مجله دلتا |
7 ماه پیش

مردی که یک کرم در مغزش بود بیماری های عجیب بیماری عجیب مجله دلتا

مغز مردی که با تشنج شدید به بیمارستان منتقل شده بود و حامل یک مهمان ناخوانده بود.
مردی که یک کرم در مغزش بود

مردی ۳۸ ساله که دچار تشنج شدید شده بود به بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون منتقل شد. او که شرایط سلامتی خوبی داشت و سابقه علائم مرتبط نداشت بار دیگر در بیمارستان دچار حمله شد. پزشکان علت بروز این اتفاق را تا پیش از مشاهده سی‌تی‌اسکن نمی‌دانستند اما اسکن مغزی یک موجود عجیب در مغز او را نشان می‌داد. بامجله دلتاهمراه باشید تا بامردی که یک کرم در مغزش بودبیشتر آشنا شوید.

مردی که یک کرم در مغزش بود

پزشکان سه ضایعه مغزی یافتند و بیماری این فرد را “سیستی‌سرکوزیس عصبی”(neurocysticercosis) اعلام کردند. این بیماری نوعی عفونت بافتی است که عامل آن کرم نواری است. آن‌ها دریافتند که کرم نواری ۲۰ سال قبل به مغز این مرد رفته‌اند و در بخش‌هایی از مغز او قرار گرفته‌اند.

این مرد ۳۸ ساله که هویت او مشخص نیست پیش از آن که به ایالات متحده مهاجرت کند در مناطق روستاییگواتمالازندگی می‌کرده است. مشخص نیست که چگونه چندین انگل وارد مغز او شده‌اند اما پزشکان این احتمال را مطرح کردند که او غذایی مصرف کرده است که فردی دارای انگل آن را تهیه کرده است. بیماری‌های مرتبط با انگل در مناطقی از گواتمالا که او در آن زندگی می‌کرده، همه‌گیر است.

“ادوارد تی ریان”، مدیر بخش بیماری‌های عفونی در بیمارستان ماساچوست و یکی از نویسندگان این مقاله به واشنگتن پست گفت که این مورد بسیار قابل توجه بود زیرا این کرم نواری مدت‌ها قبل مرده بود اما همچنان باعث ایجاد تشنج در این فرد می‌شد.

پزشکان می‌گویند: مشکل این مرد کمی غیرمعمول بود اما نادر نبود زیرا انگل موجود در مغز او مرده بود و هیچ انگل زنده‌ای در مغز او برای یک تا دو دهه باقی نمانده بود. عفونت مدت‌ها قبل از بین رفته بود اما بخشی از مغز او دچار زخم شده بود و این بخش باعث بروز تشنج می‌شد. اگرچه عفونت انگلی در ایالات متحده آمریکا نادر است اما برخی از موارد رازآلود پزشکی در سال‌های اخیر ناشی از کرم‌نواری بوده است.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطلببا این ۵ روش ساده طول عمرتان را افزایش دهیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همچنین بخوانید: زندگی دزدان دریایی اختراعاتی که از چشم جهانیان پنهان ماند توقف خروپف به کمک یک تکنولوژی خارق العاده! حیوانات ناشناخته‌ای که باعث مرگ شما می‌شوند! باورنکردنی‌های کشور آمریکا

3 ماه پیش

بالاخره دل کندن از رختخواب نرم کار ساده‌ای نیست. با مجله دلتا همراه باشید تا با ترفندهای سریع بیدار شدن آشناشوید

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: زندگی دزدان دریایی معیار‌های زیبایی که شما را شوکه خواهند کرد! بدشانس‌ها حتما این ویدیو را ببینند! چیزهای جالبی که خیلی‌ها نمی‌دانند در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟

3 ماه پیش

اینترنت یکی از ابزارهای جهانی است که موفق به تاثیرگذاری بر عموم مردم جهان شده است. دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت را بخوانید.

3 ماه پیش

امروز در مجله دلتا به بررسی برخی از این تلقیات و باور‌های غلط ماندگار و دلایل نادرستی آن‌ها می‌پردازیم.

3 ماه پیش

برای تماشای بسیاری از این رویدادها، به ابزار گران‌قیمتی نیاز ندارید. از اتفاقات آسمان شب در اردیبهشت ۱۴۰۱ در مجله دلتا مطلع شوید.

3 ماه پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید

3 ماه پیش

حداقل زمان خوابیدن برای بزرگسالان ۶ ساعت و برای کودکان ۸ ساعت است. در ادامه با ما همراه باشید تا با نکاتی برای داشتن خواب راحت آشنا شوید.

4 ماه پیش

نمایش دائم شماره شما در واتساپ، ممکن است تبدیل به یک چالش‌ شود. ترفند مخفی کردن شماره در واتساپ را در این مطلب بخوانید.

3 ماه پیش

بیشتر...