مجله دلتا |
2 ماه پیش

تدفین مردم ماداگاسکار رقصیدن با مردگان در ماداگاسکار مراسم تدفین در ماداگاسکار مجله دلتا

برخی از رسوم اشتباه، برخی زیبا و برخی غیرقابل تحمل‌اند، اما به هر حال همه قابل احترام‌اند و پیش از اینکه بخواهیم آن‌ها را قضاوت کنیم باید
درباره سلیقه مردم آن منطقه بدانیم.
تدفین مردم ماداگاسکار

با اینکه علم پیشرفت‌های زیادی داشته و شهرنشینی باعث درهم آمیختگی فرهنگ‌ها شده است، اما همچنان، برخی کشورها از رسوم قدیمی خود پیروی می‌کنند. در این مطلب ازمجله دلتاقرار است به سراغ  ماداگاسکار برویم. با ما همراه باشید تا درباره سنت عجیبتدفین مردم ماداگاسکاربیشتر بدانید.

فامادیهانا (Famadihana)

مردمماداگاسکاردر این آیین تدفینی که به اسم گرداندن استخوان‌ها معروف شده است، جسدهای اجداد خود را از درون قبر یا مقبره بیرون آورده و با لباس‌ها و پارچه‌های نو قنداق می‌کنند و همراه با اجرای زنده موزیک، به‌صورت گروهی با مرده می‌رقصند.

رسم تدفین مردم ماداگاسکار بر اساس یک باور و اعتقاد قدیمی‌ شکل گرفته است. مردم ماداگاسکار اعتقاد دارند، ارواح مرده‌ها، بعد از تجزیه کامل جسد و برگزاری مراسم آیینی، در نهایت به جهان اجداد و نیاکان خود ملحق می‌شوند. این مراسم در ماداگاسکار تبدیل به آیین منظمی شده است که معمولا هر هفت سال یکبار تکرار می‌شود و اقوام را دور هم جمع می‌کند.

تدفین مردم ماداگاسکار

فامادیهانا مهم‌ترین جشنواره‌ مذهبی  ماداگاسکار

این مراسم، جشنواره‌ای است که هم در مناطق سنتی و هم در مناطق شهری برگزار می‌شود. البته در مناطق طایفه‌ای از شهرت بیشتری برخوردار است.

هر خانواده، بطور جدی از استخوان‌ها و محل دفن اجداد خود محافظت می‌کند تا بتواند همیشه این جشنواره را برگزار کند. همچنین در ساخت مقبره‌های نیاکان، بیشترین دقت و سلیقه را به خرج می‌دهند. چراکه این مکان‌ها را واسطه‌ای بین مرده‌ها و زنده‌ها می‌دانند. خویشاوندان مرده، بهترین لباس‌های خود را پوشیده و برای دیدن بقایای جسد درگذشتگان به مقبره می‌روند و به جشن و پایکوبی می‌پردازند.

تدفین مردم ماداگاسکار

در تدفین مردم ماداگاسکار گوشت حیوان قربانی شده، در بین فامیل و دوستان پخش می‌شود و رقص آیینی نیز با حضور اعضا خانواده اجرا می‌شود. انگیزه اصلی این جشنواره، در بین مردم محلی از زمان‌های باستان به همین شکل باقی مانده است و آن‌ها می‌گویند، با این مراسم، مرده به سوی خدا بازمی‌گردد و از نو زاده می‌شود.

به عقیده مردم ماداگاسکار، این سنت نزد آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که روشی برای نشان دادن احترام و علاقه‌ به رفتگان است و برگزار نکردن فامادیهانا برای کسی که توانایی مالی دارد گناهی نابخشودنی محسوب می‌شود.

تدفین مردم ماداگاسکار

اجرای این مراسم اخیرا سیر نزولی پیدا کرده است

یکی از دلایل، قیمت بسیار زیاد پارچه ابریشمی‌ برای پوشاندن بدن مرده‌ها و هزینه زیاد برای تهیه کردن غذا برای مهمانان است که خیلی پرهزینه تمام می‌شود. دلیل دیگر، تضاد و مخالفت برخی از سازمان‌های مسیحی با این آیین است.پروتستان‌هااین مراسم را نهی می‌کنند، اما کلیسا کاتولیک اعتراضی به این مراسم ندارد.

پیشنهاد مطالعه: مطلبشادی به سبک اسپانیایی!بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مطلب قصد داریم سنت‌های عجیب و غریب و دردناک برای ورود پسران به دنیای مردانگی در نقاط مختلف دنیا بپردازیم. همراه ما باشید.

15 ساعت پیش

سندرم نقص بینایی ناشی از فشار درون جمجمه‌ای نوعی نقص بینایی است که جزو اتفاقات عجیب در فضا است که برای انسان اتفاق می‌افتد.

23 ساعت پیش

 طی اتفاقی عجیب و نادر، یک معلم نوزادی که شبیه میمون است را به دنیا آورد که نیمی از بدن آن انسان و نیمی دیگر مانند شبیه میمون بود.

1 روز پیش

راه های افزایش تمرکز زیادی وجود دارد، اما تنها در صورتی این روش‌ها اثربخش هستند که شما به انجام تمرین‌ها به طور منظم تعهد داشته باشید

1 روز پیش

دانشمندان و پژوهشگران روشی را توسعه داده‌اند که باعث می‌شود در کمتر از ۵ دقیقه به خواب بروید. این یک روش جدید برای خواب عمیق است.

2 روز پیش

نداشتن پورت‌های شارژ یک موضوع مشترک برای همه تولیدکنندگان موبایل است که این یکی از ویژگی‌های پیش‌بینی شده برای تلفن های هوشمند ۲۰۴۰ است.

2 روز پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

3 روز پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

4 روز پیش

قوانین عجیب در برخی از کشورها که بعضی‌هایشان ماترک گذشته‌اند، انگار کسی یادش نبوده آن‌ها را حذف کند اما برخی قوانین جدید هستند.

4 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

5 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

6 روز پیش

شایع‌ترین علائم کرونا که تا امروز گزارش شده است تب،‌ سرفه، تنگی نفس و خستگی است. با این حال علائمی مانند مه مغزی کووید ۱۹ گزارش می‌شود.

6 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

۱ هفته پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

۱ هفته پیش

به گفته برخی منابع،​ امپراطور آدمخوار به آشپز خود دستور داده بود که برای طبخ غذا از گوشت بدن مجرمان و زندانیان استفاده کند.

۱ هفته پیش

بیشتر...