موقعیت بهتر است که صبح و روز خود را به قسمت‌های زمانی کوچک و قابل مدیریت، تقسیم کنید. به جای تمرکز روی همه کارها یا وظایف کل روز، شما می‌توانید فقط روی مرحله‌ زمانی پیش رو تمرکز کنید.

۲. در مقابل شخصی خاص در زندگی‌تان پاسخگو باشید

دوستان و اعضای خانواده می‌توانند به شما کمک کنند تا صبح‌ها دلیلی برای بلند شدن از رختخواب پیدا کنید. وقتی که برای بلند شدن از رختخواب با مشکل مواجه‌اید می‌توانید با یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود یک برنامه‌ریزی مشترک انجام دهید. در واقع پاسخگو بودن در برابر شخص دیگر می‌تواند انگیزه‌ خوبی باشد.

به‌عنوان مثال شما می‌تواند با یکی از دوستان یا یکی از اعضای خانواده خود توافق کنید که:

صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن به پیاده‌روی، دویدن یا ورزش دیگری بپردازد.
در مسیر محل کار خود با دوستتان در یککافی‌شاپملاقات کنید.
همراه دوستتان با ماشین شما یا او به صورت اشتراکی به محل کارتان بروید.

۳. بر روی اتفاقاتی که به شما احساس خوبی می‌دهند تمرکز کنید

تمرکز بر روی یک رویداد یا اقدامی که احساسات مثبتی را به شما القا می‌کند می‌تواند برایتان انگیزه زیادی ایجاد کند. به جای فکر کردن به اتفاقات منفی در تمام روز، به‌سادگی می‌توانید روی مسائل ساده‌ایتمرکزکنید که باعث لذت شما می‌شوند.

برخی نمونه‌ها

احساس خوب بعد از ورزش کردن
اولین جرعه چای یا قهوه صبحگاهی
یک صبحانه خوشمزه
یک سلام دوستانه

۴. لحظه‌ها و روزهای موفقیت‌آمیز را تجسم کنید

اکثر افراد می‌توانند لحظات موفقیت‌آمیز زندگی خود را به‌خوبی به خاطر بسپارند. این لحظات می‌تواند شامل گرفتن نمره‌ ۲۰ در یک امتحان، یک ترفیع کاری یا برنده شدن در یک مسابقه باشد.

مهم نیست این اتفاق چه چیزی بوده است، شما می‌تواند روی آن رویداد تمرکز کرده و سعی کنید احساس مثبت آن را دوباره تجربه کنید. انتقال این احساس می‌تواند به شما کمک کند که با سهولت و راحتی بیشتری از خواب بیدار شوید و در انجام آن با مشکلی مواجه نشوید.

صبح راحت از رختخواب بیرون بیایید

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبچگونه ۱۲ سال به طول عمر خود بیفزایید؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

عوامل زیادی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله شما را با مهم‌ترین عواملی که باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود آشنا می‌کنیم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...