مجله دلتا |
2 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال بوی بد یخچال چای کیسه ای استفاده شده مجله دلتا

در این مطلب راه حلی بسیار مفید برای بوی بد یخچال و خانه را بخوانید.
ترفند گرفتن بوی بد یخچال

در یخچال را باز می‌کنید و با بوی نامطبوع بسیار آزاردهنده مواجه می‌شوید. چندان هم عجیب نیست که در یخچال شما بو ایجاد شده است. به هر حال، از محصولات غذایی مختلف را در خود جای داده است که هر کدام بوی خاص خود را دارند. یخچال بد بو لزوما کثیف نیست، شاید شما فقط مقداری غذای باقی مانده دارید که بوی سیر یا پیاز می‌دهد. در این مطلب بامجله دلتاهمراه باشید تا باترفند گرفتن بوی بد یخچالآشنا شوید.

ترفند گرفتن بوی بد یخچال با چای کیسه‌ای استفاده شده

می‌توانید همه چیز را از یخچال خارج کرده و کل آن را تمیز کنید، اما ممکن است همیشه وقت این کار را نداشته باشید یا تمایلی به انجام آن نداشته باشید.

قبل از استفاده از این ترفند، مطمئن شوید که عامل بوی نامطبوع را از یخچال خود خارج کرده یا آن را به یک محفظه هوای بسته منتقل کرده‌اید. حالا یک کیسه چای استفاده شده را بردارید و بگذارید تا کاملا خشک شود. آن را روی نعلبکی بگذارید و سپس این نعلبکی را در نقطه مرکزی یخچال خود قرار دهید. اگر یخچال بسیار بزرگی دارید، می‌توانید از چند چای کیسه‌ای استفاده کنید. متوجه خواهید شد که بوی موجود به سرعت توسط کیسه چای جذب می‌شود. چای کیسه‌ای ندارید؟ پس می‌توانید به جای آن از یک کاسه کوچک پودر قهوه یا جوش شیرین استفاده کنید.

کیسه‌های چای و قابلیت جذب بوهای بد خانه

در حال حاضر ما می‌دانیم که کیسه‌های چای، این قابلیت را دارند که بو‌های بد را به خود جذب کنند، پس چرا آن را در مناطق مختلف خانه خود نیز امتحان نکنید؟ حتی می‌توانید یک کیسه چای استفاده شده را در انتهای سطل زباله قرار دهید و مشاهده کنید که در آنجا نیز معجزه می‌کند.

چای همچنین می‌تواند گیاهان آپارتمانی شما را از قارچ‌ها یاکپک‌های مضر محافظت کند. مقداری آب بجوشانید و چای کیسه‌ای استفاده شده را به آن اضافه کنید. حالا شما نوعی چای بسیار رقیق دارید؛ اجازه دهید این چای، کاملا خنک شود، سپس از آن برای آبیاری گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه:مطلبمغز چطور هنگام خواب دیدن بدن را فلج می‌کند؟را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان و محققان در زمینه‌ی جهان هستی اما همچنان عجیب ترین ایده ها درباره هستی مطرح است.

2 روز پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

3 روز پیش

به گفته برخی منابع،​ امپراطور آدمخوار به آشپز خود دستور داده بود که برای طبخ غذا از گوشت بدن مجرمان و زندانیان استفاده کند.

4 روز پیش

مراسم ازدواج در سرتاسر جهان بسیار متنوع برگزار می‌شود اما قطعا ازدواج با تمساح در مکزیک از آن رسوم عجیب و غریب است که دلهره‌آور است.

4 روز پیش

زمان پایان همه گیری ویروس کرونا واگیردارترین ویروس جهان، هنوز مشخص نیست و پایان‌دادن به آن قطعا کاری مشکل ودشوار خواهد بود.

5 روز پیش

دراین مطلب از مجله دلتا به صداهای عجیب است می‌پردازیم که هنوز معلوم نیست از کجا آمده‌اند. فقط می‌دانیم مردم زیادی صدا را شنیده‌اند.

5 روز پیش

حمله مرگبار مار کبرا به دو کودک هندوستانی باعث مرگ این دو کودک شد. مادر کودکان نیز که توسط این مار گزیده شده در وضعیت وخیم به سر می‌برد.

۱ هفته پیش

در یکی از شب‌های زمستانی، دریکی از روستا های کانادا به طرز کاملا ناگهانی و وحشتناکی، دیگر هیچ انسان و حیوانی در این روستای عجیب دیده نشد.

۱ هفته پیش

دانستنی جالب دوش گرفتن پژوهشگران و محققان اخیرا تلاش کردند که به صورت علمی ثابت کنند دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است یا شبانه.

۱ هفته پیش

زنان قبایل وحشی آمازون که در این مناطق زندگی می‌کنند از نژادهای مختلفی هستند که گاه به شیوه قرن‌ها پیش با یکدیگر درگیر شده و می‌جنگند.

۱ هفته پیش

دانشمندان در مورد بعضی از باور‌های اشتباهی که درباره‌ی شگفتی مغز انسان وجود دارد روشنگری کرده‌اند و شناخت بیشتری از مغزمان به ما داده‌اند.

۱ هفته پیش

جشنواره های سنتی  غذا در دنیا برگزار می‌شود و عده‌ای از آن‌ها از قدمت زیادی برخوردار هستند و شکل گیری آن به یک سنت دیرینه برمی‌گردد.

۱ هفته پیش

برنامه بلند پروازانه، چین یک صورت فلکی متشکل از ۳۶ ماهواره را برای پیش بینی و بررسی بلایای طبیعی تا پایان سال ۲۰۲۳ به فضا پرتاب می‌کند.

۱ هفته پیش

حتی اگر مدارک بالای علمی داشته باشید و یا سطح IQ شما بیش از حد بالا باشد اما هنوز هم حقایق جالب که نمی دانید هستند که از آن خبر ندارید.

۱ هفته پیش

فرهنگ‌های جاری در کشور‌ها، گاه بسیار شناخته شده هستند، در این مطلب از مجله دلتا به عجیب‌ ترین رفتار ایرانی ها از دید خارجی ها می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...