مجله دلتا |
1 ماه پیش

قوانین عجیب در برخی از کشورها چیزهای عادی که در بعضی کشورها ممنوع هستند مجله دلتا

چطور ممکن است چیزی در یک کشور قانونی و در دیگری غیر قانونی باشد؟
قوانین عجیب در برخی از کشورها

از قوانین و احکام عجیب و غریب تا دلتان بخواهد همه جای دنیا داریم. بعضی‌ها از آن‌ها از گذشته به جا مانده است زیرا انگار کسی به خاطر نداشته که آن‌ها را حذف کند. اما قوانین جدیدی هم هست که شاید آن‌ها هم در نگاه اول بی‌معنی به نظر برسند. بامجله دلتاهمراه باشید تا بیشتر باقوانین عجیب در برخی از کشورهاآشنا شوید.

کرم‌های ضدآفتاب

در هاوایی ممنوعیت‌های مختلفی در خصوص مواد شیمیایی درون کرم‌های ضدآفتاب اعمال شده است. تصور می‌شود این مواد شیمیایی یکی از عوامل دخیل در تخریب صخره‌های مرجانی است.

نی بادکنک

استفاده از نی بادکنک در تمامی کشور‌های اروپایی ممنوع شده است. این ممنوعیت کاملا منطقی است، چون ساختار آن‌ها تفاوتی با دیگر اقلام کوچک پلاستیکی ندارد. این نی‌ها گرچه قابلیت بازیافت شدن دارند، اما به ندرت لزوم بازیافت آن‌ها احساس می‌شود.

محصولات بهداشتی حاوی دانه‌های ریز

در بسیاری از محصولات بهداشتی دانه‌های ریز پلاستیکی وجود دارد: از اسکراب‌ها گرفته تا شامپو‌های بدن و خمیردندان‌ها. این دانه‌های ریز وارد سیستم فاضلاب می‌شوند و از آنجا به دلیل کوچکی زیاد با عبور از فیلتر‌ها به رودها، دریاچه‌ها و اقیانوس‌ها راه پیدا می‌کنند و سپس وارد بدن ماهی ها، لاک پشت‌ها و مرغ‌های دریایی و مواد غذایی ما می‌شوند. این ممنوعیت در تعدادی از کشور‌ها از جمله کانادا، انگلیس، ایتالیا و سوئد وجود دارد.

ظروف پلاستیکی

دولت استرالیا تصمیم گرفت برای حفظ محیط زیست، فروش غذا‌های بیرون‌بر در ظرف‌های پلاستیکی ساخته شده ازپلی استایرنانبساطی را ممنوع کند.

شاید برای بعضی از قوانین عجیب در برخی از کشورها در نگاه اول نمی‌توان توضیحی پیدا کرد، اما با کند و کاوی عمیق‌تر می‌توان پی برد که برای بسیاری از آن‌ها توضیحی منطقی وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلباتفاقات عجیب در خواب، از انفجار سر تا جداشدن روح از بدن!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

 رسوب کردن کتری و سماور، کاری پردردسر و کلافه‌کننده است. با مجله دلتا همراه باشید تا با راهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماور آشنا شوید.

3 ساعت پیش

ممکن است وقتی دست‌تان را مدت طولانی زیر سرتان می‌گذارید دست‌تان خواب برود این مطلب را بخوانید تا بیشتر با علت خواب رفتن دست و پا آشنا شوید.

6 ساعت پیش

اگر این موارد را بدانید شاید هیچگاه به سرطان دچار نمی‌شوید. با مجله دلتا همراه باشید تا عجیب ترین کارهایی که باعث سرطان می شوند آشنا شوید.

دیروز

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید.

دیروز

خلاقیت شاید گاهی کاملا عجیب به نظر آید.با مجله دلتا همراه باشید تا با برخی از روش های غیرمعمول تدفین آشنا شوید.

پریروز

با مردی که روی هوا می ایستد و به شیوه‌ای منحصر به‌فرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها هنر خود را به بینندگان عرضه می‌دارد در مجله دلتا آشنا شوید.

3 روز پیش

حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه مجله دلتا به کاربرد های غیر خوراکی شکر اشاره می‌کنیم.

4 روز پیش

نورون‌هایی که در روده زندگی می‌کنند، تقریبا با تعداد سلول‌های موجود در مغز گربه برابر است. در این مطلب با دومین مغز بدن انسان آشنا می‌شوید.

4 روز پیش

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره "برونئو" زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب این قبیله آشنا شوید.

5 روز پیش

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

5 روز پیش

 به نظر می‌رسد ربات‌ها در حال رفتن به سمتی هستند که دیگر نیازی به پا ندارند. با مجله دلتا همراه باشید تا با این ربات نجات بخش آشنا شوید.

6 روز پیش

مغز ما مانند دیگر اعضای بدنمان می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. در ادامه از عادت‌هایی خواهیم گفت که می‌توانند آسیب به مغز وارد کنند.

6 روز پیش

در حال حاضر متخصصین و پزشکان برای تشخیص حمله قلبی باید ساعت‌ها زمان صرف کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

خواب کافی باعث حفظ انرژی می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به تمام عارضه‌هایی که خواب بیش از حد دارد می‌پردازیم همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

تا چندین سال گذشته توصیه پژوهشگران این بود که مردم از چرت‌زدن در طی روز پرهیز کنند. در این مطلب به چهار مزیت چرت روزانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...