مجله دلتا |
۱ هفته پیش

عجیب ترین ایده ها درباره هستی جهان هستی نظریه های علمی مجله دلتا

تاکنون، نظریه‌های مختلفی از دانشمندان را خوانده‌ایم اما در این مطلب به نظریه‌ای درباب جهان هستی که توسط محققان منتشر شده است می‌پردازیم.
عجیب ترین ایده ها درباره جهان هستی

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان اما همچنان نظریه‌های عجیب و جذابی درباره جهان هستی وجود دارد.
چرا جهان به این شکل است؟ دانشمندان شیوه‌های زیادی برای توضیح کیهان کشف کرده‌اند که منجر به ایده‌هایی دیوانه کننده شده است. از سناریوی شاخه‌ای از جهان گرفته که به شناور شدن جهان در فضایی با ابعاد بالاتر می‌پردازد گرفته تا فروپاشی بزرگ که توصیف می‌کند که چگونه یک جهان حاصل از فروپاشی درونی پدید می‌آید. در اینجا برخی ازعجیب ترین ایده ها درباره هستیرا مطرح می‌کنیم. بامجله دلتاهمراه باشید.

۱- فروپاشی بزرگ

در آینده‌ای دور، کهکشان‌ها سرانجام آنقدر دور می‌شوند که نور یکی از آن‌ها هرگز به دیگری نمی‌رسد. وقتی ستاره‌ها پیر می‌شوند و می‌میرند، زمانی فرا می‌رسد که دیگر نور یا گرمایی باقی نمی‌ماند. جهان یک فضای تاریک، سرد و خالی خواهد بود. به نظر می‌رسد این پایان همه چیز است. اما بر اساس یک نظریه، این در واقع آغاز جهان در یک چرخه تکراری بی پایان است. این زمانی اتفاق می‌افتد که یک غشای سرد و خالی با دیگری برخورد می‌کند. چنین برخوردی انرژی کافی برای ایجاد یک جهان کاملا جدید تولید می‌کند.

۲- کیهان پر از پلاسما

بلافاصله پس از انفجار بزرگ، جهان بسیار کوچک‌تر و گرم‌تر بود و با یک پلاسمای درخشان مانند خورشید پر شده بود. ما هنوز شاهد پایان این مرحله فوق داغ به شکل دریایی از تشعشعات هستیم که کل فضا را پر کرده است.انبساط جهاندر طی میلیارد‌ها سال، دما را تا منفی ۴۵۴ درجه فارنهایت (منفی ۲۷۰ درجه سانتیگراد) خنک کرده است، اما هنوز هم این انفجار‌ها توسط تلسکوپ‌های رادیویی قابل تشخیص است.

امواجماکروویو کیهانیتقریبا از هر جهت یکسان به نظر می‌رسد یعنی اگر جهان همیشه با سرعت فعلی خود گسترش یافته باشد، نمی‌توان گسترش و چگونگی عمل این امواج را توضیح داد. بسیاری از دانشمندان بر این باورند که در کسری از ثانیه مه‌بانگ یا انفجار بزرگ رخ داد و از مقیاس زیراتمی به چندین سال نوری رسید که این جزو عجیب ترین ایده ها درباره هستی است.

پیشنهاد مطالعه: مطلبگران‌ترین ورزش‌های جهان!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آتروفی یا کوچک شدن مغز به از دست رفتن پیش‌رونده سلول‌های مغزی در طول زمان اشاره دارد. امروز در خصوص عوامل کوچک شدن مغز آتروفی صحبت می‌کنیم.

17 ساعت پیش

هرچه که هست، خرافات عجیب بخش جدانشدنی از فرهنگ هر کشور و ملیتی است و شناخت آن‌ها ما را با طرز فکر فرهنگ‌ها و ملل مختلف آشنا می‌کند.

21 ساعت پیش

شکار سر یا شکارچی سر در برخی از قبایل تمرین و عملی هست که سر فرد را بعد از کشتن به خاطر اهداف و مراسم آیینی نگه می‌دارند.

دیروز

از گذشته تا به امروز آدمخواران واقعی زندگی می‌کنند که برخی عادی و برخی غیر قابل هضم می‌باشند، با وجود اینکه باور کردنی نیست.

1 روز پیش

به نظر می‌رسد برخلاف فضا زمان یک جهت دارد که دانشمندان و محققان آن را «بردار زمان» می نامند. چرا زمان به عقب و جلو نمی رود؟

پریروز

در این مطلب قصد داریم سنت‌های عجیب و غریب و دردناک برای ورود پسران به دنیای مردانگی در نقاط مختلف دنیا بپردازیم. همراه ما باشید.

2 روز پیش

 طی اتفاقی عجیب و نادر، یک معلم نوزادی که شبیه میمون است را به دنیا آورد که نیمی از بدن آن انسان و نیمی دیگر مانند شبیه میمون بود.

3 روز پیش

بیشتر افراد موافق هستند که چین تاریخچه جالبی که در فلسفه و امپراتوری دارد؛ کشور جذابی است. در این مطلب به آداب و رسوم چینی ها می‌پردازیم.

3 روز پیش

راه های افزایش تمرکز زیادی وجود دارد، اما تنها در صورتی این روش‌ها اثربخش هستند که شما به انجام تمرین‌ها به طور منظم تعهد داشته باشید

4 روز پیش

نداشتن پورت‌های شارژ یک موضوع مشترک برای همه تولیدکنندگان موبایل است که این یکی از ویژگی‌های پیش‌بینی شده برای تلفن های هوشمند ۲۰۴۰ است.

4 روز پیش

مردم پول بسیاری برای دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می‌کنند و این جزو معیارهای عجیب زیبایی است.

5 روز پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

5 روز پیش

قوانین عجیب در برخی از کشورها که بعضی‌هایشان ماترک گذشته‌اند، انگار کسی یادش نبوده آن‌ها را حذف کند اما برخی قوانین جدید هستند.

6 روز پیش

هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری و صد‌ها مرگ بر اثر کرونا. با مجله دلتا همراه باشید تا به اقدامات لازم برای پایان دادن کرونا بپردازیم.

۱ هفته پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

۱ هفته پیش

بیشتر...