مجله دلتا |
4 روز پیش

خون آشام ها خون آشام خون آشام، افسانه ای مرموز یا حقیقتی پنهان مجله دلتا

خون آشام ها موجوداتی بودند که هرگز نمی‌مردند و اغلب در مناطقی که زندگی می‌کردند از خون همسایگان خود تغذیه کرده و یا موجب مرگ آن‌ها می‌شدند.
خون آشام ها

خون آشام هاپوششی مانند کفن بر تن داشته و بدن‌های آن‌ها اغلب پف کرده با صورت‌هایی سرخ و چهره‌ای تاریک بوده‌اند. به طور قابل توجهی متفاوت از آنچه امروزه به عنوان خون آشام تصویر شده است، این موجودات رنگ پریده از اوایل قرن نوزدهم میلادی نشات گرفته‌اند. بامجله دلتاهمراه باشید تا در خصوص حقیقت وجود این موجودات ترسناک بدانیم.

تاریخچه این موجودات

احتمالا معروف‌ترین خون آشام در تمام دوران‌ها دراکولا است که از او نقل شده: «خون زندگی است.»
یک بیماری نادری به نام پورفیریا (porphyria) وجود داشته که به بیماری خون آشام یادراکولانیز شناخته می‌شود. این بیماری علائمی مانند حساسیت شدید به نور خورشید و خارش داشته و در موارد شدید ممکن است دندان‌ها به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای تبدیل شود. این گونه بیماران در نهایت دیوانه خواهند شد.

حقایقی در مورد افرادی که خون آشام و ومپایر بوده‌اند

افسانه‌های خون آشام ممکن است بر اساس ولاد والاشیا (Vlad of Walachia) که با نام ولاد امپالر (Vlad the Impaler) نیز شناخته می‌شود باشد. او عادت داشته تا کلاه‌ها را بر سر مردم میخ کرده، پوست افراد را زنده زنده کنده و آن‌ها را بر روی چوب‌های عمودی میخ کوب نماید. علاوه بر این‌ها او علاقه‌مند بود تا نان را درون خون دشمنان خود فرو کرده و سپس آن را بخورد. نام او ولاد (Vlad) به معنی فرزند اژدها یا دراکولا است که به عنوان دراکولای تاریخی شناخته می‌شود. اگرچه که او در سال ۱۴۷۶ به قتل رسیده اما آرامگاه او خالی است.

خون آشام ها

تفاوت‌های خون آشام با سایر موجودات

خون آشام های چینی به چیانگ شی (ch’iang shih) مشهور بوده و دارای چشم‌های قرمز و پنجه‌های کشیده بوده‌اند. گفته شده که آن‌ها می‌توانند به زنان حمله کنند. زمانی که آن‌ها قوی‌تر شوند توانایی پرواز را به‌دست آورده، موهای سفید بلند داشته و به گرگ تبدیل می‌شوند.
با توجه به اینکه خون آشام‌ها و زامبی‌ها هر دو در گروه ارواح دسته بندی می‌شوند. به عنوان مثال زامبی‌ها دارای IQ پایین‌تری نسبت به خون آشام بوده و ترجیح می‌دهند از مغز و گوشت تغذیه کنند. آن‌ها در آینه قابل مشاهده بوده و با عضلاتی پوسیده حرکت می‌کنند.

یک زن با سنگی که در دهان

در سال‌های اخیر جمجمه یک زن متعلق به قرن شانزدهم با سنگی که در دهان آن قرار گرفته بود در نزدیکی بقایای قربانیان طاعون یافت شد. در آن دوران غیر معمول نبود که یک سنگ را در درون دهان یک خون آشام قرار داده تا از خوردن بدن دیگر قربانیان طاعون جلوگیری نمایند.

خرافاتی در این خصوص

برخی از مردم معتقد بوده که میوه‌هایی مانند کدو تنبل و هندوانه اگر بیش از ۱۰ روز باقی بمانند تبدیل به خون آشام خواهد شد.
محبوب‌ترین خون آشام در داستان‌های کودکانه در سال‌های اخیر Bunnicula بوده است. این داستان متعلق به یک خرگوش کوچک بوده که زندگی شادی داشته و از طریق خوردن گیاهان زندگی می‌کند.

خون آشام
پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشترآیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

خوابیدن با وسیله گرمایشی می‌تواند شما را مستعد ابتلا به عفونت‌ها کند. در ادامه از مضرات خوابیدن با وسیله گرمایشی روشن بیشتر خواهیم گفت.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...