مجله دلتا |
۲ هفته پیش

درون شما یک نابغه پنهان شده نشانه های عجیبی که از بالا بودن هوش تان حکایت دارد مجله دلتا

همه ما شاید گاهی به این فکر کرده باشیم که خیلی باهوش هستیم. با یک ایده‌ ابتکاری یا یک حدس دقیق اغلب حس رضایت عمیقی به ما دست می‌دهد. چون پیدا کردن چیزی شبیه به آلبرت اینشتین در خود همیشه حس خوبی دارد.
درون شما یک نابغه پنهان شده

در ادامه از نشانه‌های عجیبی خواهیم گفت که می‌گوینددرون شما یک نابغه پنهان شده. بامجله دلتاهمراه باشید.

۱- دائما حوصله تان سر می‌رود

انجام کارهای روتین برای آدم‌های باهوش حوصله سر بر است. علتش این است که آدم‌های باهوش با آن همه دانش و مهارتی که دارند نمی‌توانند همه‌ی پتانسیل خود را هنگام انجام کارهای پیش پا افتاده به کار گیرند.

بعید است بتوانید چنین افرادی را با صحبت درباره تعمیرات آشپزخانه یا قیمت مسکن تحت تاثیر قرار دهید. احتمال اینکه به بحث درباره موضوعات انتزاعی و جهانی علاقمندتر باشند بیشتر است.

۲- دوست دارید جوان‌تر از سن واقعی‌تان به نظر برسید

کسانی که هوش بالایی دارند مدت طولانی‌تری احساس جوانی می‌کنند. علاوه بر این، هرچه سطح هوش‌مان در دوران نوجوانی بالاتر باشد، احتمالش بیشتر است که در سنین پیری احساس جوان‌تر بودن کنیم. شارون استون مثال خوبی است. او گویی هرگز از درون پیر نمی‌شود و حتی جذاب‌تر از همیشه است. ضریب هوشی او ۱۵۴ است.

۳- دائما درگیر بحران‌های وجودی می‌شوید

آدم‌های باهوش اغلب از بحران‌های وجودی‌ای شکوه می‌کنند که درگیرشان می‌شوند. برای این دست آدم‌ها بسیار مهم است که تکلیف و هدف‌شان را پیدا کنند و اگرنه ممکن است دچار مشکلات روانی شوند.

۴- برقراری رابطه عاطفی برایتان سخت است

افراد خیلی باهوش همیشه هم سوژه تعریف و تمجید دیگران نیستند. تحقیقات نشان داده کسانی که ضریب هوشی بیشتر از ۱۲۰ دارند اغلب تنها هستند. آن‌ها بیشتر شرکای عاطفی‌ای با ضریب هوشی پایین‌تر را ترجیح می‌دهند.

این موضوع در مورد کسانی که هوشی هیجانی بالایی دارند صدق نمی‌کند. برعکس، هوش هیجانی بالا به افراد جذابیت می‌دهد.

۵- عادت دارید ناخن‌هایتان را بجوید

تحقیقات نشان داده ترک عادت‌های بد برای نابغه‌ها دشوارتر از دیگران است. عادت ناخن جویدن نه تنها از بالا بودن اضطراب یک شخص حکایت دارد بلکه او را فردی کمال‌گرا نشان می‌دهد که تلاش دارد وظایف خود را به سریع‌ترین شکل ممکن به انجام برساند.

۶- فراموش کارید پس درون شما یک نابغه پنهان شده است

حتی نابغه‌ها هم نقص‌هایی دارند. درخشان‌ترین ذهن‌های روی کره زمین معمولا آنقدر مملو از ایده هستند که انجام وظایف روزانه را به کلی فراموش می‌کنند. از کسی که فکرش مشغول سرنوشت عالم است چه انتظاری دارید؟

۷- برای حل مسائل از روش‌های مبتکرانه استفاده می‌کنید

بیل گیتس می گوید: «شما باید اول چیزی را درک کنید تا بتوانید افزون بر آن را اختراع کنید.» این جمله سرنخ‌هایی از عملکرد ذهن‌مان به دست می‌دهد. برای خلاق بودن باید ماهیت چیزهایی که در پیرامون شما وجود دارد را درک کنید.

