مجله دلتا |
2 ماه پیش

سرقت رودخانه خشک شدن رودخانه ای در کانادا در روز ناپدید شدن رودخانه اسلیمز مجله دلتا

در کانادا اتفاقی روی داد که دانشمندان را بهت‌زده کرد. رودخانه‌ای تنها در عرض چهار روز ناپدید شد.
سرقت رودخانه

تا به‌حال شده که چیزی را گم کنید و با اینکه می‌دانید آن را کجا گذاشته‌اید، دیگر هرگز آن را پیدا نکنید؟ آب رودخانه اسلیمز در کانادا همین اتفاق برایش افتاد. این رودخانه در عرض ۴ روز بطور کامل ناپدید شد که ناشی از یک پدیده عجیب طبیعی به‌نامسرقت رودخانهبود. بامجله دلتاهمراه باشید تا درباره این پدیده شگفت انگیز بیشتر بدانید.

ناپدید شدن در عرض ۴ روز

ناپدید شدن ناگهانی و غیر‌منتظره رودخانه اسلیمز درکانادا، اولین مورد دیده شده در مورد سرقت رودخانه است. این پدیده، اتفاقی است که در آن جریان یک رودخانه بطور ناگهانی به سوی دیگری منتقل می‌شود.

ماجرای ناپدید شدن دریاچه از آنجایی شروع شد که، در بهار سال ۲۰۱۶، ذوب شدید یخچال‌های طبیعی اطراف این رودخانه به خاطر تغییرات دما رخ داد و آب را هزاران کیلومتر از مقصد اصلی منحرف کرد. این امر باعث شد محققان و زمین‌شناسان تحقیقات خود را آغاز کنند.

پس از بررسی‌های مقدماتی، زمین شناسان دانشگاه ایلینویز گفتند، ما به منطقه رفتیم و قصد داشتیم اندازه‌گیری‌های خود را در رودخانه اسلیمز ادامه دهیم، اما دریچه‌های رودخانه را طوری یافتیم که کم و خشک شده بودند.

سرقت رودخانه

همچنین،دلتارودخانه، که ما روی آن با قایق رفت و آمد می‌کردیم، از نظر تغییرات زمین شناسی، منظره بسیار چشم‌گیری را به‌وجود آورده بود و شرایط راه رفتن روی سطح رودخانه، که در گذشته ممکن بود تو را غرق کند به‌وجود آمده بود. چهار روز پس از شروع تحقیقات دریاچه بطور کامل ناپدید شد.

نتیجه تحقیقات

زمین‌شناسان به‌مدت یک سال بطور مداوم به بررسی و تحقیق درباره این پدیده پرداختند. در نتیجه، داده‌ها نشان دادند که چگونه این تغییرات ناگهانی رخ داد و آب دریاچه طی چهار روز به طور کلی ناپدید شد.

زمین شناسان قبلا آثاری را مطالعه کرده بودند که نشان از سرقت رودخانه در هزاران سال پیش می‌داد. اما به‌گفته کارشناسان، این پدیده در قرن ۲۱ بسیار عجیب و غیر‌قابل‌باور بود. زیرا هرگونه نشانه‌ای از آن مربوط به هزاران یا میلیون‌ها سال پیش بود و این همان دلیلی است که ناپدید شدن رودخانه اسلیمز را مهم‌تر می‌کند.

سرقت رودخانه

متخصص باستان شناسی دانشگاه ایالتی اوهایو گفت، مشاهدات نشان می‌دهد که چگونه افزایش دما می‌تواند اثرات ناگهانی و شدید محیط زیستی را به‌وجود آورد.بین سال‌های ۱۸۵۶ و ۲۰۰۷، یخچال طبیعی‌ای که این دریاچه از آن منشا می‌گرفت، حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ متر تحلیل رفت.در سال ۲۰۱۶، این تحلیل بطور ناگهانی بیشتر شد و منجر به یک کانال جدید گشت. این کانال جدید توسط یک تکه یخ بزرگ برش خورده به‌وجود آمده بود که همانند یک سد عمل می‌کرد. اینکانال آبی جدید، آب را به رودخانه دیگری هدایت کرد که در نتیجه آن، رودخانه اسلیمز خشک شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلببا سازه‌های حیرت‌انگیز دنیا در هنر معماری آشنا شوید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مطلب قصد داریم سنت‌های عجیب و غریب و دردناک برای ورود پسران به دنیای مردانگی در نقاط مختلف دنیا بپردازیم. همراه ما باشید.

15 ساعت پیش

سندرم نقص بینایی ناشی از فشار درون جمجمه‌ای نوعی نقص بینایی است که جزو اتفاقات عجیب در فضا است که برای انسان اتفاق می‌افتد.

22 ساعت پیش

 طی اتفاقی عجیب و نادر، یک معلم نوزادی که شبیه میمون است را به دنیا آورد که نیمی از بدن آن انسان و نیمی دیگر مانند شبیه میمون بود.

1 روز پیش

راه های افزایش تمرکز زیادی وجود دارد، اما تنها در صورتی این روش‌ها اثربخش هستند که شما به انجام تمرین‌ها به طور منظم تعهد داشته باشید

1 روز پیش

دانشمندان و پژوهشگران روشی را توسعه داده‌اند که باعث می‌شود در کمتر از ۵ دقیقه به خواب بروید. این یک روش جدید برای خواب عمیق است.

2 روز پیش

نداشتن پورت‌های شارژ یک موضوع مشترک برای همه تولیدکنندگان موبایل است که این یکی از ویژگی‌های پیش‌بینی شده برای تلفن های هوشمند ۲۰۴۰ است.

2 روز پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

3 روز پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

4 روز پیش

قوانین عجیب در برخی از کشورها که بعضی‌هایشان ماترک گذشته‌اند، انگار کسی یادش نبوده آن‌ها را حذف کند اما برخی قوانین جدید هستند.

4 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

5 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

6 روز پیش

شایع‌ترین علائم کرونا که تا امروز گزارش شده است تب،‌ سرفه، تنگی نفس و خستگی است. با این حال علائمی مانند مه مغزی کووید ۱۹ گزارش می‌شود.

6 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

۱ هفته پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

۱ هفته پیش

به گفته برخی منابع،​ امپراطور آدمخوار به آشپز خود دستور داده بود که برای طبخ غذا از گوشت بدن مجرمان و زندانیان استفاده کند.

۱ هفته پیش

بیشتر...