مجله دلتا |
۱ هفته پیش

خانه های عجیب اما واقعی خانه های عجیب خانه های عجیب غریب مجله دلتا

در این مطلب، با مکان‌های جذاب، هوشمندانه و عجیب و غریبی آشنا می‌شوید که افراد به عنوان خانه و محل زندگی خود آنان را طراحی کرده‌اند.
خانه های عجیب

همه ما تقریبا تعریف مشابه از آنچه آن را خانه می‌نامیم، در ذهن خود داریم. اما جهان گسترده و به سرعت در حال تکامل است و در جای جای آن افرادی هستند که قالب‌های مرسوم را در مسائل مختلف شکسته و بدعت گذاری می‌کنند. خانه و طراحی آن نیز از این نوآوری‌ها مستثنا نیست. بامجله دلتاهمراه باشید تا باخانه های عجیب اما واقعیآشنا شوید.

زندگی در آسمان

در میزاریا لبنان معدود افرادی از هواپیما نه به عنوان وسیله‌ای برای سفر و جابجایی بلکه به عنوان مکانی برای زندگی استفاده می‌کنند.

خانه های عجیب اما واقعی

خانه سیار

این خانه قابل حمل فوق العاده کوچک بخشی از جنبش خانه‌های کوچک است. یک حرکت مینیمالیستی که مروج زندگی ساده است. این خانه‌های کوچک می‌توانند از ۱۰۰۰ فوت مربع (۹۳ متر مربع) تا کمتر از ۱۰۰ فوت مربع (۹.۳ متر مربع) متغیر باشند و در عین حال بسیار هم راحت هستند!

خانه های عجیب اما واقعی

خانه‌های قارچی

خانه‌های قارچی شکل برای بیش از ۱۰۰ انسان با قد کوتاه‌تر از ۱۵۱ سانت در یکی از پارک‌های چین ساخته شده است.

خانه‌های قارچی

خانه‌های گنبدی

بعد از اینکه بسیاری از روستاییان اندونزی خانه‌های خود را در اثر زلزله سال ۲۰۰۶ از دست دادند، یک شرکت حدود ۷۰ پناهگاه گنبدی شکل جدید برای آن‌ها بنا کرد.

 خانه گنبدی

خانه‌ای در وسط بزرگراه

درست در وسط جاده تازه احداث شده در چین خانه‌ای مسکونی قرار گرفته است. یک زوج سالخورده به دلیل نارضایتی از مبلغغرامتپیشنهادی به آن‌ها، اجازه تخریب خانه خود را ندادند. در نتیجه خانه آن‌ها در وسط بزرگراه باقی ماند. که این خود جزو خانه های عجیب اما واقعی است.

پیشنهاد مطالعه: مطلبچرا لحظه تصادف را به یاد نمی‌آوریم؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...