مجله دلتا |
1 ماه پیش

ربات نجات بخش ربات این وسیله کوچک می تواند زندگی شما را نجات دهد مجله دلتا

یک ربات جدید با بدنه‌ای تاشو شبیه به ساختار پوست مار توسط محققان ابداع شده است که کاربردهای زیادی خواهد داشت.
ربات نجات بخش

به نظر می‌رسد ربات‌ها در حال رفتن به سمتی هستند که دیگر نیازی به پا ندارند. بامجله دلتاهمراه باشید تا با اینربات نجات بخشآشنا شوید.

ربات نجات بخش

بر اساس مطالعه‌ای که به تازگی در مجله “سافت رباتیکس” منتشر شده است، گروهی از مهندسان کره‌ای یک باتری رباتیک قابل انعطاف و کشش ابداع کرده‌اند که می‌تواند مانند مار به شکل مارپیچی حرکت کند. به نظر می‌رسد باید خود را برای آینده‌ای آماده کنیم که در آن ربات‌های شبیه به مار می‌توانند جان ما را نجات دهند.

این ربات جدید می‌تواند در طیف وسیعی از کاربردها مانندبلایای طبیعییا شرایط اضطراری یا به عنوان ارتقای فناوری ذخیره انرژی کاربرد داشته باشد. طبق بیانیه مطبوعاتی محققان، می‌توان آن را برای انواع دیگر دستگاه‌ها از پوشیدنی‌های روزمره گرفته تا ربات‌های نرم استفاده کرد.

برای ساخت این ربات از فلس مار الهام گرفته شده است

تیم سازنده در بررسی و توسعه ساختار این ربات گفته‌اند که ایمنی و قابلیت کشش آن از فلس‌های مار الهام گرفته شده است.

فلس مار ممکن است سفت و سخت به نظر برسد، اما هر فلس می‌تواند روی لایه بعدی تا شود تا از کل بدن در برابر حملات خارجی یا برخورد محافظت کند. مهم‌تر از همه اینکه ویژگی‌های ساختاری آن‌ها باعث می‌شود تا وسیله‌ای انعطاف‌پذیر و سازگار با محیط اطراف ایجاد شود.

این ربات می‌تواند بدون از دست رفتن ثبات و عملکرد خود به خوبی منعطف و کشیده شود. این امر با یک ساختار مکانیکی طراحی شده است که از فلس‌های مار تقلید می‌کند. این طراحی به اندازه کافی ساده است و تولید انبوه آن با آزمایش‌های بیشتر ممکن است.

کاربردهای دیگر این ربات

این ربات جدید می‌تواند برای دستگاه‌های پزشکی و برای توانبخشی افراد مسن نیز مفید باشد. همچنین می‌تواند در سناریوهای فاجعه‌بار یا به عنوان کمک یا پیش‌آهنگ برای ماموریت‌های نجات مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال یک ربات شبیه مار را می‌توان به زیر آوار یک ساختمان فروریخته فرستاد. این ربات در میان آوار می‌خزد و افراد زیر آوار را شناسایی می‌کند. با این کار در زمان شناسایی و نجات افراد به شکل قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جویی می‌شود و در نهایت می‌تواند زندگی بسیاری را نجات دهد.

ربات نجات بخشپیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبتشخیص حمله قلبی در کمتر از ۳۰ دقیقهرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

۱ هفته پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

۱ هفته پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

۱ هفته پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

۱ هفته پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...