مجله دلتا |
۲ هفته پیش

ماده غذایی که انسان را پیر می کند مواد غذایی که باعث پیری می شود مجله دلتا

پروفسور دیوید گان، دانشمند انگلیسی معتقد است مصرف بیش از حد شکر منجر به تسریع پیری می‌شود.
ماده غذایی که انسان را پیر می کند

این محقق چهره ششصد نفر را مورد مطالعه قرار داد، سطح قند خون آن‌ها را اندازه گرفت و شرکت‌کنندگان را به چهار گروه تقسیم کرد. مشخص شد افرادی که کمترین میزان قند را داشتند، پوست جوان‌تری داشتند و بالعکس. قند به رگ‌های خونی آسیب می‌زند اما تاثیر این محصول بر روی بدن به همین جا ختم نمی‌شود. بامجله دلتاهمراه باشید تا بیشتر باماده غذایی که انسان را پیر می کندآشنا شوید.

ماده غذایی که انسان را پیر می کند

در مقاله منتشره آمده است: تولیدرادیکال‌های آزاد«مقصر اصلی» پیری است. بدون دخالت آنتی اکسیدان‌ها، تعداد زیادی از سلول‌ها شروع به مردن می‌کنند. در نتیجه، پوست خشک می‌شود، چین و چروک‌های ظریف ظاهر می‌شود و هیچ‌کدام از محصولات مراقبتی نمی‌تواند با این پدیده‌ها مقابله کند. با گذشت زمان، پوست، نرمی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و چین و چروک‌ها عمیق‌تر می‌شوند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلبمصرف این خوراکی‌ها باعث مرگ ناگهانی شما می‌شوندرا بخوانید.

در عین حال خاطرنشان می‌شود که ترک کامل شکر غیر ممکن است و فقط باید مصرف برخی از محصولات را کاهش داده و نباید میوه‌ها و برنج را که حاوی قند طبیعی هستند از رژیم غذایی حذف کنید.

در مقاله توصیه شده: هر چه کمتر نوشابه، بستنی، ماکارانی و سایر محصولات آردی مصرف کنید، بهتر است.

علاوه بر این، باید مصرف الکل را قطع کرد و اسیدهای چرب ترانس را تا حد امکان کاهش داد. اسیدهای چرب ترانس در ساندویچ، کلوچه، پای، غذاهای دودی و سرخ شده یافت می‌شود و به این دلیل مصرف آن‌ها را کمتر کنید.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب۷ مورد از رسوم ایتالیا که قطعا برایتان جذاب استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر قبل از خواب از میان وعده‌ها استفاده می‌کنید، خوب است که نکات زیر را در مورد غذاهایی که بر کیفیت خواب اثر گذارند، مورد توجه قرار دهید.

دیروز

دانشمندان می‌گویند در صورت تماشای زیاد تلویزیون، برای جلوگیری از لخته شدن خون استراحت کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

دیروز

سویه امیکرون بیشتر در افرادی بروز پیدا می‌کند که واکسن نزده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا بدانید امیکرون چه کسانی را تهدید می کند.

دیروز

اگر به مصرف انار علاقه‌مندید، مضرات این میوه خوشمزه را نیز در نظر بگیرید. در این مطلب به شما می‌گوییم که مصرف انار برای چه کسانی مضر است.

پریروز

سن بیولوژیکی می‌تواند بینشی در مورد خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها ارائه دهد. اما چالش، پیدا کردن یک معیار برای ردیابی سرعت پیری بدن است.

پریروز

در ادامه به چند مورد از وسایل شخصی و مدت زمان تعویض آن‌ها اشاره می‌کنیم. با ما باشید تا با وسایلی که باعث بیماری می شوند بیشتر آشنا شوید.

3 روز پیش

تخم مرغ ارزش غذایی بالایی دارد و سرشار از پروتئین است. در ادامه این گزارش از مجله دلتا به بدترین روش مصرف تخم مرغ می‌پردازیم همراه ما باشید.

3 روز پیش

شاید مردم به دلیل زندگی نوین نتوانند به اندازه‌ کافی استراحت داشته باشند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اهمیت خواب شبانه بیشتر آشنا شوید.

3 روز پیش

سوال اینجاست که چرا گربه ها از خیار می ترسند؟ نظریه‌های مختلفی در این باره مطرح شده است. با مجله دلتا همراه باشید.

3 روز پیش

بعضی از مواد غذایی هستند که نمی‌توان برای روز بعد درست کرد زیرا این غذاهای مانده خطرناک می‌باشند و باعث ایجاد بیماری می‌شوند.

5 روز پیش

در ادامه این مطلب از ما شما را با استان پاپوآ در اندونزی آشنا خواهیم کرد و دلایل غیر قابل بازگشت بودن سفر شما به این شهر را به شما خواهیم گفت.

5 روز پیش

این شرکت در حال برنامه ریزی ویژگی های جدید است. با ما همراه باشید تا با ویژگی های جدید در به روز سانی واتساپ بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

برخی غذا‌ها هرگز ارزش خوردن نداشته و بهتر است از آن‌ها صرف نظر کنید. با ما همراه باشید تا با غذاهایی که بهتر است مصرف نکنیم بیشتر آشنا شوید.

6 روز پیش

خوابیدن به پهلو، به نحو موثرتری مغز را از مواد زائد که ممکن است در ایجاد انواع بیماری‌ها نقش داشته باشند پاکسازی می‌کند.

6 روز پیش

امروزه کاربران برای ارتباط در شبکه‌های مجازی فعالیت می‌کنند. با مجله دلتا همراه باشید تا با به روز رسانی جدید واتساپ بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...