مجله دلتا |
۲ هفته پیش

رباتی که از زباله ساخته شد زباله هایی که تبدیل به ربات شدند ربات رستاخیز مجله دلتا

جوانی با استفاده از قطعات هواپیما یک ربات غول پیکر تولید کرد که قادر است شعله‌ های آتش را به بالا پرتاب کند.
رباتی که از زباله ساخته شد

شین ایوانز اهل دنور موفق شده تا از زباله‌ها و مواد دور ریختنی محصولی شگفت انگیز تولید کند. زندگی ما دائما تحت تاثیر ربات‌های بسیار پیشرفته قرار می‌گیرد که توسط نام‌های بزرگ در صنعت ساخته شده‌اند اما رباتی که به محیط زیست کمک کند و برای نسل‌های آینده مفید باشد، می‌تواند بسیار جذاب‌تر باشد. بامجله دلتاهمراه باشید تا بارباتی که از زباله ساخته شدآشنا شوید.

جزئیاترباتی که از زباله ساخته شد

مردم میشیگان، با دیدن یک ربات غول پیکر به ارتفاع ۹ متر در مسابقه ArtPrize شگفت زده شدند. این ربات منحصر به فرد از سر، بازو‌ها و سایر اعضای بدنش شعله‌های آتش را به سمت بالا پرتاب می‌کند و می‌تواند به دور خود بچرخد. این ربات بیشتر از قطعات هواپیما و سایر اجسام قابل بازیافت ساخته شده است. شین ایوانز این محصول خارق العاده را ساخته در حالی که هیچ آموزش رسمی در زمینه مهندسی ندیده است. او همچنین یکی از خلبانان ربات‌های غول پیکر است.

ایوانز گفت: ” ماجرا از آنجا شروع شد که یکی از دوستانم مرا به دیدن هواپیما‌ها برد. من برای ساخت ۹۰ درصد از این ربات، از قطعات هواپیما استفاده کردم. حرکات این ربات بسیار جالب است و شعله‌های آتش با روشی خاص کنترل می‌شود. آتش مورد نیاز توسطمخزن پروپان۴۵ کیلوگرمی تامین می‌شود.” ربات رستاخیز چند سال پیش توسط ایوانز ساخته شد و در چندین رویداد نیز به نمایش درآمد و اخیرا برنده مسابقه ArtPrize شد و با اندازه و حرکات بی نظیرش جمعیت را به وجد آورد. ایوانز که علاقه زیادی به باز تولید اشیا و اماکن قدیمی از جمله موتورسیکلت و املاک دارد، با این کار نشان داد که چگونه می‌توان از دفن قطعات خودرو در اقیانوس یا محل دفن زباله جلوگیری کرد. او امیدوار است سایر هنرمندان جوان نیز به سمت بازیافت قطعات دست دوم حرکت کرده و به آن‌هازندگیجدیدی ببخشند.

رباتی که از زباله ساخته شد

پیشنهاد مطالعه: مطلبآیا شبکه‌های اجتماعی باعث افسردگی می‌شوند؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر این موارد را بدانید شاید هیچگاه به سرطان دچار نمی‌شوید. با مجله دلتا همراه باشید تا عجیب ترین کارهایی که باعث سرطان می شوند آشنا شوید.

19 ساعت پیش

مطالعه دانستنی‌های علمی سبب می‌شود که اطلاعات عمومی بالا برود. این مطلب را از دست ندهید تا با جالب ترین حقایق علمی آشنا شوید.

22 ساعت پیش

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید.

دیروز

با مردی که روی هوا می ایستد و به شیوه‌ای منحصر به‌فرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها هنر خود را به بینندگان عرضه می‌دارد در مجله دلتا آشنا شوید.

3 روز پیش

به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان‌های کشور آلمان غیرقانونی است. به‌همین‌بهانه قصد داریم برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را معرفی کنیم.

3 روز پیش

حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه مجله دلتا به کاربرد های غیر خوراکی شکر اشاره می‌کنیم.

3 روز پیش

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره "برونئو" زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب این قبیله آشنا شوید.

4 روز پیش

این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب از مجله دلتا به حوادثی که زمین را نابود می کند می‌پردازیم.

5 روز پیش

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

5 روز پیش

مغز ما مانند دیگر اعضای بدنمان می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. در ادامه از عادت‌هایی خواهیم گفت که می‌توانند آسیب به مغز وارد کنند.

6 روز پیش

بوریونگ نام شهری است که در استان  چانگ چئونگ کره جنوبی قرار دارد. دراین شهر  فستیوال پرطرفدار گل بازی تابستانی برگزار می‌شود.

6 روز پیش

در حال حاضر متخصصین و پزشکان برای تشخیص حمله قلبی باید ساعت‌ها زمان صرف کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

6 روز پیش

تا چندین سال گذشته توصیه پژوهشگران این بود که مردم از چرت‌زدن در طی روز پرهیز کنند. در این مطلب به چهار مزیت چرت روزانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا درباره راهکارهایی برای کاهش وابستگی به گوشی هوشمند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱ هفته پیش

فستیوال های بمبئی دیگر تبدیل به جاذبه‌های این شهر شده‌اند و خیلی از مسافران به بهانه شرکت در این فستیوال ها به این شهر سفر می‌کنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...