مجله دلتا |
1 ماه پیش

اتفاقات پس از مرگ تغیرات اندام های بدن توقف قلب توقف مغز مجله دلتا

متخصصان پزشکی قانونی جزئیات اتفاقاتی که پس از مرگ برای بدن فرد مرده می‌افتد را تشریح کردند و اطلاعات جالبی از این آزمایشات به‌دست آورده‌اند.
اتفاقات پس از مرگ
اتفاقات پس از مرگمعمولا با توقفعملکرد قلبشروع می‌شود زمانی که این عضو حیاتی می‌میرد تنفس فرد به زودی متوقف می‌شود و عملکرد مغز شما به دلیل کمبود خون و اکسیژن از کار می‌افتد. با این حال، همه اعضای بدن به طور ناگهانی پس از مرگ نمی‌میرند بلکه قسمت‌های مختلف بدن در زمان‌های متفاوتی می‌میرند و زمان مرگ دیگر اعضای بدن شما به شرایط جسمانی شما هم وابسته است. بامجله دلتاهمراه باشید تا اتفاقات پس از مرگ را بررسی کنیم.
  • پوست بدن پس از مرگ تغییر رنگ می‌دهد

پوست شما بسته به آنچه که برای شما اتفاق می‌افتد تغییر رنگ می‌دهد. زمانی که جاذبه پایین می‌آید پوست بدن به رنگ ارغوانی تبدیل می‌شود. متخصصان پاتولوژی می‌گویند: اگر فردی مرگ را با مسمومیت مونوکسید کربن تجربه کند، خون به رنگ قرمز گیلاسی تغییر می‌کند و مرگ از طریق مسمومیت با گاز سولفید هیدروژن پوست را به رنگ سبز در می‌آورد.

  • ممکن است پس از مرگ صدای ناله شنیده شود

هر هوایی که در بدن انسان ناشی از CPR یا گازی که توسط باکتری‌ها منتشر می‌شود، باقی مانده باشد، می‌تواند تار‌های صوتی را از طریق گلو به ارتعاش درآورد و باعث ایجاد صدای ناله شود. این تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که کسی روی قفسه سینه فرد مرده فشار آورد یا به بدن وی دست بزند.

  • چروک‌ها پس از مرگ به تدریج محو خواهند شد

بعد از مرگ عضلات صورت شل خواهند شد که باعث می‌شود تمام چین و چروکها صاف شود.

  • روده‌ها و مثانه تخلیه خواهند شد

همانطور که تمام ماهیچه‌های بدن شما پس از مرگ به حالت استراحت در می‌آیند. اسفنکترهای بدن (عضلات حلقوی که در محل سوراخ‌ها یا مجاری بدن قرار دارند و در حالت عادی آن را منقبض و بسته نگه می‌دارند) شل می‌شود و باعث بیرون ریختن ادرار و مدفوع باقیمانده در بدن می‌شوند.

  • بدن انسان پس از مرگ بوی وحشتناکی را ایجاد خواهد کرد

یکی از ناخوشایند‌ترین اتفاقات پس از مرگ بوی بد بدن است. پس از دو تا سه روز بدن شروع به تجزیه و تولید دو ماده شیمیایی پوترسین و کاداورین می‌کند که می‌توانند بوی بسیار بدی را ایجاد کنند.

  • بدن به شدت سفت می‌شود

حدود ۱۲ ساعت پس از مرگ، کل بدن به دلیل جمود نعشی سفت‌تر و سخت‌تر خواهد شد. چند روز طول می‌کشد تا بدن دوباره شل شود.

  • بعضی از قسمتهای بدن به مدت طولانی‌تری زنده می‌مانند

در حالی که بعضی از بخشهای بدن سریعا کارایی خود را از دست می‌دهند بعضی از قسمت‌های بدن تا چند ساعت بعد از مرگ زنده می‌مانند. چشم‌ها، قلب، استخوان و پوست تا ۱۵ ساعت پس از مرگ هنوز هم قابل پیوند زدن به بدن اشخاص دیگر هستند.

