مجله دلتا |
۱ هفته پیش

کشف چندین کهکشان جدید انواع کهکشان ها تعداد کهکشان های کشف شده مجله دلتا

محققان برای کشف کهکشان‌های جدیدی که پیش از این خبری از آنها نبوده و در منطقه‌ای از فضا به نام «خوشه کهکشانی فورناکس» مخفی شده بودند از داده‌های منابع مختلفی استفاده کرده‌اند.
کشف چندین کهکشان جدید

کهکشان راه شیری با حداقل ۱۰۰ میلیارد و شاید حدود ۴۰۰ میلیارد ستاره، تنها یک کهکشان است. تیمی ازستاره‌شناسان در تحقیق جدیدی از کشف ۴۴ کهکشان کاملا جدید خبر‌ داده‌اند که هر کدام حاوی تعداد زیادی ستاره، سیاره و ماه و قمر هستند. در این مطلب ازمجله دلتادربارهکشف چندین کهکشان جدیدصحبت خواهیم کرد.

خوشه فورناکس خوشه‌ای از کهکشان‌ها محسوب می‌شود که حدود ۶۵ میلیون سال نوری بازمینفاصله دارد و منبع عظیمی برای اکتشافات قبلی بوده است. در این مورد برای کشف ۴۴ کهکشان جدید از داده‌های بیشتری کمک گرفته شده و به نظر می‌رسد این کهکشان‌ها شبیه به کهکشان راه شیری نیستند.

انواع کهکشان‌ها

در جهان انواع مختلفی از کهکشان‌ها وجود دارد. کهکشان‌های مارپیچی مانند کهکشان‌ ما، تنها یک نوع محسوب می‌شوند. کهکشان‌ها اندازه‌های مختلفی دارند. از موارد تازه کشف شده به عنوان UCD یا کهکشان‌های کوتوله فوق متراکم یاد می‌شود. همانطور که از نام آن‌ها مشخص است، این کهکشان‌‌ها بسیار متراکم هستند و فقط حدود ۲۰۰ سال نوری عرض دارند و از آن جایی که اندازه آن‌ها کوچکتر است، ستاره‌های کمتری را در خود جای داده‌اند. تخمین زده شده که این کهکشان‌های کوتوله فوق متراکم تقریبا ۱۰۰ میلیون ستاره را می‌توانند در خود جای دهند.

انواع کهکشان ها

به گفته محققان کهکشان‌های جدید بیش از ۱۱۷۰ سال نوری با هسته خوشه فاصله دارند و به همین دلیل کشف آن‌ها در تحقیقات قبلی بسیار دشوار بوده. محققان قصد دارند با استفاده از تصاویر نوری عمیق و داده‌های مادون قرمز یک بار دیگر تعداد کهکشان‌های UCDخوشه ستاره‌ای فورناکسرا مورد بررسی قرار دهند.

با این وجود این واقعیت که کهکشان‌ها در فاصله تقریبا ۶۵ میلیون سال نوری از زمین وجود دارند، بسیار مهیج و غیرقابل توصیف است. متاسفانه برای اینکه دانشمندان بتوانند اطلاعات بیشتری درباره آن‌ها کسب کنند نیاز به فناوری‌های جدیدی دارد و تامین آن‌ها ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

تعداد کهکشان های کشف شده

پیشنهاد مطالعه: مطلبکهکشان سیگار کجاسترا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

راه‌های جلوگیری از گرد و غبار در خانه : ریخت و پاش فضا را به حداقل برسانید، از یک دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید، تی بکشید.

12 ساعت پیش

بهترین روش حل مشکل : برای اینکه بتوانید مهمترین مشکلات زندگی فعلی تان را انتخاب کنید باید قبل اینکار یک فهرست از مشکلاتتان بنویسید.

14 ساعت پیش

عجیب‌ ترین حیوانات که از وجود آن‌ها بی خبرید : گرگ یالدار، دلفین نهنگی پوزه کوتاه از خانواده دلفین‌های اقیانوسی، پارو ماهی بزرگ.

17 ساعت پیش

زیبایی شناسی : زیبایی‌شناسی قابلیتی است برای درکِ بهترِ ادراکات و پدیده‌هایی مثل موسیقی که باعث تغییر در روحیه و نگرش فرد می‌شود.

1 روز پیش

دلایل هوس های غذایی : دلایل جسمانی شامل کمبود خواب، بارداری، هیدراتاسیون ضعیف و دلایل روانی شامل شخصیت فرد، استرس می‌باشد.

1 روز پیش

لنز هوشمند چشم : لنز شفاف جدیدی که با موفقیت بر روی چندین داوطلب آزمایش شده است می‌تواند فشار داخل چشم را در زمان واقعی اندازه‌گیری کند.

1 روز پیش

چگونگی شکل گیری شهاب سنگ ها : شهاب‌سنگ قطعه‌ای جامدی از بقایای جامانده از جرم‌هایی مانند سیاره‌های دنباله‌دار و سیارک ها است.

2 روز پیش

خصوصیات جالب پانداها : پانداها حدود 12 تا 15 ساعت از روز خود را صرف جویدن بامبو می کنند. پاندا در کوهنوردی مهارت خاصی دارد.

2 روز پیش

علت تاریکی شب : دلایل زیادی وجود دارد یکی از این دلایل اینست که ستاره‌های کافی برای روشن کردن همه فضا در زمین وجود ندارد.

3 روز پیش

روابط، نقش مهمی در کاهش روند پیری افراد دارد. روابط اجتماعی کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد. همچنین به افزایش طول عمرکمک می‌کند.

3 روز پیش

پیشرفت های بشر در دهه آینده :  دستگاه‌های ذهن‌خوان وارد مرحله تولید انبوه خواهند شد،  تولید انبوه ماشین‌های خودران آغاز خواهد شد.

4 روز پیش

شروع حیات : دانشمندان به این نتیجه رسیدند که دریچه‌هایی که گاز و مواد معدنی را پمپاژ می‌کنند برای پیدایش حیات لازم هستند.

4 روز پیش

تاثیر تنبیه بدنی بر مغز کودک : یک مطالعه جدید از دانشگاه هاروارد نشان داد کتک زدن ممکن است بیشتر از آنچه تصور می‌شد برای کودک مضر باشد.

5 روز پیش

شناخت انرژی خورشیدی : این انرژی از تبدیل فوتون‌های نور خورشید که حامل انرژی بسیار زیاد و نامتناهی هستند به دست می‌آید.

5 روز پیش

بزرگترین حیوانات جهان : نهنگ آبی بزرگترین حیوان در تمامی دوره‌ها بوده است. این حیوان توانسته بدون هیچ رقیبی این جایگاه را از آن خود کند

5 روز پیش

بیشتر...