مجله دلتا |
1 ماه پیش

تشخیص حمله قلبی تشخیص حمله قلبی در کمتر از ۳۰ دقیقه با کمک حسگر جدید مجله دلتا

محققان دانشگاه "نوتردام" و "فلوریدا" حسگری ساخته‌اند که می‌تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه حمله قلبی را تشخیص دهد.
تشخیص حمله قلبی

در حال حاضر متخصصین برایتشخیص حمله قلبیباید ساعت‌ها زمان صرف کنند. نتایج اولیه اکوکاردیوگرافی می‌تواند به سرعت نشانه‌های بیماری قلبی را نشان دهد اما برای تایید حمله قلبی بیمار نیاز به نمونه خون و تجزیه‌ تحلیل‌های دیگری است. نتایج این آزمایش‌ها ممکن است بیش از ۸ ساعت به طول بیانجامد. بامجله دلتاهمراه باشید.

تشخیص حمله قلبی به کمک حسگر

پینار زورلوتونا، نویسنده‌ اصلی این مقاله می‌گوید: روش‌های کنونی نه تنها زمان‌بر هستند بلکه باید در بازه‌ زمانی مشخصی انجام شوند تا به نتایج مناسبی برسند.

حسگر ما ترکیباتی از «ریز آران‌ای» (microRNA) را مورد بررسی قرار می‌دهد. این حسگر قادر است چیزی بیشتر از یک حمله قلبی را بدون محدودیت زمانی مشخص کند.

این حسگرها با هدف قرار دادن انواع مختلف از ریز آران‌ای قادر به ایجاد تمایز میان حمله قلبی شدید و برقراری مجدد جریان خون هستند.

ایجاد تمایز میان کسی که دچار عدم خون‌رسانی مناسب به بافت‌ها است و کسی که جریان خون‌رسانی آن مجددا برقرار شده موضوعی است که از نظر پزشکی مورد نیاز بوده است. محققان بر این باورند که با کمک این حسگر این مشکلات رفع می‌شود.

فناوری به کار رفته در این حسگر مزیت استفاده از ریزآران‌ایرا نسبت به نشانگرهای مبتنی برپروتئیننشان می‌دهد. قابل حمل بودن و مقرون به صرفه بودن این دستگاه پتانسیل آن در بهبود فرآیند تشخیص حمله قلبی و مشکلات مربوط به آن در محیط درمانی و کشورهای در حال توسعه را نشان می‌دهد.

درخواست ثبت اختراع این دستگاه ارسال شده است. محققان در تلاش هستند تا با کمک مرکز IDEA دانشگاه نوتردام شرکت نوپایی برای تولید این حسگرها تاسیس کنند.

بیشتر بخوانید:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلباگر زیاد می‌خوابید، این بیماری‌ها در کمین شما هستندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

۱ هفته پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

۱ هفته پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

۱ هفته پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

۱ هفته پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...