مجله دلتا |
۱ هفته پیش

گول زدن مغز ترفندهایی برای اینکه مغز خود را گول بزنید کمتر غذا بخورید مجله دلتا

پزشکان و کارشناسان بر این باورند که دلایل فراوانی برای افزایش وزن و چاقی در مردم سراسر جهان وجود دارند، ولی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در این مشکل، افزایش حجم وعده‌های غذایی است. فرقی ندارد در خانه غذا بخورید یا رستوران، در هر صورت اندازه‌ هر پرس غذا می‌تواند تاثیر فراوانی روی کالری مصرفی و افزایش وزن داشته باشد.
گول زدن مغز

مردم بیشتر کشورهای مدرن و پیشرفته معمولا بیشتر اوقات شکم خود را با غذاهای بیرون سیر می‌کنند و این غذاها هم همواره سرشار از کالری و انرژی هستند. از محبوب‌ترین غذاهای رستوران‌ها می‌توان به فست فود، خوراک‌های سرخ‌شده، غذاهای مملو از کالری محض، نوشابه، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، نان سفید و پاستا اشاره کرد. بامجله دلتاهمراه باشید تا با ۳ ترفندگول زدن مغزبرای غذای کمتر آشنا شوید.

۳ ترفند گول زدن مغز برای غذای کمتر

۱. حواستان به اندازه‌ غذا باشد

بدون شک، نخستین راهکار برای کمتر غذا خوردن، این است که کمتر بخورید. تا جای ممکن باید از سلف‌سرویس‌ها و غذاهای رایگان دوری کنید و همچنین حواستان به مقدار غذایی که در بشقابتان می‌ریزید باشد.

جدا از این، روی برچسب بیشترخوراکی‌ها اندازه‌ سهم و وعده‌ خوراکی و ارزش غذایی آن را نوشته‌اند. شما باید به این سهم خوراکی دقت داشته باشید و تلاش کنید در هر وعده بیشتر از این میزان مصرف نکنید. برای نمونه، ممکن است گاهی بخواهید کمی چیپس بخورید. اگر هر سهم خوراکی برابر با یک سوم بسته‌ چیپس است، تلاش کنید بیشتر از این مقدار نخورید و باقی را برای زمان دیگری نگه دارید.

کودکان و بزرگسالان اگر غذای بیشتری در اختیارشان قرار بگیرد، به طور معمول بیشتر غذا می‌خورند. این موضوع حتی اگر غذا آن‌قدرها هم خوشمزه نباشد، رخ می‌دهد. بنابراین، تا جای ممکن تلاش کنید غذای کمتری بخرید، آن را به وعده‌های کوچک‌تری بخش‌بندی کنید و به طور کلی حواستان به اندازه‌ غذایتان باشد.

گول زدن مغز

۲. در مکان‌های روشن و نورانی غذا بخورید

غذا خوردن در رستوران‌ها و کافه‌‌هایی که شمع روشن کرده و فضا رارمانتیکمی‌کنند، می‌تواند لذت‌بخش و به‌یادماندنی باشد، ولی احتمالا وزن شما را هم افزایش خواهد داد. در یک پژوهش، از افراد خواسته شد در تاریکی مطلق غذا بخورند. این افراد در مقایسه با کسانی که در روشنایی غذا خوردند، ۳۶ درصد غذای بیشتر مصرف کردند و هیچ احساس سیری کاملی هم نداشتند و باز هم می‌توانستند به سراغ غذا و دسر بروند.

به جای آنکه شب‌ها در یک اتاق تاریک و جلوی تلویزیون بنشینید و غذا بخورید، تلاش کنید در یک اتاق نورانی و پشت میز بنشینید و به خوردن غذای خود مشغول شوید. تلویزیون و فیلم و سریال را برای زمان دیگری در نظر بگیرید و همه‌ تمرکز خود را روی غذایتان بگذارید تا آن را حس کنید، ببینید چه مقدار می‌خورید و متوجه‌ سیر شدن خود شوید. اگر هم روزی سر از رستوران‌های تاریک و عاشقانه درآوردید، حواستان به اندازه‌ غذا باشد و اجازه ندهید این فضای رمانتیک هوش و حواس شما را از میان ببرد.

۳. پیش از بیرون رفتن از خانه، یک خوراکی سرشار از پروتئین بخورید

پیش‌غذاها آن‌قدرها هم فکر بدی نیستند. هنگامی که پیش از وعده‌ اصلی، یک وعده‌ کوچک می‌خورید، می‌توانید اشتهای خود و حجم وعده اصلی را به طور چشمگیری کاهش دهید. این موضوع زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که پیش‌غذاهای سرشار از پروتئین را مصرف کنید.

پروتئین می‌تواند احساس سیری بیشتری به شما دهد. بنابراین، بهترین کار این است که پیش از رفتن به رستوران یا سفارش فست‌فود، یک خوراکی پرکالری مصرف کنید.

گول زدن مغز

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبنوشابه‌های رژیمی خطر سکته‌ مغزی را افزایش می‌دهندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

عوامل زیادی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله شما را با مهم‌ترین عواملی که باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود آشنا می‌کنیم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...