مجله دلتا |
1 ماه پیش

قبیله اومو در اتیوپی تنها قبیله ای در جهان که مثل انسان های اولیه زندگی می کنند مجله دلتا

با این که در قرنی زندگی می‌کنیم که در چشم به هم زدنی هر چیزی در اختیار ماست اما در همین جهان مدرن، هنوز هم قبایلی وجود دارند که حتی نمی‌‌توان گفت آن‌ها در بدوی‌ترین حالت ممکن زندگی می‌نمایند بلکه آن‌ها همانند اجداد مشترک انسانی همه مردم کره زمین زندگی می‌کنند.
قبیله اومو در اتیوپی

در قاره آفریقا و کشور اتیوپی در دره اومو، جایی که هرگز فکر آن را نخواهید کرد مردمی به دور از هرگونه تمدن انسانی زندگی می‌کنند. شاید فکر کنید که این مسئله در میان مردم قاره سیاه با توجه به عکس‌هایی که از آن‌ها در حالت قحطی و یا مشکلات دیگر وجود دارد، عجیب نباشد اما باید بگوییم که توجه کنید، مردمقبیله اومو در اتیوپیکاملا خارج از دستاوردهای تمدن امروز هستند. بامجله دلتاهمراه باشید.

قبیله اومو در اتیوپی

قبایل دره اومو اتیوپی پس از این که در دنیا به عنوان قبیله‌ای بدوی شناخته شدند، بیشتر مورد کنکاش قرار گرفتند. این مردم نه تنها علاقه‌ای به ارتباط با دنیای بیرونی خود ندارند بلکه افراد کمی را به دنیای خود راه می‌دهند.

این مردم که به داشتن آداب و رسوم عجیب و شکل و شمایل خاص و اولیه خود در دنیا معروف هستند، به این خاطر که اصلا با دنیای مدرن اطراف خود ارتباط برقرار نمی‌کنند و یک نمونه زنده از اجداد پدری انسان‌ها هستند، برای گردشگران و انسان شناسان و حتی رفتارشناسان بسیاری از سراسر جهان جذاب هستند.

با وجود تمام این استقبال و علاقه آن‌ها همچنان مصرانه به ارزش‌های قدیمی اجدادی خود مصر هستند و کسی را به داخل قبیله خود راه نمی‌دهند اما این به آن معنا نیست که به هیچ عنوان کسی را تا به حال نپذیرفته‌اند بلکه تنها تعداد بسیار کمی از توریستان را به داخل زندگی قبیله‌ای خود راه داده‌اند و این‌ها شانس را به آن‌ها داده‌اند که از نزدیک با آن‌ها آشنا شوند. کسانی که موفق شده‌اند با این مردم ارتباط بگیرند درباره نحوه برخورد و شیوه ارتباط با آن‌ها نظرات مختلفی را داده‌اند.

آن‌ها در مجموع می‌گویند که مردم قبایلدره اوموبا افراد غریبه، خیلی دیر ارتباط برقرار می‌کنند.

قبیله‌ای آفریقایی و شیوه ارتباط گرفتن آن‌ها

به همین خاطر ممکن است که اگر به شیوه ارتباط گرفتن با آن‌ها آشنا نباشید، تجربه تلخی برایتان می‌شود. در ابتدا دوربین‌های خود را کنار بگذارید و سعی کنید با آن‌ها معاشرت کنید.

یکی از عکاسان، این شانس را پیدا کرد که به میان بومیانقبیلهاومو برود و از نزدیک با آن‌ها معاشرت کند.

او درباره تجربه خود می‌گوید: به عنوان یک عکاس و گردشگر، بسیار دوست داشتم که به میانقبیله اومو در اتیوپیبروم و با آن‌ها آشنا شوم و حتی بتوانم عکس‌های خاص و خلاقانه‌ای از آن‌ها بگیرم. چندین شب را به صورت پیاپی در کلبه و یا حتی چادر‌ها برای بهتر شناختن مردم گذراندم.

بعدازظهرها چندین ساعت با مردم گفت وگو می‌کردم و بعد از گذراندن مدتی توانستم به میان آنان بروم. در طول این مدت، توریست‌های زیادی برای دیدن آنان می‌آمدند اما آن‌ها به ندرت از ماشین‌هایشان حتی پیاده می‌شدند.

قبیله آفریقایی اومو

کودکان این منطقه چهره‌هایشان را با خاک رس رنگی آرایش می‌کنند و تاج‌هایی از سبزی و گل هم بر روی سر خود قرار می‌دهند تا به مانند مردم و بزرگان قبیله خود به چشم بیایند.

قبیله اومو در اتیوپی

بیشتر بخوانید:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبسه مورد از ترسناک‌ترین اتفاقات تاریخ فضانوردیرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

4 روز پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

5 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

5 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

6 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

6 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

۱ هفته پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

۱ هفته پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

عوامل زیادی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله شما را با مهم‌ترین عواملی که باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود آشنا می‌کنیم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...