مجله دلتا |
3 روز پیش

این افراد هرگز نباید قهوه بخورند منع مصرف قهوه افرادی که نباید قهوه بخورند مجله دلتا

نوشیدن قهوه همیشه انرژی زا نیست و بعضی مواقع لازم است تا برای حفظ سلامتی خود قهوه نخورید. اما چه کسانی نباید قهوه بخورند؟
این افراد هرگز نباید قهوه بخورند

با وجود تحریک و لذتی که قهوه ایجاد می‌کند، اگر در شرایط شدیدتری مانند استفراغ، اسهال، آنفلوآنزا یا مسمومیت غذایی قرار دارید، نوشیدن آن در این موارد توصیه نمی‌شود زیرا قهوه ادرارآور است و نوشیدن مایعاتی که به بدن آب‌رسانی می‌کند مانند آب، آبمیوه‌های رقیق شده و نوشیدنی‌های ورزشی برای بدن مفیدتر است.این افراد هرگز نباید قهوه بخورندبه عنوان مثال مادران شیرده، زنان باردار و غیره. بامجله دلتاهمراه باشید.

این افراد هرگز نباید قهوه بخورند

اگر از زخم معده رنج می‌برید نیز احتمالا باید از نوشیدن قهوه اجتناب کنید زیرا اسیدهای موجود در آن می‌تواند باعث تحریک بیشتر بیماری شود.
همچنین کافئین موجود در قهوه می‌تواند به‌ طور بالقوه با داروهای محرک خاص مانند داروی ضداحتقانسودوافدرین(Sudafed) و آنتی‌بیوتیک‌ها تداخل داشته باشد. بنابراین با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که نوشیدن آن حین مصرف این داروها برای شما بی‌خطر است.

افراد مبتلا به IBS، مبتلایان به گلوکوم، افراد با مثانه بیش فعال، مبتلایان به بیماری‌های قلبی مانند آریتمی، زنان باردار، مادران شیرده، افراد مبتلا به اختلالات خواب، مبتلایان به بیماری صرع، افراد زیر ۱۲ سال و افراد مبتلا به ریفلاکس معده‌ یا مری هرگز نباید قهوه بنوشند.

مصرف کافئین در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر

مصرف کافئین در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر یا IBS موجب افزایش احتمال اسهال می‌شود. همچنین مصرف قهوه فشار داخل چشم در مبتلایان به گلوکوم را افزایش می‌دهد. در مجموع مصرف کافئین می‌تواند دفعات ادرار را افزایش دهد. بنابراین برای افراد با مثانه بیش فعال مناسب نیست.

این افراد هرگز نباید قهوه بخورند

از آنجایی که کافئین یک محرک و ادرارآور است، نگرانی اصلی این است که مادر شیرده در معرض خطر کم آبی قرار گیرد. زنان باردار نیز برای جلوگیری از سقط جنین باید مصرف قهوه را محدود کنند.

مصرف بیش از حد کافئین در کودکان

مصرف بیش از حد کافئین در کودکان می‌تواند منجر به افزایش ضربان قلب، افزایش احساس اضطراب، مشکل در تمرکز و همچنین ناراحتی معده شود. یکی دیگر از جنبه‌های مورد توجه به ویژه در کودکان نوپا این است که قهوه می‌تواند نشانه‌های گرسنگی را پنهان کند. بنابراین کودکان نوپا ممکن است نتوانند مواد مغذی لازم برای رشد و نمو را دریافت کنند.

این افراد هرگز نباید قهوه بخورند

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبچرا کم‌خوابی باعث چاقی می‌شود؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

خون آشام ها پوششی مانند کفن بر تن داشته و بدن‌های آن‌ها اغلب پف کرده با صورت‌هایی سرخ و چهره‌ای تاریک بوده‌اند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

4 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

خوابیدن با وسیله گرمایشی می‌تواند شما را مستعد ابتلا به عفونت‌ها کند. در ادامه از مضرات خوابیدن با وسیله گرمایشی روشن بیشتر خواهیم گفت.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...