مجله دلتا |
1 ماه پیش

راهکارهایی برای از بین بردن رسوب کتری سماور چگونه رسوب کتری را از بین ببریم مجله دلتا

کتری و سماور از جمله وسایل پرکاربرد در آشپزخانه هستند که هر از گاهی نیاز به توجه و تمیز کردن دارند.
راهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماور

رسوب کردن کتری و سماور، کاری پردردسر و کلافه‌کننده است. برای از بین بردن این رسوب‌، راهکارهای بسیار مختلف و اثرگذاری وجود دارد که با انجام آن می‌توانید بسیار زود از شر این جرم‌های خسته‌کننده رها شوید. بامجله دلتاهمراه باشید تا باراهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماورآشنا شوید.

راهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماور

۱- سرد و گرم کردن جزوراهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماور

برای از بین بردن جرم‌های آهکی به وجود آمده در درون کتری و سماور می‌توانید آن را بر روی شعله بگذارید و اجازه دهید تا مقداری داغ شود و سپس آب سرد را به درون آن بریزید. بعد از دقایقی شاهد شکسته شدن گچ‌های آهکی و از بین بردن رسوب کتری و سماور خود می‌شوید.

نکته: توجه داشته باشید که کتری یا سماور بیش از حد داغ نشود، زیرا باعث بروز مشکلات جبران‌ناپذیری می‌شود.

۲- استفاده از سرکه

به طور حتم استفاده از سرکه بین این رسوبات، روشی آسان و بی هیچ دردسری است. برای انجام این کار مقداری سرکه را همراه با آب درون کتری بریزید و بگذارید تا به نقطه جوش برسد، بعد از لحظاتی شاهد حل شدن این رسوبات در آب هستید. بعد از خالی کردن آب حاوی سرکه، بار دیگر کتری را پر از آب کنید و روی شعله قرار دهید تا بوی سرکه از بین برود.

۳- استفاده از گوش‌ماهی یا فلس صدف

اگر کتری جدید خریداری کرده یا کتری قدیمی خود را تمیز کرده‌اید و دیگر نمی‌خواهید دچار این مشکل شوید، می‌توانید چند عدد گوش‌ماهی یا فلس درون آن قرار دهید تا همه رسوبات را به خود جذب کند و از گچ‌گرفتگی جلوگیری شود.

۴- استفاده از سیب زمینی رنده شده جزوراهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماور

یکی از روش‌های موثر، استفاده از سیب زمینی رنده شده است. برای انجام این کار ابتدا بسته به گنجایش کتری خود، تعدادی سیب زمینی رنده کنید و همراه با آب درون کتری بجوشانید. بعد از دقایقی مقداریزاجنیز به آن اضافه کنید.  اجازه دهید دقایقی با زاج نیز جوشیده شود. بعد از پایان کار، کتری را با آب پر کنید و بجوشانید. بعد، آب آن را خالی کنید.

۵- استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین در بسیاری موارد به کمک بانوان می‌رسد. برای از بین بردن رسوبات کتری می‌توانید ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین به آب درون کتری اضافه کنید و بر روی شعله قرار دهید تا بجوشد. اگر در دفعه اول این کار انجام نشد، چند مرتبه این عمل را تکرار کنید.

۶- قرار دادن درون یخچال

اگر گچ کتری شما نازک است یا مقدار آن بسیار نیست، می‌توانید درون آن را آب کنید و نصف روز درون یخچال قرار دهید. بعد از خارج کردن آن از یخچال، رسوب کتری و سماور از بین خواهند رفت.

بیشتر بخوانید:مطلبخواب رفتن دست و پا را جدی بگیریدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

4 روز پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

5 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

5 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

6 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

6 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

۱ هفته پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

۱ هفته پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

عوامل زیادی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله شما را با مهم‌ترین عواملی که باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود آشنا می‌کنیم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...