مجله دلتا |
1 سال پیش

تاثیر قهوه بر فشار خون این افراد نباید قهوه بخورند

طبق نتایج تحقیقات جدیدی که در دانشگاه اوزاکا صورت‌گرفته است، نوشیدن قهوه برای برخی افراد خطر مرگ به همراه خواهد داشت!
تاثیر قهوه بر فشار خون

طبق مطالعات جدید نوشیدن روزانه دو فنجان یا بیشتر قهوه ممکن است خطر مرگ ناشی از بیماری‌‌های قلبی عروقی را در افراد مبتلا به فشارخون شدید دوبرابر کند. نتایج کامل این تحقیقات وتاثیر قهوه بر فشار خونرا در این مطلب ازمجله اینترنتیدلتا بخوانید.

تاثیر قهوه بر سلامتی

در سال‌های گذشته نیز تحقیقات بسیاری درباره تاثیر قهوه بر سلامتی صورت‌گرفته است. طبق نتایج تحقیقات قبلی نوشیدن یک فنجان قهوه در روز ممکن است خطر مرگ ناشی از حمله قلبی را در بازماندگان حمله قلبی کاهش دهد و از حملات قلبی یا سکته در افراد سالم جلوگیری کند.

علاوه بر این، مطالعات متعددی نشان داده‌اند که نوشیدن قهوه به طور منظم، می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت نوع ۲ و برخی سرطان‌ها را کاهش دهد و به کاهش خطر افسردگی کمک کند. از جنبه مضر، قهوه زیاد ممکن است فشارخون را افزایش داده و منجر به اضطراب، تپش قلب و اختلالات خواب شود.

تاثیر قهوه بر سلامتی

تاثیر قهوه بر فشار خون

در مطالعات جدید افرادی مورد بررسی قرار گرفتند که به درجات مختلف فشارخون مبتلا بودند، تا تاثیر قهوه بر بیماران فشارخون نیز مورد بررسی قرار بگیرد. تاثیر چای سبز نیز بر این افراد مورد بررسی قرار گرفت.

فشارخون بالا که به‌عنوان پرفشاری خون نیز شناخته می‌شود، وضعیتی است که در آن، فشاری که خون به دیواره رگ‌های خونی وارد می‌آورد به طور مداوم بیش از حد معمول است و عمل پمپاژ خون را برای قلب، دشوارتر می‌کند. فشارخون، با واحد میلی‌متر جیوه (mm Hg) اندازه‌گیری می‌شود.

فشار خون مناسب

محققان فشارخون را به پنج دسته طبقه‌بندی کردند:

  • فشارخون مطلوب و نرمال (کمتر از ۱۳۰/۸۵ میلی‌متر جیوه)
  • فشارخون بالا نرمال (۸۹-۱۳۹/۸۵-۱۳۰ میلی‌متر جیوه)
  • فشارخون بالا درجه ۱ (۹۹-۱۵۹/۹۰-۱۴۰ میلی‌متر جیوه)
  • فشارخون بالا درجه ۲ (۱۰۹-۱۷۹/۱۰۰-۱۶۰ میلی‌متر جیوه)
  • فشارخون بالا درجه ۳ (بالاتر از ۱۸۰/۱۱۰ میلی‌متر جیوه)

در این مطالعه، فشارخون بالا در درجات ۲ و ۳، به‌عنوان فشارخون شدید، در نظر گرفته شد.

فشار خون مناسب

آیا قهوه بر فشار خون تاثیر دارد؟

تجزیه‌وتحلیل داده‌ها برای همه شرکت‌کنندگان نشان داد، نوشیدن دو یا چند فنجان قهوه در روز، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را در افرادی که فشار خونشان ۱۶۰/۱۰۰ میلی‌متر جیوه یا بالاتر بود، دو برابر کرد.

نوشیدن یک فنجان قهوه در روز، خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را در هیچ یک از گروه‌های فشارخون، افزایش نداد. همچنین مصرف چای سبز با افزایش خطر مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی در هیچ یک از گروه‌های فشارخون، مرتبط نبود.

جایگزین کردن چای سبز به جای قهوه

خواص چای سبز به دلیل وجود پلی‌فنول‌ها است. پلی‌فنول‌ها ریز مغذی‌های مفیدی با خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد‌التهابی هستند که در گیاهان یافت می‌شود.

محققان افزوده‌اند، یافته‌های ما تایید می‌کنند که افراد مبتلا به فشارخون بالا باید از نوشیدن بیش از حد قهوه اجتناب کنند؛ ازآنجاکه افراد مبتلا به فشارخون شدید، به تاثیرات کافئین حساس‌تر هستند، اثرات مضر کافئین ممکن است بیشتر از اثرات محافظتی آن بوده و حتی با افزایش خطر مرگ در این افراد همراه باشد.

تاثیر قهوه بر فشار خون چیست

پیشنهاد دیدنی:ویدیوی جذابراز ترسناک پشت درب‌های تاج محل چیست؟+ویدیورا از دست ندهید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بعضی از مواد غذایی هستند که نمی‌توان برای روز بعد درست کرد زیرا این غذاهای مانده خطرناک می‌باشند و باعث ایجاد بیماری می‌شوند. با مجله اینتزنتی دلتا همراه باشید.

1 سال پیش

مرگ اسرار آمیزترین اتفاقی است که تمام انسان‌ها آن را تجربه می‌کنند. در این ویدیو به معرفی دانستنی های مرگ می‌پردازیم. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

1 سال پیش

امیدواریم هیچ‌گاه شاهد یک تصادف وحشتناک نباشید، اما در هنگام تصادف چه باید کرد؟ در ادامه به اقدامات مهمی که در هنگام وقوع حادثه باید انجام دهید می‌پردازیم.

1 سال پیش

برق انداختن اجاق گاز برای خانم‌ها یکی ازسخت‌ترین کارهاست. مجله اینترنتی دلتا به شما پیشنهاد می‌دهد به جای موادشیمیایی از محلول‌های خانگی استفاده کنید.

1 سال پیش

حتما شما هم درباره بدی‌های کلسترول بالا چیزهایی شنیده‌اید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بررسی موضوع کلسترول خون چیست می‌پردازیم.

1 سال پیش

شاید فکرکردن درباره این مسئله چندان خوشایند نباشد؛ اما همه ما دیریازود خواهیم مُرد. علائم پایان عمر را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

1 سال پیش

توسط این روش های موثر و طبیعی به آسانی می توانید به درمان سوختگی سطحی در خانه بپردازید و سریع و فوری از درد، التهاب و از عفونت سوختگی خود جلوگیری کنید.

1 سال پیش

در این ویدیو به بررسی اسرار درب های مخوف سه مکان باستانی می‌پردازیم. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

1 سال پیش

ما را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا همراهی کنید تا درباره‌ میزان مصرف چای سیاه در روز و نقش آن در هیدراته نگه داشتن بدن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

1 سال پیش

بیشتر...