  • ممکن است بدن تبدیل به صابون شود

این پدیده یکی از عجیب‌ترین اتفاقات پس از مرگ به نظر می‌رسد اما واقعیت دارد. بدن‌هایی که در محیط‌های خنک و مرطوب قرار دارند، اغلب در طی یک فرایند شیمیایی به نام adipocere (یک ماده مومی خاکستری که به‌وسیله تجزیه بافت در بدن مرده در محیط مرطوب تشکیل می‌شود) تجزیه می‌شود که چربی را به صابون تبدیل می‌کند. به جای اینکه اسکلت آنها پوسیده شود به لحاظ ساختاری به شکل یک ماده زرد خاکستری که به عنوان «موم قبر» شناخته می‌شود، حفظ می‌شوند.

تغیرات اندام‌های بدن

  • چشم‌ها تغییر رنگ می‌دهند

بسیاری از افراد با چشمان باز می‌میرند و وقتی که سفیدی چشم آنها شروع به خشک شدن می‌کند به رنگ آبی یا خاکستری در می‌آید. این رخداد به نام «سیاه شدن چشمان» شناخته می‌شود.

  • بدن پس از چند ماه از بین خواهد رفت

در ۵۰ درجه فارنهایت، حدود ۴ ماه طول می‌کشد تا بافت نرم تجزیه شود اما در دماهای بالاتر، بدن سریع‌تر تجزیه خواهد شد و پس از آن تنها اسکلت، ستون مهره‌ها و کمی از پوست خشک شده بدن باقی خواهد ماند.

پیشنهاد مطالعه: مطلبروایت‌هایی تکان دهنده از تجربیات نزدیک به مرگرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زمین شناسان آثاری را مطالعه کرده بودند که نشان از سرقت رودخانه در هزاران سال پیش می‌داد. اما این پدیده در رودخانه اسلیمز غیر‌قابل‌باور بود.

5 روز پیش

رسم تدفین مردم ماداگاسکار بر اساس یک اعتقاد قدیمی‌ شکل گرفته است. این مراسم تبدیل به آیین منظمی شده است که معمولا هر هفت سال تکرار می‌شود.

5 روز پیش

کافئین محرکی است که سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. اما قهوه و کافئین به تنهایی نمی‌تواند به کاهش وزن کمک کند، زیرا عوامل دیگری مانند رژیم غذایی سالم و ورزش باید در این ...

5 روز پیش

روش‌هایی قبلی که برای اندازه‌ گیری غیر‌ تهاجمی قند‌ خون استفاده می‌شدند، به‌جای توجه به سلامتی افراد، بخش لوکس بازار را هدف قرار داده‌اند.

6 روز پیش

بشر پیوسته در حال تغییر و دستکاری جهان است. دشت‌ها و مزارع را آتش می‌زند، جنگل‌ها را به مزرعه تبدیل می‌کند، گیاهان و حیوانات گوناگون پرورش می‌دهد. اما بشر فقط جهان بیرون را ...

۱ هفته پیش

مورمور شدن، یک واکنش عجیب بدن انسان است که به علت نرسيدن جريان خون به عصب ايجاد می‌شود. اين واکنش ممکن است نشانه برخی، بيماري‌ها باشد.

۱ هفته پیش

مردان قبیله وودابی آفریقا برای جلب توجه زنان و ازدواج با آنان آرایش می‌کنند که این آرایشبا استفاده از خاک رس، استخوان و اسید صورت می‌گیرد.

۱ هفته پیش

یک المنت در داخل عینک هوشمند گوگل تعبیه شده است که فریم عینک را به لرزه درمی‌آورد و این لرزش از فریم به استخوان جمجمه کاربر منتقل می‌شود.

۱ هفته پیش

توکیو قصد دارد در این المپیک پیامی درباره‌ محیط زیست ارائه دهد. در این مقاله به بیان اقدام عجیب ژاپن، برای مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

رسم آدم خواری در قبیله فور به انتشار بیماری مرگبار مغزی «کورو» می‌انجامد و باعث همه‌گیری مصیبت‌باری در این جمعیت شده است.

۱ هفته پیش

در مراسم تدفین در تبت در سومین روز مرگ شخص، جسد در بلندی‌های کوه‌ها قرار داده شده تا توسط پرندگان به‌خصوص کرکس‌ها خورده شوند.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان ثبت احوال از بیست اسم منتخب برای نوزادان دختر و پسر از ابتدای سال خبر داد. فاطمه و امیر علی در صدر جدول سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در ...

۱ هفته پیش

بیشتر...