مجله دلتا |
1 ماه پیش

زمان تعویض باتری گوشی باد کردن گوشی خاموش شدن ناگرانی موبایل مجله دلتا

شاید در همین لحظات که در حال کار کردن با گوشی موبایلتان هستید، لحظه‌های آخر عمر گوشی شما باشد!
زمان تعویض باتری گوشی

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود! گاهی اوقات هم خراب شدن باتری قسمت‌های دیگر گوشی مانند ال سی دی را درگیر می‌کند و خرج‌های متفاوتی روی دستتان می‌گذارد. بامجله دلتاهمراه باشید تا دربارهزمان تعویض باتری گوشیبیشتر بدانید.

چطور بفهمیم زمان تعویض باتری گوشی فرا رسیده است؟

هر زمان که باتری موبایل، دچار مشکل شود باید برای تعویض آن اقدام کنید. پس بدون توجه به زمانی که از باتری گوشی استفاده می‌کنید، در صورتی که مشکلی در عملکرد باتری  مشاهده کردید، باید برای شناسایی مشکل و رفع آن اقدام کنید.

۱. خاموش شدن گوشی زمانی که شارژ آن کاملا تمام نشده است!

یکی از اصلی‌ترین نشانه‌هایی که به واسطه آن می‌توان به خراب بودن باتری گوشی پی برد همین مورد است. این مسئله در انواع گوشی‌هایی که دارای باتری‌های لیتیوم یون هستند پیش می‌آید. فرقی ندارد گوشی شما آیفون، سامسونگ، هواوی یا برندهای دیگری باشد. ممکن است شارژ گوشی تا ۳۰ درصد برسد و به صورت ناگهانی خاموش شود.

۲. باد کردن باتری موبایل، نشان دهنده تمام شدن طول عمر باتری است

مدت زمان طول عمر باتری بستگی به نحوه مراقب شما از گوشی دارد. گرما از مهم‌ترین عواملی است که باعث باد کردن باتری گوشی و خراب شدن آن می‌شود. اگر باتری گوشی شما جدا می‌شود می‌توانید با جدا کردن آن از دستگاه متوجه تغییرات باتری شوید.

باد کردن گوشی

۳. از برنامه‌های تست سلامت باتری گوشی استفاده کنید

برخلاف گوشی‌های قدیمی، گوشی‌های جدید دارای باتری‌های متصل به گوشی هستند. یعنی نمی‌توانید درب پشت گوشی را باز کنید و باتری را خارج کنید. در مورد این گوشی‌ها می‌توانید ازتکنولوژیاستفاده کنید و برنامه‌های تست سلامت باتری را نصب کنید! اپلیکیشن‌های مختلف وجود دارد که با بررسی اطلاعات گوشی، میزان سلامت باتری را تشخیص می‌دهد.

چرا باید زمان تعویض باتری گوشی را بدانیم؟

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که به دلیل استفاده از باتری‌های قدیمی پیش می‌آید باد کردن باتری است. هر چقدر باد باتری بیشتر شود، فشار به صفحه نمایش گوشی نیز بیشتر خواهد شد.

حتی این احتمال وجود دارد که صفحه نمایش گوشی بعد از مدتی دچار ترک خوردگی یا شکستگی شود. فشار زیاد نه تنها برای صفحه نمایش بلکه برای قسمت‌های دیگر گوشی نیز خطرناک است.

پیشنهاد مطالعه:درمجله دانستنیدلتا مطلب«چرا نباید موبایل را در ماشین به شارژ بزنیم؟»را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زمین شناسان آثاری را مطالعه کرده بودند که نشان از سرقت رودخانه در هزاران سال پیش می‌داد. اما این پدیده در رودخانه اسلیمز غیر‌قابل‌باور بود.

5 روز پیش

رسم تدفین مردم ماداگاسکار بر اساس یک اعتقاد قدیمی‌ شکل گرفته است. این مراسم تبدیل به آیین منظمی شده است که معمولا هر هفت سال تکرار می‌شود.

5 روز پیش

کافئین محرکی است که سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. اما قهوه و کافئین به تنهایی نمی‌تواند به کاهش وزن کمک کند، زیرا عوامل دیگری مانند رژیم غذایی سالم و ورزش باید در این ...

5 روز پیش

روش‌هایی قبلی که برای اندازه‌ گیری غیر‌ تهاجمی قند‌ خون استفاده می‌شدند، به‌جای توجه به سلامتی افراد، بخش لوکس بازار را هدف قرار داده‌اند.

6 روز پیش

بشر پیوسته در حال تغییر و دستکاری جهان است. دشت‌ها و مزارع را آتش می‌زند، جنگل‌ها را به مزرعه تبدیل می‌کند، گیاهان و حیوانات گوناگون پرورش می‌دهد. اما بشر فقط جهان بیرون را ...

۱ هفته پیش

مورمور شدن، یک واکنش عجیب بدن انسان است که به علت نرسيدن جريان خون به عصب ايجاد می‌شود. اين واکنش ممکن است نشانه برخی، بيماري‌ها باشد.

۱ هفته پیش

مردان قبیله وودابی آفریقا برای جلب توجه زنان و ازدواج با آنان آرایش می‌کنند که این آرایشبا استفاده از خاک رس، استخوان و اسید صورت می‌گیرد.

۱ هفته پیش

یک المنت در داخل عینک هوشمند گوگل تعبیه شده است که فریم عینک را به لرزه درمی‌آورد و این لرزش از فریم به استخوان جمجمه کاربر منتقل می‌شود.

۱ هفته پیش

توکیو قصد دارد در این المپیک پیامی درباره‌ محیط زیست ارائه دهد. در این مقاله به بیان اقدام عجیب ژاپن، برای مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

رسم آدم خواری در قبیله فور به انتشار بیماری مرگبار مغزی «کورو» می‌انجامد و باعث همه‌گیری مصیبت‌باری در این جمعیت شده است.

۱ هفته پیش

در مراسم تدفین در تبت در سومین روز مرگ شخص، جسد در بلندی‌های کوه‌ها قرار داده شده تا توسط پرندگان به‌خصوص کرکس‌ها خورده شوند.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان ثبت احوال از بیست اسم منتخب برای نوزادان دختر و پسر از ابتدای سال خبر داد. فاطمه و امیر علی در صدر جدول سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در ...

۱ هفته پیش

بیشتر...