مجله دلتا |
۱ هفته پیش

صداهای عجیب صدای عجیب صداهای مرموزی که منشا آن ها معلوم نیست مجله دلتا

اگر خوب گوش‌هایتان را تیز کنید، ممکن است صداهای عجیب زیادی در اطرافتان بشنوید که قبلاً به آن‌ها توجه نمی‌کردید.
صداهای عجیب

شما هر روز هزاران و شاید میلیون‌ها صدا می‌شنوید. مغز انسان با توانایی خارق‌العاده خود در فیلتر کردن صداها و توجه به یک صدا در بین چندین صدای مختلف، باعث می‌شود که شما متوجه شنیدن خیلی از صداها نشوید. این مطلب ازمجله دلتابهصداهای عجیبمی‌پردازیم که هنوز معلوم نیست از کجا آمده‌اند. فقط می‌دانیم مردم زیادی آن‌ها را شنیده‌اند یا از وجودشان با خبر هستند.

مرد ماسک دار و صداهای عجیب

در سال ۱۹۸۹، یک هکر ناشناس در فرستنده‌های دو ایستگاه تلویزیونی شیکاگو اختلال ایجاد کرد و صدا و حرف‌های نامفهوم و مرموزی پخش کرد.این مورد به این دلیل ناشناخته است که معلوم نیست چه کسی و چطور این کار را انجام داد.

این هکر موفق شد تا فرکانس‌های دو ایستگاه تلویزیونی شیکاگو را در دست بگیرد. اولین بار، در طی پخش اخبار CBS، تکنسین‌ها برنامه را برای ۳۰ ثانیه قطع کردند. اما حمله دوم به یک شبکه تلویزیونی عمومی بیشتر از ۱ دقیقه طول کشید. سریال PBS قطع شد و یک مرد در ماسک ظاهر شد. این فرد پیام صوتی نامفهمومی با جملاتی مانند «عشق تو در حال زوال است» و قطعه‌ای از یک آهنگ کارتون پخش کرد.

صدا

پیام فرازمینی

وقتی جری امن این دنباله کد را دید دور آن خط کشید و نوشت wow و سیگنال، نام خود را از این‌جا به دست آورد.

در رصدخانه رادیو تلسکوپ بیگ آر (Big Ear)دانشگاه اوهایوکه حالا دیگر از آن استفاده نمی‌شود و در آن زمان به دنبال چنین سیگنال‌هایی می‌گشت، داوطلبی به نام جری امن متوجه سیگنالی شد که به شدت قدرتمند بود (۳۰ برابر بلندتر از دیگر صداهایی که از عمق فضا گرفته می‌شد) و فرکانس آن نزدیک ۱۴۲۰ مگاهرتز بود، فرکانس هیدروژن. (این با U در نسخه چاپ شده فرکانس‌های الکترومغناطیس تلسکوپ نمایش داده شده است.) او این نسخه‌های چاپی را هر روز مطالعه می‌کرد.

آیا سیگنال wow از سوی یک تمدن فرازمینی با یک فرستنده فوق‌العاده قوی فرستاده شده بود؟ یا تنها یک بی‌ترتیبی طبیعی بود؟ بعد از دهه‌ها هنوز موضوع این صدا و سیگنال مشخص نیست.

صداهای عجیب

ترومپ اشباح و صداهای عجیب

در تابستان ۲۰۱۳، زنی در کلمبیا شروع به شنیدن صدایی بلند و شبیه به نوایترومپتکرد و یک روز صبح آن را با دوربین فیلم برداری خود ضبط کرد و در یوتیوب به اشتراک گذاشت. درحالی‌که بعضی‌ها از صحت این ماجرا مطمئن نبودند، گزارش‌هایی از صداهایی مشابه در مناطقی از تگزاس گرفته تا نروژ داده شد.

چند تنوع وجود داشت: گاهی صدا بیشتر شبیه ناله یک حیوان بود درحالی‌که دیگر ادعاها حاکی از شباهت آن به صدایی بلند با دامنه‌ای کوتاه، ناله یا ضربه بود. هنوز کسی نمی‌داند این صدا چه بود، اما برخی، این نظریه را دارد که صداها ممکن است حاصل موج‌هایی الکترومغناطیسی از سوی اورورا (aurora) باشند. اورورا نوری طبیعی است که بیشتر در آسمان قطب شمال یا جنوب دیده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلبحمله مرگبار مار کبرا به اعضای یک خانواده در خواب!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم پول بسیاری برای دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می‌کنند و این جزو معیارهای عجیب زیبایی است.

10 ساعت پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

13 ساعت پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

1 روز پیش

هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری و صد‌ها مرگ بر اثر کرونا. با مجله دلتا همراه باشید تا به اقدامات لازم برای پایان دادن کرونا بپردازیم.

2 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

2 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

3 روز پیش

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان و محققان در زمینه‌ی جهان هستی اما همچنان عجیب ترین ایده ها درباره هستی مطرح است.

4 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

4 روز پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

5 روز پیش

بسیاری از اصول سئو شناخته شده و تا حدودی رایج است، اما سوال اینجا است که نقش عکس ها در سئو چیست؟ آیا کیفیت عکس ها در سئوی سایت تاثیر دارد!

5 روز پیش

مراسم ازدواج در سرتاسر جهان بسیار متنوع برگزار می‌شود اما قطعا ازدواج با تمساح در مکزیک از آن رسوم عجیب و غریب است که دلهره‌آور است.

6 روز پیش

زمان پایان همه گیری ویروس کرونا واگیردارترین ویروس جهان، هنوز مشخص نیست و پایان‌دادن به آن قطعا کاری مشکل ودشوار خواهد بود.

6 روز پیش

حمله مرگبار مار کبرا به دو کودک هندوستانی باعث مرگ این دو کودک شد. مادر کودکان نیز که توسط این مار گزیده شده در وضعیت وخیم به سر می‌برد.

۱ هفته پیش

در یکی از شب‌های زمستانی، دریکی از روستا های کانادا به طرز کاملا ناگهانی و وحشتناکی، دیگر هیچ انسان و حیوانی در این روستای عجیب دیده نشد.

۱ هفته پیش

دانستنی جالب دوش گرفتن پژوهشگران و محققان اخیرا تلاش کردند که به صورت علمی ثابت کنند دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است یا شبانه.

۱ هفته پیش

بیشتر...