مجله دلتا |
۳ هفته پیش

حوادث طبیعی مرگبار بلایای طبیعی که منجر به نابودی کره زمین خواهدشد مجله دلتا

آیا تابه حال به این فکر کرده‌اید که انسان‌ها چقدر روی زمین دوام خواهند آورد و کره‌ زمین کی و چطور نابود خواهند شد. محققان فهرستی را تهیه کرده‌اند که می‌تواند باعث مرگ کره زمین شود.
حوادث طبیعی مرگبار

پیش‌بینی‌های بسیاری درباره چگونگی پایان زمین از سوی صاحب‌نظران و حتی مردم عادی ارائه می‌شود. کرونا به ما آموخت که هیچ اتفاقی دور از انتظار نیست. در این مطلب ازمجله دلتاحوادث طبیعی مرگبارکه احتمال دارد زندگی روی زمین با آن‌ها پایان یابد را خواهید خواند.

حوادث طبیعی مرگبار

سلاح‌های بیولوژیکی

شاید عجیب‌ترین و قدرتمندترین سلاح‌های امروز سیاره زمین، سلاح‌های فاقد هر نوع باروت اما حاوی میکروب و باکتری باشد. سلاح‌های بیولوژیکی یکی از خطرناک‌ترین سلاح‌های عصر ما و به معنی انتشار عمدی ویروس و باکتری است. این باکتری‌های عمدی خواهند توانست تمام موجودات روی زمین از جمله انسان‌ها را از بین ببرند.

پرتوهای کیهانی

پرتوهای کیهانیذرات اتمی با انرژی زیاد هستند که از فضا می‌آیند و بازمینبرخورد می‌کنند. علی‌رغم خطر، آن‌ها پدیده‌ای هستند که به مدت ۱۰۰ سال است که کشف شده‌اند. ۹۹ درصد این پرتوها به دلیل میدان مغناطیسی زمین دفع می‌شوند. این اشعه‌ها باعث ابتلای انسان به سرطان و انواع بیماری‌های پوستی می‌شود. متاسفانه به دلیل فرسایش لایه ازن، این اشعه‌ها مکانی برای نشت پیدا کرده‌اند. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند با وخیم‌تر شدن اوضاع لایه ازن، زمین سپر حفاظتی خود را از دست خواهد داد و ما در آینده در معرض پرتوهای مرگبار قرار خواهیم گرفت.

برخورد شهاب سنگ با زمین

یکی از ترس‌های بشر برای آینده برخورد شهاب سنگ با زمین است. برخورد یک شهاب سنگ غول پیکر می‌تواند زمین را به طور کامل نیست و نابود کند. اگر برخورد شدید باشد، ممکن است منجر به تقسیم سیاره و شکافتن بخشی از آن و ایجاد عدم تعادل در حیات روی زمین شود. افزایش دما از دیگر نتایج برخورد شهاب‌سنگ با زمین است. غبار ناشی از برخورد یک شهاب سنگ بزرگ می‌تواند جلوی رسیدن نور خورشید به زمین را بگیرد.

بلایای طبیعی که منجر به نابودی کره زمین خواهدشد

اگر خورشید بمیرد

با وجود فاصله بسیار زیاد بین ما و خورشید که حدود ۱۵۰ میلیون کیلومتر برآورد می‌شود ناپدید شدن آن فاجعه‌ای بسیار بزرگ روی زمین است. خورشید هم مثل هر ستاره دیگری امکان دارد روزی بمیرد. بنابراین زمین منبع اصلی نور و گرما و به عبارتی دیگر حیات را از دست خواهد داد.

بر اساس این گزارش، کمبود آب مهم‌ترین خطری است که ممکن است در مناطق مختلف جهان به دلیل تأثیر آن بر کشاورزی و مواد غذایی لازم برای مردم، باعث مرگ و میر شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلبزمین در حال نابودی استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تنوع فرهنگی دنیایی از آداب و رسوم مختلف را به ‌وجود می‌آورد. گاهی آنچنان این آداب و رسوم عجیب می‌شود که تابو و غیر‌انسانی به نظر می‌رسد.

17 ساعت پیش

پارچه‌های جدید که تشکیل شده از ذرات نانو نقره‌ای و مسی هستند، می‌توانند با نور خورشید خودشان را تمیز کنند.

19 ساعت پیش

بدن انسان مانند جنگلی مملو از موجودات زنده مثل انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و حتی حیوانات میکروسکوپی است.

21 ساعت پیش

اتفاقات پس از مرگ زمانی رخ می‌دهند که اعضا حیاتی می‌میرند و بدن با تغیرات عجیبی روبرو می‌شود و این تغیرات طی مراحلی موجب تجزیه بدن می‌شوند.

1 روز پیش

دلایل متعددی ممکن است باعث افزایش ناخواسته وزن شما شوند و لزوما افزایش غذایی که می‌خورید و کم کردن تحرک بدنی تنها دلایل افزایش وزن نیستند.

1 روز پیش

ستاره‌‌‌ چشمک‌ زن با ابعاد بزرگ‌تر از خورشید توسط جرم کوچک‌تر مسدود می‌شود. این رویداد گیج‌کننده‌ مسئله جدید ستاره‌شناسان شده است.

2 روز پیش

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود. این یعنی زمان تعویض باتری گوشی شما فرا رسیده اما شما از آن بی‌خبرید!

4 روز پیش

برنامه‌ها و سیستم‌های نرم افزاری ویژه‌ای برای نظارت بر کار افراد معرفی شده که انتظار می‌رود یکی از دستاورد های فناوری ۲۰۲۱ باشد.

4 روز پیش

حقایق کشتی تایتانیک چیست و چه بر سر این کشتی آمد‌ ؟ شب یکشنبه ۱۴ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه پیامی برای تایتانیک مخابره شد...

4 روز پیش

بیشتر...