مجله دلتا |
11 ماه پیش

تمام شدن سریع حجم اینترنت دلیلی که اینترنت را می خورند

با تمام شدن سریع حجم بسته اینترنتی، قطعا می‌تواند شما را شوکه کند. اما به چه دلایلی اینترنت گوشی یا مودم ما در چند روز تمام می‌شود؟ آیا راه حلی دارد؟
تمام شدن سریع حجم اینترنت

یکی از مشکلاتی که ممکن است در صورت استفاده از اینترنت برای شما نیز رخ دهد و کمی شما را به فکر فرو ببرد،تمام شدن سریع حجم اینترنتاست. برای مثال شاید ۱۴ روز گذشته شما حجم اینترنت ۱۵ گیگابایتی را خریداری کرده‌اید و امروز شاهد تمام شدن بسته هستید. یعنی روزانه یک گیگابایت مصرف کرده‌اید؟! برای پاسخ به این سوال در ادامه همراهمجله اینترنتیدلتا باشید.

آپدیت خودکار برنامه‌ها

برنامه‌های گوشی بصورت خودکار آپدیت می‌شوند تا آخرین نسخه‌های منتشر شده را نصب کنند. اولین مورد مهمی که می‌تواند میزان بسته اینترنتی شما را خیلی سریع به پایان برساند، آپدیت خودکار برنامه‌های گوشی است.

آپدیت خودکار برنامه‌ها

دانلود خودکار مدیا در صفحات مجازی

زمانیکه شما وارد حساب کاربری خود در صفحات مجازی می‌شوید، با مشاهده خودکار پست‌های آنلاین شامل تصاویر، ویس، موسیقی و کلیپ‌ها شاید احساس کنید که به میزان خیلی کمی اینترنت شما در حال مصرف است. اما دقیقا خلاف این قاعده وجود دارد چرا که وقتی شما وارد یک گروه یا یک کانال می‌شوید، چند ده پست وجود دارد که اگر دانلود خودکار مدیای برنامه شما فعال باشد، تمام آنها را بصورت یکجا با هر حجمی دانلود خواهد کرد.

اینستاگرام

محبوب‌ترین برنامه سوشیال مدیا میان کاربران جهان و ایرانی است که اکثر ما در این برنامه حساب کاربری داریم و هر روز از چند دقیقه تا حتی چند ساعت را صرف وقت گذرانی در این برنامه می‌کنیم که هر پستی را که شما در این برنامه مشاهده می‌کنید، تماما توسط دیتا گوشی دانلود می‌شوند و سپس به شما نمایش داده می‌شوند. بنابراین اگر شما در عرض ۱۰ دقیقه اگر ۱۵ پست متفاوت را مشاهده کنید، بصورت میانگین حداقل ۱۰۰ مگ از اینترنت شما مصرف اینستاگرام خواهد شد.

اینستاگرام

تماس تصویری

یکی دیگر از مواردی که در میزان حجم اینترنت شما موثر است و می‌تواند میزان حجم اینترنت شما را تحت تاثیر قرار دهد، تماس صوتی است چرا که اینترنت شما در این بین ۲ وظیفه مهم دارد. وظیفه اول این است که تصویر شما را از دوربین بصورت لحظه‌ای در گوشی مقصد آپلود کند و وظیفه دوم هم این است که تصویر فرد مقابل را از سرور برنامه، بصورت لحظه‌ای دانلود و در گوشی شما نمایش دهد. از این رو اینترنت شما در حال تبادل خواهد بود و این گویای استفاده از حجم اینترنت است. پس یکی دیگر از دلایل کاهش حجم اینترنت، تماس تصویری است.

برنامه‌های بک گراند

تصور کنید که شما در ۱ دقیقه برنامه‌های اینستاگرام، برنامه‌های نمایش انلاین فیلم، بازی آنلاین و.. را باز کرده‌اید و بدون آنکه آنها را ببندید، وارد برنامه جدید شده‌اید. این بدین معناست که تمام برنامه‌های باز شما در حال آپدیت شدن هستند. برای مثال فیلمی که در حال مشاهده آن بودید و در کسری از زمان وارد بازی آنلاین شده‌اید، لازم به ذکر است که فیلم در حال پخش شما در حال دانلود است. بنابراین برای مدیریت میزان حجم اینترنت توصیه می‌شود برنامه‌های بک گراند خود را ببندید تا این مشکل برای شما تا حدودی حل شود.

دلیل تمام شدن سریع حجم اینترنت

پیشنهاد دیدنی:ویدیوی جذاببامزه بشناس خودت را، دانستنی طعم‌ها+ویدیورا از دست ندهید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاید تعجب کنید ولی پوست تخم مرغ می‌تواند جایگزین گروهی از گران‌قیمت‌ترین داروها باشد. برای آشنایی بیشتر با معجزه پوست تخم مرغ با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

توسط این روش های موثر و طبیعی به آسانی می توانید به درمان سوختگی سطحی در خانه بپردازید و سریع و فوری از درد، التهاب و از عفونت سوختگی خود جلوگیری کنید.

11 ماه پیش

شاید فکرکردن درباره این مسئله چندان خوشایند نباشد؛ اما همه ما دیریازود خواهیم مُرد. علائم پایان عمر را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

11 ماه پیش

اگر احساس خارش کمر کنید، راهی برای مهار این حس ندارید. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا دلیل حس لذت بخش خاراندن کمر را بدانید.

11 ماه پیش

امیدواریم هیچ‌گاه شاهد یک تصادف وحشتناک نباشید، اما در هنگام تصادف چه باید کرد؟ در ادامه به اقدامات مهمی که در هنگام وقوع حادثه باید انجام دهید می‌پردازیم.

11 ماه پیش

برق انداختن اجاق گاز برای خانم‌ها یکی ازسخت‌ترین کارهاست. مجله اینترنتی دلتا به شما پیشنهاد می‌دهد به جای موادشیمیایی از محلول‌های خانگی استفاده کنید.

11 ماه پیش

در این ویدیو به بررسی اسرار درب های مخوف سه مکان باستانی می‌پردازیم. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

ما را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا همراهی کنید تا درباره‌ میزان مصرف چای سیاه در روز و نقش آن در هیدراته نگه داشتن بدن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

11 ماه پیش

با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا در این مطلب به سوال چرا شکر کپک نمی زند پاسخ دهیم.

11 ماه پیش

بیشتر...