مجله دلتا |
7 ماه پیش

جگر مرغ هرگز این قسمت مرغ را نخورید جگر مرغ را هرگز نخورید مجله دلتا

جگر مرغ اگر ارگانیک تهیه شده باشد خوردن آن برای کاهش استرس و تقویت پوست و مو و درمان برخی بیماری‌ها بسیار مفید و موثر است.
جگر مرغ

جگر مرغاگر ارگانیک تهیه شده باشد خوردن آن برای برخی بیماری‌ها بسیار مفید و موثر است. اما چون از ارگانیک بودن غذاها مطمئن نیستیم بهتر است از خیر این قسمت مرغ بگذریم. بامجله دلتاهمراه باشید.

هرگز این قسمت مرغ را نخورید

خوردن جگر مرغ برای کسانی که خیلی سخت کار می‌کنند و استرس دارند، مفید است. مواد مغذی موجود در جگر، با استرس مبارزه می‌کنند و موجب بهبود وضعیت خواب می‌شود. با همه فوایدی که جگر مرغ می‌تواند داشته باشد به همان دلیلی که ذکر شد، خوردن این غذای خوشمزه توصیه نمی‌شود.

در پرورش مرغ‌ها معمولا از مواد هورمونی استفاده شود. هنگامی که به مرغ آنتی بیوتیک تزریق می‌کنند باید ۵ تا ۱۴ روز از کشتار آن خودداری کنند، اما این مسئله رعایت نمی‌شود و در بسیاری از مرغداری‌ها چند ساعت قبل از کشتار مرغ به آن آنتی‌بیوتیک می‌دهند؛ بنابراین مقدار زیادی از این داروها، در جگر باقی می‌مانند، زیرا جگر، محل سم‌زدایی است و بسیاری از داروها، قبل از دفع از بدن، داخل جگر به روش‌های مختلف آنزیمی، خنثی می‌شوند.

به همین دلیل هم بسیاری از جگرهای مرغ، آلودگی بالایی، به‌ویژه به آنتی بیوتیک‌ها دارند. اما گوشت مرغ، کمتر تحت تاثیر آنتی بیوتیک‌ها قرار می‌گیرد و این دارو بیشتر در جگر و کلیه‌های مرغ تجمع پیدا می‌کنند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلبمصرف این خوراکی‌ها باعث مرگ ناگهانی شما می‌شوندرا بخوانید.

چرا نباید جگر مرغ بخوریم؟

آنتی بیوتیک‌ها، فلزات سنگین و سموم بیشتر در بافت نرم تجمع می‌یابند و از آنجا که جگر هم بافت نرمی است این گونه مواد در این بافت رسوب می‌کنند و با خوردن آن،آنتی بیوتیک‌ها، به بدن انسان منتقل شده و باعث به خطر افتادن سلامتی می‌شوند. پس اگر از نحوه پرورش مرغ مطلع نیستید آن را مصرف نکنید.

متاسفانه گاهی برخی آنتی بیوتیک‌های ممنوع هم در مرغداری‌ها استفاده می‌شوند به همین علت باید مرغ‌های بسته‌بندی زیرنظر سازمان دامپزشکی از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید و پیش از مصرف گوشت مرغ آن را حسابی بپزید، زیرا فرآیند پخت و پز باعث از بین رفتن برخی از این آنتی بیوتیک‌ها می‌شود.

همچنین مصرف این غذا برای مبتلایان به بیماری‌های قلبی عروقی، چربی خون بالا و نقرس مضر است. این غذا کلسترول بالایی دارد. مصرف زیاد جگر مرغ باعث افزایش کلسترول و در نتیجه بیماری قلبی می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطلباین افراد هرگز موز نخورندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بالاخره دل کندن از رختخواب نرم کار ساده‌ای نیست. با مجله دلتا همراه باشید تا با ترفندهای سریع بیدار شدن آشناشوید

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید دانستنی‌های برج ایفل اگر یک سال حمام نرویم چه می‌شود؟ در مورد چهارشنبه سوری چه می‌دانید؟ در مورد تاریخچه نوروز چه می‌دانید؟

4 ماه پیش

در مغز انسان عاشق چه می‌گذرد و چقدر از این تغییرات فیزیکی و اتمی است؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا ببینید چرا انسان عاشق می‌شود؟

4 ماه پیش

برای تماشای بسیاری از این رویدادها، به ابزار گران‌قیمتی نیاز ندارید. از اتفاقات آسمان شب در اردیبهشت ۱۴۰۱ در مجله دلتا مطلع شوید.

3 ماه پیش

تا به حال اسم اعتیاد به خواب به گوشتان خورده است؟ در این مطلب، خواب‌آلودگی مفرط را بررسی می‌کنیم. با مجله دلتا همراه باشید.

3 ماه پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید

4 ماه پیش

هر سال سازمان ملل متحد لیستی از شادترین و غمگین ترین کشورهای جهان منتشر می‌کند. با ما در مجله دلتا همراه باشید.

4 ماه پیش

خورشید راز‌های زیادی را در خود نگه داشته است که برخی از آن‌ها خطرناک هستند. خطر‌های خورشید برای زمین را در این مطلب بخوانید.

3 ماه پیش

چه حقایق دیگری در مورد ترجمه وجود دارد؟ در ادامه، از حقایق جالب در مورد ترجمه برای‌تان خواهیم گفت. با مجله دلتا همراه باشید!

4 ماه پیش

بیشتر...