مجله دلتا |
7 ماه پیش

ماده غذایی که انسان را پیر می کند مواد غذایی که باعث پیری می شود مجله دلتا

پروفسور دیوید گان، دانشمند انگلیسی معتقد است مصرف بیش از حد شکر منجر به تسریع پیری می‌شود.
ماده غذایی که انسان را پیر می کند

این محقق چهره ششصد نفر را مورد مطالعه قرار داد، سطح قند خون آن‌ها را اندازه گرفت و شرکت‌کنندگان را به چهار گروه تقسیم کرد. مشخص شد افرادی که کمترین میزان قند را داشتند، پوست جوان‌تری داشتند و بالعکس. قند به رگ‌های خونی آسیب می‌زند اما تاثیر این محصول بر روی بدن به همین جا ختم نمی‌شود. بامجله دلتاهمراه باشید تا بیشتر باماده غذایی که انسان را پیر می کندآشنا شوید.

ماده غذایی که انسان را پیر می کند

در مقاله منتشره آمده است: تولیدرادیکال‌های آزاد«مقصر اصلی» پیری است. بدون دخالت آنتی اکسیدان‌ها، تعداد زیادی از سلول‌ها شروع به مردن می‌کنند. در نتیجه، پوست خشک می‌شود، چین و چروک‌های ظریف ظاهر می‌شود و هیچ‌کدام از محصولات مراقبتی نمی‌تواند با این پدیده‌ها مقابله کند. با گذشت زمان، پوست، نرمی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و چین و چروک‌ها عمیق‌تر می‌شوند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلبمصرف این خوراکی‌ها باعث مرگ ناگهانی شما می‌شوندرا بخوانید.

در عین حال خاطرنشان می‌شود که ترک کامل شکر غیر ممکن است و فقط باید مصرف برخی از محصولات را کاهش داده و نباید میوه‌ها و برنج را که حاوی قند طبیعی هستند از رژیم غذایی حذف کنید.

در مقاله توصیه شده: هر چه کمتر نوشابه، بستنی، ماکارانی و سایر محصولات آردی مصرف کنید، بهتر است.

علاوه بر این، باید مصرف الکل را قطع کرد و اسیدهای چرب ترانس را تا حد امکان کاهش داد. اسیدهای چرب ترانس در ساندویچ، کلوچه، پای، غذاهای دودی و سرخ شده یافت می‌شود و به این دلیل مصرف آن‌ها را کمتر کنید.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب۷ مورد از رسوم ایتالیا که قطعا برایتان جذاب استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال و دریافت مکان یا لوکیشن افراد در واتساپ یکی از قابلیت‌های اصلی برنامه واتساپ است. با نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ آشنا شوید.

3 ماه پیش

در طبیعت حتی جاندارانی که در ظاهر بی‌گناه هستند نیز می‌توانند کشنده‌ باشند. با ۵ جانور خطرناک و کشنده‌ جهان در مجله دلتا آشنا شوید.

3 ماه پیش

همچنین بخوانید: حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید دانستنی‌های برج ایفل اگر یک سال حمام نرویم چه می‌شود؟ در مورد چهارشنبه سوری چه می‌دانید؟ در مورد تاریخچه نوروز چه می‌دانید؟

4 ماه پیش

چند نمونه از جذاب ترین ربات های سال ۲۰۲۱ را در این مطلب بشناسید. ربات‌هایی مفید، عجیب و دوست‌داشتنی. با مجله دلتا همراه باشید.

3 ماه پیش

در مغز انسان عاشق چه می‌گذرد و چقدر از این تغییرات فیزیکی و اتمی است؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا ببینید چرا انسان عاشق می‌شود؟

4 ماه پیش

شهرهای هوشمند دنیا از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه‌ هوشمندتر و پایدارتر شبکه‌های حمل‌ونقل شهری، و غیره استفاده می‌کنند.

3 ماه پیش

یک مطالعه نشان می‌دهد که مردم در سراسر جهان، بوی وانیل را دوست دارند. با ما همراه باشید تا با خوشایندترین و ناخوشایندترین بوها آشنا شوید.

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند چیزهای جالبی که خیلی‌ها نمی‌دانند در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟

3 ماه پیش

یک انفجار اتمی منجر به نظریه جدیدی درباره پیدایش ماه شد. با مجله دلتا همراه شوید تا به بررسی نظریه آیا ماه تکه ای از زمین است بپردازیم.

3 ماه پیش

بیشتر...