استفاده از روش‌های مبتکرانه برای حل مسائل در زندگی روزمره می‌تواند ناشی از بالا بودن هوش باشد و توانایی تفکر خلاقانه مثال بسیار خوبی برای آن است.

۸- بیشتر اوقات تاخیر دارید

احتمالش زیاد است که کسانی که همیشه دیر می‌رسند از هوش بالایی برخوردار باشند. کسانی که به ندرت می‌توانند برنامه‌های خود را تا زمان مقرر به اتمام برسانند، احتمالا تفکر خلاقانه‌تری دارند و به طور کلی بسیار خوشبین‌اند.

۹- می‌توانید به خودتان و هوس‌هایتان نه بگویید

صبور بودن نه تنها یک ویژگی مثبت است بلکه از هوش بالا حکایت دارد. به عقیده دانشمندان، کسانی که می‌توانند گزینه‌های موجود را به دقت سبک سنگین و در برابر امیال آنی خود مقاومت کنند، از هوش بالاتری برخوردارند.

۱۰- باهوش بودن‌تان را قبول ندارید پسدرون شما یک نابغه پنهان شده است.

چیزی به ناماثر دانینگ کروگردر روانشناسی وجود دارد که می‌گوید افراد کمتر ماهر معمولا هوش خود را دست بالا می‌گیرند. اما افراد واقعا قابل بیشتر اوقات توانایی‌های خود را کافی نمی‌دانند و سطح دانش خود را دست کم می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:مطلبجالب‌ترین حقایق درباره مغز انسان که شگفت‌زده‌تان می‌کند!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عرق کردن یک امر طبیعی و یک فرایند معمولی برای تنظیم حرارت بدن است. در این مطلب از مجله دلتا به علت های عجیب و خطرناک تعریق شبانه می‌پردازیم.

2 ساعت پیش

کارکرد دستگاه تصفیه آب خانگی به‌گونه‌ای است که در حذف انواع گوناگون آلاینده‌های آب ناسالم از یک دقت تعیین شده، استفاده می‌کند.

3 ساعت پیش

پیدا کردن حیات فرازمینی به موضوع هیجان انگیزتری تبدیل شده است. با مجله دلتا همراه باشید تا با مواجهه انسان با بیگانگان فضایی بیشتر آشنا شوید.

8 ساعت پیش

به ما از بچگی یاد داده‌اند که برای کشیدن خورشید سراغ مدادشمعی زرد برویم، و اگر می‌خواهیم طلوع یا غروب را به تصویر بکشیم، مقداری هم نارنجی یا قرمز با آن قاطی کنیم. ...

دیروز

 رسوب کردن کتری و سماور، کاری پردردسر و کلافه‌کننده است. با مجله دلتا همراه باشید تا با راهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماور آشنا شوید.

دیروز

ممکن است وقتی دست‌تان را مدت طولانی زیر سرتان می‌گذارید دست‌تان خواب برود این مطلب را بخوانید تا بیشتر با علت خواب رفتن دست و پا آشنا شوید.

دیروز

مطالعه دانستنی‌های علمی سبب می‌شود که اطلاعات عمومی بالا برود. این مطلب را از دست ندهید تا با جالب ترین حقایق علمی آشنا شوید.

پریروز

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید.

پریروز

خلاقیت شاید گاهی کاملا عجیب به نظر آید.با مجله دلتا همراه باشید تا با برخی از روش های غیرمعمول تدفین آشنا شوید.

3 روز پیش

به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان‌های کشور آلمان غیرقانونی است. به‌همین‌بهانه قصد داریم برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را معرفی کنیم.

5 روز پیش

حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه مجله دلتا به کاربرد های غیر خوراکی شکر اشاره می‌کنیم.

5 روز پیش

نورون‌هایی که در روده زندگی می‌کنند، تقریبا با تعداد سلول‌های موجود در مغز گربه برابر است. در این مطلب با دومین مغز بدن انسان آشنا می‌شوید.

5 روز پیش

این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب از مجله دلتا به حوادثی که زمین را نابود می کند می‌پردازیم.

6 روز پیش

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

۱ هفته پیش

 به نظر می‌رسد ربات‌ها در حال رفتن به سمتی هستند که دیگر نیازی به پا ندارند. با مجله دلتا همراه باشید تا با این ربات نجات بخش آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...