مجله دلتا |
1 ماه پیش

حقایق جالب در جهان عجیب ترین حقایق جهان حقایق شگفت انگیز جهان مجله دلتا

چیزهای زیادی برای دانستن در مورد دنیا وجود دارد، گاهی اوقات که با برخی از این واقعیات جالب روبرو می‌شوید، ممکن است که در زندگیتان تاثیری نداشته باشند، اما تعجب خواهید کرد.
حقایق جالب در جهان

حتی اگر سطح IQ شما بیش از حد بالا باشد اما هنوز هم موضوعاتی هستند که شما از آن خبر ندارید. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم به چند مورد ازحقایق جالب در جهاناشاره کنیم.

حقایق جالب در جهان

بعضی از افراد اثر انگشت ندارند

بعضی از افراد هرگز اثر انگشتی از خود به جا نمی‌گذارند و در واقع اثر انگشتی ندارند. این یک راز بزرگ برای دانشمندان می‌باشد. نداشتن الگویی برای اثر انگشت به دلیل سندرومی خاص در این افراد می‌باشد.

در کل جهان فقط ۴ خانواده هستند که به طور ژنتیکیاثر انگشترا دارا نیستند. این اتفاق به دلیلژنخاصی در بدن آن‌ها می‌باشد. دانشمندان این افراد را مورد آزمایش قرار دادند اما هیچ مشکل خاصی در سلامتی آن‌ها پیدا نکردند.

منقار بعضی از پرندگان می‌درخشد

طبق مطالعات انجام شده، رنگ‌‎های روشن در منقار پرندگان معمولاً برای نرها وجود دارد. این باعث می‌شود که توجه زیادی به آن‌ها جلب شود. معمولاً در فصل‌های جفت گیری رنگ منقار‌ها جذاب‌تر خواهد شد.

عجیب ترین حقایق جهان

چای سبزی که بنفش می‌شود

اگر به جزایر آزور سفر کرده باشید و در آنجا چای سبز سفارش داده باشید، با چیزی عجیب روبرو می‌شوید. این چای‌ها در وهله اول سبز می‌باشند و کم کم به خاکستری می‌گرایند. بعد از مدت کوتاهی این چای حالتی غلیظ پیدا می‌کند و کاملا بنفش می‌شود. از این موضوع تعجب نکنید. علت این رنگ به دلیل آب دریای خاص در این منطقه می‌باشد.

بستنی‌هایی در ژاپن هستند که آب نمی‌شوند

اگر این بستنی را در گرم ترین روزهای تابستان قرار دهیم آب نمی‌شود. علت این امر این است کهپلی فنلموجود در توت فرنگی به این بستنی‌ها اضافه شده است. پلی فنل می‌تواند از سرازیرشدن روغن و آب در بستنی جلوگیری کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلبعدم توانایی ذهنی چگونه رخ می‌دهدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این میزان بالا آمدن آب دریا می‌تواند خطر سیل‌ها و بارش‌های شدید را در شهرهای ساحلی مثل بمبئی بیش از دو برابر افزایش دهد.

۱ هفته پیش

تولید و استفاده از انرژی بادی باعث گرم تر شدن زمین می‌شود! توربین‌های بادی عظیم تا اندازه‌ای اثر گرمایشی دارند.

۱ هفته پیش

اشتباهاتی که نباید پس از بیدار شدن از خواب انجام داد : خاموش کردن آلارم ساعت پس از بیدار شدن. ننوشیدن آب پس از بیدار شدن

۱ هفته پیش

چند ماهواره به دور زمین می‌چرخد؟ در حال حاضر، به طور کلی حدود ۶۰۰۰ ماهواره در حال گردش به دور زمین هستند.

۱ هفته پیش

از عجیب‌ ترین اختراعات بشر می‌توان به پیانو برای تخت‌خواب اشاره کرد. این پیانو مخصوص افرادی است که می‌خواهند در زمان استراحت پیانو بزنند.

۱ هفته پیش

تاثیر خورشیدگرفتگی بر حیوانات : حیوانات رفتارهای متفاوتی هنگام این پدیده از خود نشان می‌دهند. مثلا قمری‌ها هنگام این پدیده بی سر و صدا هستند

۱ هفته پیش

بیشتر...