مجله دلتا |
۱ هفته پیش

مد های عجیب دوران باستان عجیب ترین مد های دنیا ترسناک ترین روش های زیبایی مجله دلتا

مفهوم زیبایی برای افراد مختلف می‌تواند متفاوت باشد، همین اختلاف سلیقه و دیدگاه است که تفاوت انسان‌ها را به وجود آورده است.
مد های عجیب دوران باستان

وقتی نوعی لباس، مدل مو یا سبک آرایش مد می‌شود، بیشتر مردم آن جامعه، آن را زیبا انگاشته و پیروی می‌کنند. اما اینگونه گرایشات دایمی نیستند و بسته به زمان، تغییر می‌کنند. شاید بتوان گفت، چیزی که مد را می‌سازد، گرایش گروهی مردم به یک سبک از پوشاک یا آرایش است که در طول زمان تغییر می‌کند. در همین راستا، شاید برای شما هم جالب باشد تا بامد های عجیب دوران باستانآشنا شوید که در زمان خود مصداق و معیار زیبایی به شمار می‌رفته‌اند. بامجله دلتاهمراه باشید.

مدل‌های عجیب ابرو، چین باستان

این مدلابروهادر قرون ۷ و ۸ میلادی در چین رایج بوده‌اند. در آرایش چینی‌های باستان، محو کردن ابرو و کشیدن طرح‌های عجیب و نامانوس کار دشواری نبوده است. این شاهکارها همچنین نام‌های مختلفی همانند تپه‌های دور، بر‌گ‌های بید یا شاخک پروانه نیز داشتند.

مد های عجیب دوران باستان

تتو لبخند روی لب‌ها، مردم قبیله اینو (لقب مردم اصیل ژاپن)

اهالی قبیله اینو در کشور ژاپن و روسیه زندگی می‌کردند. زنان این قبیله، طرحی شبیه جوکر را در بالای لب‌های خود تتو می‌کردند. آن‌ها اعتقاد داشتند، با این کار می‌توانند مردان را به خود جذب کرده و با آن‌ها ازدواج کنند. همچنین باور داشتند این خالکوبی در جهان پس از مرگ موجب آرامش آن‌ها خواهد شد.

این طراحی در چندین مرحله، از ۷ سالگی‌ روی صورت زنان ترسیم می‌شد.

مد های عجیب دوران باستان

دندان‌های سیاه، ژاپن باستان

اوهاگورو، یک سنت باستانی ژاپنی است که به موجب آن اشخاص دندان‌های خود را سیاه می‌کنند. این رسم تا اواخر قرن ۱۹ میلادی همچنان رایج بود. اما در حال حاضر فقط در تاتر می‌توان این گریم را دید.

البته این کار فقط جنبه زیبایی و آرایشی نداشته، بلکه از دندان‌ها محافظت نموده و آهن بدن را نیز تامین می‌کرده. این رنگ سیاه، از آهن، دانه سماق و اسید استیک تهیه می‌شد.

مد های عجیب دوران باستان

چیدن مژه‌ها، اروپای قرون وسطی

این روزها، ریمل و مژه‌های بلند و مشکی یکی از عناصر اصلی زیبایی به شمار می‌رود. اما در قرون وسطی مردم اروپا اعتقاد داشتند که زنان برای زیبایی هر چه بیشتر، باید همه مژه‌ها را بچینند. حتی تراشیدن ابروها هم جزو معیارهای جذابیت زنان به شمار می‌رفت. این رسم را نخستین بار یک اشراف‌زاده مد کرد و بقیه از آن تبعیت کردند.

مد های عجیب دوران باستان

نمایش ساق پا مردان، اروپای قرون وسطی

در قرون وسطی، زنان پاهای خود را در زیر دامن‌های بلند می‌پوشاندند.اما برعکس، مردها با پوشیدن شلوارک یا دامن‌های کوتاه و پوشیدن جوراب، ساق و ماهیچه‌های پاهای خود را به معرض نمایش می‌گذاشتند.

اروپای قرون وسطی

کله خربزه‌ای

یکی دیگر از مد های عجیب دوران باستان مد کله خربزه‌ای است. در گذشته‌های دور، در کشورهای مختلف جهان مد بوده که مردم سرهای خود را به شکل خربزه حالت دهند. این رسم در میان قبیله‌هایی همانندمایاها، آفریقایی‌ها و حتی در قرن بیستم در کشور فرانسه رواج داشته است.

برای تغییر شکل جمجمه، از همان ابتدای تولد دور سر نوزاد را با روبان و باند به طور محکم می‌بستند تا پیش از سفت شدن، جمجه کشیده و بلند شود.

اروپای قرون وسطی

پیشنهاد مطالعه: مطلبقوانینی عجیب که از شنیدن آن‌ها حیرت خواهید کرد!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اختراع خلاقانه تلفن همراه سه گوش به‌گونه‌ای است که، سه صفحه لمسی مجزا می‌توانند به هم وصل شده و به یک گوشی همراه تبدیل شود.

6 روز پیش

یکی از رایحه‌ های عجیب در عطر زنانه و مردانه گیاه کاکتوس می‌باشد. این گیاه که داری تیغ و گیاهی سخت است، بوی علفی و رایحه‌ای گرم دارد.

۱ هفته پیش

یکی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا هفته مقدس است که عید پاک برگزار می‌شود. این فستیوال از محبوب‌ترین جشنواره‌های مذهبی اسپانیا نیز است.

۱ هفته پیش

شهر معروف اروپایی که حدود هزار نفر ساکن دارد؟ بسیاری از مردم تصوری که از شهر دارند، ساختمان‌های بلند با جمعیت زیاد است. اما در جهان شهرهایی با جمعیت بسیار کم نیز وجود ...

۱ هفته پیش

با اینکه اکثر قوانین وضع‌شده در کشورها، از منافع فردی و اجتماعی مردم محافظت می‌کنند، اما قوانین عجیب زیادی در گوشه و کنار جهان دیده می‌شود.

۱ هفته پیش

فرانک گری بیش از نیم قرن را صرف دگرگون کردن معنای طراحی در هنر معماری و خلق فضاهایی با فرم‌ها و سطوح دستکاری شده، کرده است.

۱ هفته پیش

رستوران هوایی بلژیک یکی از رستوران‌ های عجیب و غریب دنیا است که وعده‌های غذایی بر روی یک میز که با جرثقیل به آسمان می‌رود سرو می‌شود.

۱ هفته پیش

زنان قبیله داساناچ از درب بطری‌های نوشابه و ساعت‌های شکسته، زیورآلات و گیس مصنوعی درست می‌کنند و آن‌ها را از سر خود آویزان می‌کنند.

۱ هفته پیش

توسعه زندان‌ها در قرن کنونی امری طبیعی‌ است. اما چند زندان لوکس و مجلل در دنیا وجود دارند که شهرتی جهانی، به‌خاطر خدمات خود به‌همراه دارند.

۱ هفته پیش

بیشتر...