مجله دلتا |
۱ هفته پیش

شروع زوال عقل چه شغل هایی خطر زوال عقل را کاهش می دهد مجله دلتا

آیا شغل ما با خطر زوال عقل در سنین پیری مرتبط است؟ تحقیقات جدید می‌گوید بی‌ربط نیست! محققان از کاهش خطر زوال عقل برای صاحبان شغل‌هایی که ذهن را تحریک می‌کند و به فعالیت وامی‌دارد، خبر داده‌اند.
شروع زوال عقل

دانشمندان با بررسی بیش از ۱۰۰ هزار شرکت‌کننده در انگلستان، ایالات متحده و اروپا، ارتباط کار و بیماری‌های مزمن، ناتوانی و مرگ‌ومیر را بررسی کردند. آخرین یافته‌ها نشان می‌دهد تحریک ذهنی در بزرگ سالی می‌تواندشروعزوال عقلرا به تعویق بیندازد. بامجله دلتاهمراه باشید.

سرپرست مرکز تحقیقات آلزایمر انگلستان گفت: «همه نمی‌توانند شغل‌شان را انتخاب کنند، اما مطالعاتی از این دست، اهمیت جست‌وجوی فعالیت‌هایی را که به فعال نگه‌داشتن مغز کمک می‌کند، اعم از کار یا سرگرمی، نشان می‌دهد.»

محققان توضیح می‌دهند ممکن است تحریک ذهنی با سطح پایین‌ برخی پروتئین‌ها که ممکن است برخی از فرآیندهای خاص را درمغزمختل کنند، مرتبط باشد.

شروع زوال عقل

مطالعه جدید طیف وسیعی از کارکنان بخش‌های دولتی تا کارگران را بررسی کرد.

دانشمندان دریافتند خطرزوال عقلبرای افرادی که شغل‌شان ذهن را به فعالیت وامی‌دارد، در دوران کهن سالی کمتر از کسانی است که چنین شغل‌هایی ندارند. کسانی که تحریک مغزی بالایی داشتند شامل کارمندان ارشد دولتی، مدیران تولیدی و عملیات و مدیران اجرایی بودند. کسانی که تحریک مغزی کمی داشتند شامل صندوق داران، کارگران بخش کشاورزی، شیلات، حمل‌ونقل، اپراتورهای ماشین‌آلات سنگین و غیره بودند.

تحقیقات قبلی نشان داده بود فعال نگه داشتن مغز به ایجاد ذخایر شناختی کمک می‌کند. نوعی انعطاف‌پذیری که به مغز کمک می‌کند راحت‌تر ارتباطات خود را دوباره برقرار و در صورت بروز بیماری‌هایی مانند آلزایمر به مدت طولانی‌تری کار ‌کند.

هم اکنون مشخص نیست کدام فعالیت‌ها در ایجاد ذخایر شناختی مفیدترند. می‌توان گفت چه در مشاغل تحریک‌کننده ذهن، چه خواندن و چه یادگیری زبان، یافتن چیزی که از آن لذت می‌برید، مهم است.

شروع زوال عقل

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبرازهای عجیبی که در اثر انگشت نهفته استرا در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خلاقیت شاید گاهی کاملا عجیب به نظر آید.با مجله دلتا همراه باشید تا با برخی از روش های غیرمعمول تدفین آشنا شوید.

8 ساعت پیش

با مردی که روی هوا می ایستد و به شیوه‌ای منحصر به‌فرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها هنر خود را به بینندگان عرضه می‌دارد در مجله دلتا آشنا شوید.

1 روز پیش

به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان‌های کشور آلمان غیرقانونی است. به‌همین‌بهانه قصد داریم برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را معرفی کنیم.

2 روز پیش

نورون‌هایی که در روده زندگی می‌کنند، تقریبا با تعداد سلول‌های موجود در مغز گربه برابر است. در این مطلب با دومین مغز بدن انسان آشنا می‌شوید.

2 روز پیش

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره "برونئو" زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب این قبیله آشنا شوید.

3 روز پیش

این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب از مجله دلتا به حوادثی که زمین را نابود می کند می‌پردازیم.

3 روز پیش

 به نظر می‌رسد ربات‌ها در حال رفتن به سمتی هستند که دیگر نیازی به پا ندارند. با مجله دلتا همراه باشید تا با این ربات نجات بخش آشنا شوید.

4 روز پیش

مغز ما مانند دیگر اعضای بدنمان می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. در ادامه از عادت‌هایی خواهیم گفت که می‌توانند آسیب به مغز وارد کنند.

4 روز پیش

بوریونگ نام شهری است که در استان  چانگ چئونگ کره جنوبی قرار دارد. دراین شهر  فستیوال پرطرفدار گل بازی تابستانی برگزار می‌شود.

5 روز پیش

خواب کافی باعث حفظ انرژی می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به تمام عارضه‌هایی که خواب بیش از حد دارد می‌پردازیم همراه ما باشید.

5 روز پیش

تا چندین سال گذشته توصیه پژوهشگران این بود که مردم از چرت‌زدن در طی روز پرهیز کنند. در این مطلب به چهار مزیت چرت روزانه می‌پردازیم.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا درباره راهکارهایی برای کاهش وابستگی به گوشی هوشمند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

6 روز پیش

میان مردم قاره سیاه باید بگوییم مردم قبیله اومو در اتیوپی کاملا خارج از دستاوردهای تمدن امروز هستند. با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

شستن شیرآلات به علت جنس آن به دقت نیاز دارد. در این مطلب از مجله دلتا چند روش ساده برای تمیز کردن شیرآلات خانه آموزش داده شده است.

۱ هفته پیش

در برخی از این ترسناک ترین خاطرات فضانوردان موارد و شواهدی از وجود بیگانگان یا فرازمینی‌ها بیان شده است. با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...