مجله دلتا |
۲ هفته پیش

عجیب ترین مدها عجیب غریب ترین مدها مدهای عجیب غریب مجله دلتا

مفهوم زیبایی برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد؛ همین اختلاف سلیقه و دیدگاه است که تفاوت انسان‌ها را به وجود آورده است. اما در حالت کلی، در دوره‌های مختلف زمانی، تقریبا همه مردم جهان دیدگاه ثابتی نسبت به زشتی و زیبایی دارند. بارزترین مصداق این ادعا، مد است.
عجیب ترین مدها

وقتی نوعی لباس، مدل مو یا سبک آرایش مد می‌شود، بیشتر مردم آن جامعه آن را زیبا انگاشته و پیروی می‌کنند. اما اینگونه گرایشات دائمی نیستند و بسته به زمان، تغییر می‌کنند. مثلا یک بار شلوار گشاد مد می‌شود و یک بار دیگر شلوارهای تنگ و جذب. یک روز آرایش طبیعی صورت محبوب است و روزی دیگر، با میکاپ‌های سنگین و پررنگ مواجه می‌شویم. بامجله دلتاهمراه باشید تا باعجیب ترین مدهاآشنا شوید.

عجیب ترین مدها

مدل‌های عجیب ابرو – چین باستان

این مدل ابروها در قرون ۷ و ۸ میلادی در چین رایج بوده‌‌اند. در آرایش چینی‌های باستان، محو کردن ابرو و کشیدن طرح‌های عجیب کار دشواری نبوده است. این شاهکارها همچنین نام‌های مختلفی همانند تپه‌های دور، برگ‌های بید یا شاخک پروانه نیز داشتند.

عجیب ترین مدها

تتوی لبخند روی لب‌ها، مردم قبیله اینو (لقب مردم اصیل ژاپن)

اهالی قبیله اینو در کشور ژاپن و روسیه زندگی می‌کردند. زنان این قبیله، طرحی شبیه جوکر را در بالای لب‌های خود تتو می‌کردند. آن‌ها اعتقاد داشتند که به این طریق می‌توانند مردان را به خوب جذب کرده و با آن‌ها ازدواج کنند. همچنین باور داشتند این خالکوبی در جهان پس از مرگ موجب آرامششان خواهد شد. این طرح در چندین مرحله روی صورت زنان ترسیم می‌شد و عموما از ۷ سالگی آغاز می‌گشت.

عجیب و غریب ترین مدها

کله خربزه‌ای – گوشه و کنار جهان

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در گذشته‌های دور، در کشورهای مختلف جهان مد بوده که مردم سرهای خود را به شکل خربزه حالت دهند. این رسم در میان قبیله‌هایی همانند مایاها، آفریقایی‌ها و حتی در قرن بیستم در کشور فرانسه رواج داشته است.

برای تغییر شکل جمجمه، از همان ابتدای تولد دور سر نوزاد را با روبان و باند به طور محکم می‌بستند تا پیش از سفت شدن، جمجه کشیده و بلند شود.

چیدن مژه‌ها، اروپای قرون وسطی

برخلاف این روزها که ریمل و مژه‌های بلند و مشکی یکی از عناصر اصلی زیبایی به شمار می‌رود، درقرون وسطیمردم اروپا اعتقاد داشتند که زنان برای زیبایی هر چه بیشتر، باید همه مژه‌ها خود را بچینند. حتی تراشیدن ابروها هم جزو معیارهای جذابیت زنان به شمار می‌رفته است. این رسم را نخستین بار یک اشراف زاده مد کرده و بقیه از آن تبعیت کردند.

عجیب و غریب ترین مدها

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب۷ مورد از رسوم ایتالیا که قطعا برایتان جذاب استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر قبل از خواب از میان وعده‌ها استفاده می‌کنید، خوب است که نکات زیر را در مورد غذاهایی که بر کیفیت خواب اثر گذارند، مورد توجه قرار دهید.

دیروز

دانشمندان می‌گویند در صورت تماشای زیاد تلویزیون، برای جلوگیری از لخته شدن خون استراحت کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

دیروز

سویه امیکرون بیشتر در افرادی بروز پیدا می‌کند که واکسن نزده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا بدانید امیکرون چه کسانی را تهدید می کند.

دیروز

اگر به مصرف انار علاقه‌مندید، مضرات این میوه خوشمزه را نیز در نظر بگیرید. در این مطلب به شما می‌گوییم که مصرف انار برای چه کسانی مضر است.

پریروز

سن بیولوژیکی می‌تواند بینشی در مورد خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها ارائه دهد. اما چالش، پیدا کردن یک معیار برای ردیابی سرعت پیری بدن است.

پریروز

در ادامه به چند مورد از وسایل شخصی و مدت زمان تعویض آن‌ها اشاره می‌کنیم. با ما باشید تا با وسایلی که باعث بیماری می شوند بیشتر آشنا شوید.

3 روز پیش

تخم مرغ ارزش غذایی بالایی دارد و سرشار از پروتئین است. در ادامه این گزارش از مجله دلتا به بدترین روش مصرف تخم مرغ می‌پردازیم همراه ما باشید.

3 روز پیش

شاید مردم به دلیل زندگی نوین نتوانند به اندازه‌ کافی استراحت داشته باشند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اهمیت خواب شبانه بیشتر آشنا شوید.

3 روز پیش

سوال اینجاست که چرا گربه ها از خیار می ترسند؟ نظریه‌های مختلفی در این باره مطرح شده است. با مجله دلتا همراه باشید.

4 روز پیش

بعضی از مواد غذایی هستند که نمی‌توان برای روز بعد درست کرد زیرا این غذاهای مانده خطرناک می‌باشند و باعث ایجاد بیماری می‌شوند.

5 روز پیش

در ادامه این مطلب از ما شما را با استان پاپوآ در اندونزی آشنا خواهیم کرد و دلایل غیر قابل بازگشت بودن سفر شما به این شهر را به شما خواهیم گفت.

5 روز پیش

این شرکت در حال برنامه ریزی ویژگی های جدید است. با ما همراه باشید تا با ویژگی های جدید در به روز سانی واتساپ بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

برخی غذا‌ها هرگز ارزش خوردن نداشته و بهتر است از آن‌ها صرف نظر کنید. با ما همراه باشید تا با غذاهایی که بهتر است مصرف نکنیم بیشتر آشنا شوید.

6 روز پیش

خوابیدن به پهلو، به نحو موثرتری مغز را از مواد زائد که ممکن است در ایجاد انواع بیماری‌ها نقش داشته باشند پاکسازی می‌کند.

6 روز پیش

امروزه کاربران برای ارتباط در شبکه‌های مجازی فعالیت می‌کنند. با مجله دلتا همراه باشید تا با به روز رسانی جدید واتساپ بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...