مجله دلتا |
۳ هفته پیش

عجیب ترین اعتیادها اعتیاد به خرید اعتیاد به خوردن چیزهای غیر معمول مثل خاک مجله دلتا

اعتیاد یک بیماری روحی روانی است. واقعیت این است که امکان اعتیاد افراد به همه چیز وجود دارد.
عجیب ترین اعتیادها

با شنیدن کلمه اعتیاد اولین چیزی که به ذهن شما خطور می‌کند مواد مخدر، الکل، قند یا حتی تلفن‌های هوشمند است. با این حال  اعتیاد شامل موارد بسیار دیگری است که شاید قبلا به آن‌ها فکر نکرده باشید. در ادامه این مطلب ازمجله دلتادربارهعجیب ترین اعتیادهاصحبت خواهیم کرد.

عجیب ترین اعتیادها

اعتیاد به خرید

مطمئنا شخصی را می‌شناسید که به خرید اعتیاد داشته باشد! در واقع، یک بیماری مانند این در پزشکی دارای نام خاصی است که آنیومانیا نامیده می‌شود و می‌تواند عواقب خطرناکی داشته باشد. کسانی که وسواس به آنیومانیا دارند هیچ کنترلی بر رفتارهای خریدشان ندارند و اغلب برای پاسخ به این اعتیاد، بدهکار می‌شوند. به دلیل رفتار خارج از کنترل آن‌ها، این خریدها اغلب مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. آن‌ها نه برای استفاده از چیزهایی که خریده‌اند، بلکه برای ارضای اعتیاد خود خرید می‌کنند.

اعتیاد به خرید

اعتیاد به ورزش

ورزش شاید اعتیادآورترین فعالیت سالم باشد. این اعتیاد گاهی در ورزشکاران حرفه‌ای ظاهر می‌شود. اعتیاد به ورزش در افراد دیگر نیز ممکن است رخ دهد. همچنین می‌تواند با بی اشتهایی یا نوروم (ورم عصب) همراه شود. با اعتیاد به ورزش ورزشکاران اغلب در یک سطح شدید و به مدت دو تا سه ساعت در روز ورزش می‌کنند. این اعتیاد می‌تواند فشار زیادی روی قلب، ریه‌ها و عضلات وارد کند.

خودزشت پنداری و اعتیاد به اصلاح اعضای بدن

یکی از اعتیادهایی که گروه بزرگی از مردم از آن رنج می‌برند وسواس اصلاح بدن به روش‌های مختلف است.

برای برخی این ممکن است به معنای جراحی‌های مکرر پلاستیک باشد. در حالی که برخی دیگر به دنبال خال کوبی یا سوراخ کردن در قسمت‌های مختلف بدن هستند. این امر می‌تواند در نتیجه عزت نفس پایین یا بیماری روانی به نام اختلال بدشکلی بدن ایجاد شود.

اعتیاد به خوردن چیزهای غیر معمول مثل خاک

این اعتیاد، اعتیادی است که شامل خوردن خاک و مواد غیرقابل خوردن است. این اختلال در افراد مبتلا به اوتیسم یا تاخیر در رشد، شایع است. در افرادی که کم خونی فقر آهن دارند که یخ یا شن می‌خورند نیز دیده می‌شود.

مصرف مواد غیر خوراکی ممکن است گاهی منجر به خفگی یا مسمومیت شود. حتی برخی از افراد از مواد صابون یا شوینده استفاده می کنند که منجر به استفراغ و اسهال و همچنین کم آبی شدید می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلبرازهایی که هیچ‌وقت برملا نمی‌شوندرا بخوانید.

 

 

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تنوع فرهنگی دنیایی از آداب و رسوم مختلف را به ‌وجود می‌آورد. گاهی آنچنان این آداب و رسوم عجیب می‌شود که تابو و غیر‌انسانی به نظر می‌رسد.

17 ساعت پیش

پارچه‌های جدید که تشکیل شده از ذرات نانو نقره‌ای و مسی هستند، می‌توانند با نور خورشید خودشان را تمیز کنند.

18 ساعت پیش

بدن انسان مانند جنگلی مملو از موجودات زنده مثل انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و حتی حیوانات میکروسکوپی است.

20 ساعت پیش

اتفاقات پس از مرگ زمانی رخ می‌دهند که اعضا حیاتی می‌میرند و بدن با تغیرات عجیبی روبرو می‌شود و این تغیرات طی مراحلی موجب تجزیه بدن می‌شوند.

1 روز پیش

دلایل متعددی ممکن است باعث افزایش ناخواسته وزن شما شوند و لزوما افزایش غذایی که می‌خورید و کم کردن تحرک بدنی تنها دلایل افزایش وزن نیستند.

1 روز پیش

ستاره‌‌‌ چشمک‌ زن با ابعاد بزرگ‌تر از خورشید توسط جرم کوچک‌تر مسدود می‌شود. این رویداد گیج‌کننده‌ مسئله جدید ستاره‌شناسان شده است.

2 روز پیش

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود. این یعنی زمان تعویض باتری گوشی شما فرا رسیده اما شما از آن بی‌خبرید!

4 روز پیش

برنامه‌ها و سیستم‌های نرم افزاری ویژه‌ای برای نظارت بر کار افراد معرفی شده که انتظار می‌رود یکی از دستاورد های فناوری ۲۰۲۱ باشد.

4 روز پیش

حقایق کشتی تایتانیک چیست و چه بر سر این کشتی آمد‌ ؟ شب یکشنبه ۱۴ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه پیامی برای تایتانیک مخابره شد...

4 روز پیش

بیشتر...