مجله دلتا |
1 ماه پیش

حوادثی که زمین را نابود می کند حوادثی که می توانند زمین را نابود کند مجله دلتا

زندگی در سیاره کوچک آبی ما تنها تا زمانی امن به نظر می‌رسد که بدانید در فضا چه می‌گذرد. این در حالی‌است که حوادث کیهانی می‌توانند سبب در معرض خطر قرار گرفتن انسان‌ها شوند.
حوادثی که زمین را نابود می کند

تقریبا هر روزی که زنده بیدار می‌شویم، یک معجزه است که باید بابت آن سپاسگزار باشیم. این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب ازمجله دلتابهحوادثی که زمین را نابود می کندمی‌پردازیم. با ما همراه باشید.

حوادثی که زمین را نابود می کند

۱- انفجار خورشید

پایان مهلک و قطعی برای زمین و کل منظومه‌ ما وجود دارد، و آن مرگ خورشید نام دارد. درخشش خورشید حال از یک سری واکنش‌های شیمیایی است که هیدروژن مصرف می‌کنند و روزی که این ذخیره‌ی هیدروژن به انتهای خود برسد، خورشید به مرور بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود و رنگ قرمز تیره به خود می‌گیرد. خورشید به قدری بزرگ می‌شود که تا مریخ و هر سیاره دیگری را می‌بلعد و سپس با انفجاری مهیب تبدیل به یک کوتوله‌ فلزی سرد می‌شود.

۲- بیگانگان

شاید این موضوع برای شما خنده‌دار‌ترین و مسخره‌ترین در این لیست باشد. شاید شبیه فیلم‌ها به نظر برسد. اما تقریبا تمام دانشمندان باور دارند که بیگانگان وجود دارند. همانطور که در زمین بر اثر تکامل و کنش‌های طبیعی زندگی به وجود آمدن شانس این اتفاق در سیارات دیگر نیز وجود دارد و اگر آن‌ها به طماعی و حریصی ما انسان‌ها باشند، حتما چشم به منابع طبیعی و غنائم زمین ما خواهند دوخت.

۳- نابودی لایه اوزون

لایه اوزون ما را از خطرات تشعشعات خطرناک خورشیدی محافظت می‌کند. اما اگر روزی این لایه نابود یا ضعیف شود. این تشعشعات می‌توانند بر روی کشت‌زار، گیاهان، تولید مثل جانوران، احتمال بالا رفتن سرطان و…. شود.

۴-اختروش

گفته می‌شود این پدیده یک پتانسیل و چگالی بسیار زیاد از انرژی الکترومغناطیسی است که مربوط به یک کهکشان جوان می‌باشد. این پدیده چنان امواج شدیدی از خود ساطع می‌کند که مانند یک اسلحه‌ فوق ویرانگر فضایی است؛ که می‌تواند کل منظومه‌ ما را نابود کند. برخورد اختروش با زمین مانند شلیک گلوله‌های فوق پیشرفته در فضایی به عظمت جهان است. خوش بختانه احتمال این واقعه نزدیک به صفر است.

۵- شهاب سنگ

شهاب سنگ محتمل‌ترین دلیل نابودی زمین خواهد بود. میلیون‌ها سال پیش یک شهاب سنگ بود که دایناسور‌ها را به کلی از زمین محو کرد. همچنین سال‌ها است که دانشمندان و ناسا نگران برخورد‌های شهاب سنگ‌های بزرگ با زمین هستند. نه تنها یکشهاب سنگبزرگ میتواند به کلی سطح زمین را بسوزاند. بلکه اگر یک شهاب سنگ از حد خود بزرگ‌تر باشد، می‌تواند زمین را از مدار خود خارج کند.

بیشتر بخوانید:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلباگر زیاد می‌خوابید، این بیماری‌ها در کمین شما هستندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

۱ هفته پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

۱ هفته پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

۱ هفته پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

۱ هفته پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...