مجله دلتا |
7 ماه پیش

عجیب ترین مدها عجیب غریب ترین مدها مدهای عجیب غریب مجله دلتا

مفهوم زیبایی برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد؛ همین اختلاف سلیقه و دیدگاه است که تفاوت انسان‌ها را به وجود آورده است. اما در حالت کلی، در دوره‌های مختلف زمانی، تقریبا همه مردم جهان دیدگاه ثابتی نسبت به زشتی و زیبایی دارند. بارزترین مصداق این ادعا، مد است.
عجیب ترین مدها

وقتی نوعی لباس، مدل مو یا سبک آرایش مد می‌شود، بیشتر مردم آن جامعه آن را زیبا انگاشته و پیروی می‌کنند. اما اینگونه گرایشات دائمی نیستند و بسته به زمان، تغییر می‌کنند. مثلا یک بار شلوار گشاد مد می‌شود و یک بار دیگر شلوارهای تنگ و جذب. یک روز آرایش طبیعی صورت محبوب است و روزی دیگر، با میکاپ‌های سنگین و پررنگ مواجه می‌شویم. بامجله دلتاهمراه باشید تا باعجیب ترین مدهاآشنا شوید.

عجیب ترین مدها

مدل‌های عجیب ابرو – چین باستان

این مدل ابروها در قرون ۷ و ۸ میلادی در چین رایج بوده‌‌اند. در آرایش چینی‌های باستان، محو کردن ابرو و کشیدن طرح‌های عجیب کار دشواری نبوده است. این شاهکارها همچنین نام‌های مختلفی همانند تپه‌های دور، برگ‌های بید یا شاخک پروانه نیز داشتند.

عجیب ترین مدها

تتوی لبخند روی لب‌ها، مردم قبیله اینو (لقب مردم اصیل ژاپن)

اهالی قبیله اینو در کشور ژاپن و روسیه زندگی می‌کردند. زنان این قبیله، طرحی شبیه جوکر را در بالای لب‌های خود تتو می‌کردند. آن‌ها اعتقاد داشتند که به این طریق می‌توانند مردان را به خوب جذب کرده و با آن‌ها ازدواج کنند. همچنین باور داشتند این خالکوبی در جهان پس از مرگ موجب آرامششان خواهد شد. این طرح در چندین مرحله روی صورت زنان ترسیم می‌شد و عموما از ۷ سالگی آغاز می‌گشت.

عجیب و غریب ترین مدها

کله خربزه‌ای – گوشه و کنار جهان

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در گذشته‌های دور، در کشورهای مختلف جهان مد بوده که مردم سرهای خود را به شکل خربزه حالت دهند. این رسم در میان قبیله‌هایی همانند مایاها، آفریقایی‌ها و حتی در قرن بیستم در کشور فرانسه رواج داشته است.

برای تغییر شکل جمجمه، از همان ابتدای تولد دور سر نوزاد را با روبان و باند به طور محکم می‌بستند تا پیش از سفت شدن، جمجه کشیده و بلند شود.

چیدن مژه‌ها، اروپای قرون وسطی

برخلاف این روزها که ریمل و مژه‌های بلند و مشکی یکی از عناصر اصلی زیبایی به شمار می‌رود، درقرون وسطیمردم اروپا اعتقاد داشتند که زنان برای زیبایی هر چه بیشتر، باید همه مژه‌ها خود را بچینند. حتی تراشیدن ابروها هم جزو معیارهای جذابیت زنان به شمار می‌رفته است. این رسم را نخستین بار یک اشراف زاده مد کرده و بقیه از آن تبعیت کردند.

عجیب و غریب ترین مدها

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب۷ مورد از رسوم ایتالیا که قطعا برایتان جذاب استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چند نمونه از جذاب ترین ربات های سال ۲۰۲۱ را در این مطلب بشناسید. ربات‌هایی مفید، عجیب و دوست‌داشتنی. با مجله دلتا همراه باشید.

3 ماه پیش

امکان انتقال پیام از واتساپ به تلگرام، یکی از قابلیت‌های سودمند این برنامه به‌شمار می‌آید. همراه مجله دلتا باشید.

3 ماه پیش

همچنین بخوانید: زندگی دزدان دریایی معیار‌های زیبایی که شما را شوکه خواهند کرد! بدشانس‌ها حتما این ویدیو را ببینند! چیزهای جالبی که خیلی‌ها نمی‌دانند در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟

3 ماه پیش

حداقل زمان خوابیدن برای بزرگسالان ۶ ساعت و برای کودکان ۸ ساعت است. در ادامه با ما همراه باشید تا با نکاتی برای داشتن خواب راحت آشنا شوید.

4 ماه پیش

در مغز انسان عاشق چه می‌گذرد و چقدر از این تغییرات فیزیکی و اتمی است؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا ببینید چرا انسان عاشق می‌شود؟

4 ماه پیش

یک مطالعه نشان می‌دهد که مردم در سراسر جهان، بوی وانیل را دوست دارند. با ما همراه باشید تا با خوشایندترین و ناخوشایندترین بوها آشنا شوید.

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند باورنکردنی‌های کشور آمریکا زندگی دزدان دریایی فریبکارترین زن جهان کیست؟

3 ماه پیش

همچنین بخوانید: آدمخوارانی که به بیماری مرگبار مغزی مقاوم شده‌اند! دانستنی‌های برج ایفل قوانینی عجیب که از شنیدن آن‌ها حیرت خواهید کرد!

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید

3 ماه پیش

بیشتر...