مجله دلتا |
10 ماه پیش

شادترین کشورهای جهان لیست شادترین کشورهای جهان 2020 مجله دلتا

هر سال سازمان ملل متحد لیستی از شادترین کشورهای جهان را منتشر می‌کند. جالب است که در انتهای این لیست کشورهایی قرار دارند که می‌شود از آن‌ها به‌عنوان غمگین‌ترین کشورها یاد کرد.
شادترین کشورهای جهان

طبق گزارشاتشادترین کشورهای جهان،در سال ۲۰۲۱ تغییر آنچنانی در بین ۱۰ کشور شاد دنیا اتفاق نیفتاد و فقط کشور آلمان جایگاه هفدهم خود را در سال گذشته به هفتم رسانید. اما درباره کشورهای انتهای این لیست، که بهغمگین ترین کشورهای جهانلقب گرفته‌اند داستان متفاوت است. با ما درمجله دلتاهمراه باشید.

شادترین کشورهای جهان کدامند؟

ترتیب لیست شادترین کشورها تا شماره دهم به این شکل است:

رتبه اول:فنلاند

رتبه دوم:ایسلند

رتبه سوم:دانمارک

رتبه چهارم:سوئیس

رتبه پنجم:هلند

رتبه ششم:سوئد

رتبه هفتم:آلمان

رتبه هشتم:نروژ

رتبه نهم:نیوزلند

رتبه دهم:اتریش

در سال ۲۰۲۱، در میان ده رتبه نخست لیست شادترین کشورهای جهان تغییراتی حاصل شده است. ایسلند با دو پله صعود از رتبه‌ چهارم به رتبه‌ دوم و نروژ با سه پله سقوط از رتبه‌ پنجم به هشتم رسیده‌ است. با این حال در اکثر موارد این رتبه‌بندی تقریبا مشابه سال قبل است. نیوزیلند تنها کشور غیر اروپایی است که توانسته به لیست ده کشور شاد دنیا راه پیدا کند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مندید مطلبقوانینی عجیب که از شنیدن آن‌ها حیرت خواهید کرد!را نیز مطالعه کنید.

لیست شادترین کشورهای جهان 2020

غمگین‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

رتبه اول:افغانستان

رتبه دوم:سودان جنوبی

رتبه سوم:زیمبابوه

رتبه چهارم:رواندا

رتبه پنجم:جمهوری آفریقای جنوبی

رتبه ششم:تانزانیا

رتبه هفتم:بوتسوانا

رتبه هشتم:یمن

رتبه نهم:مالاوی

رتبه دهم:هند

افغان‌ها به‌عنوان غمگین‌ترین مردم دنیا شناخته می‌شوند. در سال گذشته کشور افغانستان با کسب کمترین امتیاز در رتبه آخر لیست شادترین کشورهای جهان قرار داشت. این کشور با سرانه تولید ناخالص داخلی پایین خود، نرخ امید به زندگی بسیار کمی دارد. علاوه بر این رشد جمعیت در این کشور از توسعه اقتصادی پیشی گرفته است. بیشتر افغان‌ها در مناطق روستایی در گروه‌های قبیله‌ای زندگی می‌کنند و فقط ۱۰% جمعیت این کشور در پایتخت آن، شهر کابل حضور دارند. دومین شهر بزرگ کشور افغانستان شهر قندهار است که کمتر از ۴۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

ایران در این لیست چه جایگاهی دارد؟

در گزارش شاد‌ترین کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۰ کشور ایران با کسب ۴٫۶۷۲ امتیاز در رتبه‌ ۱۱۸ قرار داشت. اختلاف رتبه‌ ایران با خوشبخت‌ترین کشور جهان؛ فنلاند ۱۱۷ پله و با غمگین‌ترین کشور جهان افغانستان ۳۵ پله است. جالب است بدانید که بعد از ایران فقط کشورهایی همچون اردن،موزامبیک، کنیا، فلسطین، تونس، میانمار، ماداگاسکار و برخی کشورهای دیگر حضور دارند.

لیست شادترین کشورهای جهان 2020

پیشنهاد مطالعه:مطلب۴ سناریوی عجیب برای پایان حیات و عمر جهانرا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...