مجله دلتا |
6 روز پیش

قبیله سیدی مردمان سیدی، قبیله ای آفریقایی که سر از هندوستان درآورده اند مجله دلتا

هندوستان سرزمین شگفتی هاست! در این کشور می‌توانید تنوعی شگفت انگیز از اقوام، زبان‌ها و ادیان مختلف را ببینید که در کمال صلح و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند. اما شگفتی‌های هندوستان تمامی ندارد و این بار به سراغ مردمانی می‌رویم که در ایالت‌های کارناتاکا و گجرات زندگی می‌کنند.
قبیله سیدی

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به شبه قاره هندوستان آورده است. به نظرتان این قبیله آفریقایی چطور سر از هندوستان درآورده است؟ آیا در میانه راه گم شده‌اند یا آنکه به قصد و نیتی به این کشور آمده‌اند و ماندگار شده‌اند؟ بامجله دلتاهمراه باشید تا در موردقبیله سیدیبیشتر بدانیم.

قبیله سیدی چگونه به هندوستان آمدند؟

اینکه سیدی‌ها چگونه سر از هندوستان درآورده‌اند هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و روایات مختلفی در این مورد وجود دارد. اگر بخواهیم از ابتدای داستان شروع کنیم باید به صدها سال پیش برگردیم. در آن زمان اجداد سیدی‌های امروزی به چندین نقطه هند از جملهگجراتمهاجرت کردند. سیدی ها توان بدنی بالا و مهارت مبارزه بالایی داشتند و به همین دلیل، سلاطین هندی برای تقویت قدرت و نیروی خود این افراد را اجاره کرده بودند. گفته می‌شود که سیدی‌ها اولین بار به عنوان برده و کارگر به این کشور آورده شده‌اند. از طرفی برخی اسناد نشان می‌دهد که افراد قبیله سیدی در قرن دهم و همراه با بازرگانان عرب به هندوستان آمدند.

شجاعت و مهارت قبیله سیدی

سیدی‌ها به دلیل شجاعت و مهارت در مبارزه مشهور بودند و بسیاری از آن‌ها برای خدمت در جنگ‌ها و نبردها به کار گرفته می‌شدند. با این حال، بسیاری از آن‌ها به عنوان خدمتکاران خانگی و کارگر مزرعه کار می‌کردند. سیدی‌ها همیشه دوست داشتند ریشه و اصالت خود را حفظ کنند به همین دلیل برخی از آن‌ها فرار کردند و به جنگل‌های انبوه اطراف پناه بردند.

قبیله سیدی

روایت دیگر می‌گوید که سیدی‌ها پس از مراسم حج از طریق مکه و سودان به هند آمده‌اند و اصالتا نیجریایی هستند. رهبر آن‌ها فردی متمول و ثروتمند به نام بابا گور (Baba Ghor) بوده است که ابتدا در تپه‌های راج پیپلا ساکن شد و به استخراج معدن و تجارت مشغول شد.

قبیله سیدی

سیدی ها هندی هستند یا آفریقایی؟!

قبیله سیدی صدها سال است که در هندوستان ساکن شده‌اند. در طول این سال‌ها مردمان سیدی زبان، فرهنگ و لباس هندی‌ها را پذیرفته‌اند و بسیاری از آن‌ها خود را هندی می‌دانند. با این حال به دلیل ظاهر و رنگ پوست متفاوتی که دارند هنوز هم هندی‌ها به آن‌ها به چشم خارجی نگاه می‌کنند و آن‌ها راآفریقاییمی‌دانند. البته دلیل این امر شاید چیزی فراتر از رنگ پوست قبیله سیدی باشد. بسیاری از مردمان سیدی در عین حال که خود را با فرهنگ هندی تطبیق داده‌اند برخی از رسم و رسوم های سنتی آفریقایی خود را حفظ کرده‌اند.

رقص قبیله سیدی

یکی از این رسوم رقص دمال (Dhamal Dance) است که هنوز هم با شور و حرارت زیاد برگزار می‌شود. این رقص به یکی از رسم‌های اجداد قبیله سیدی برمی‌گردد. در آن زمان‌ها وقتی شکارچی‌های قبیله دست پر از شکار برمی‌گشتند به جشن و پایکوبی می‌پرداختند و به این ترتیب این رقص خاص پدید آمد. امروزه اگرچه خبری از شکار نیست و حتی قبیله سیدی دیگر در آفریقا زندگی نمی‌کنند اما باز هم این مراسم و رقص را انجام می‌دهند. رقصنده‌ها به سبک اجدادشان صورت هایشان را رنگ می‌کنند و گاهی نقاب‌هایی به صورت می‌زنند و دامن هایی از پر طاووس می‌پوشند.

قبیله سیدی

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبماجراهای عجیب درمورد سفرهای فضایی که نمی‌دانید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...