مجله دلتا |
۱ هفته پیش

زندان لوکس لاکچری ترین زندان های دنیا زندان لوکس مجلل مجله دلتا

زندان یا هتل؟ سوالی که ذهن شما را به‌محض دیدن عکس‌های این زندان‌ها درگیر می‌کند.
زندان لوکس

تغییر و توسعه پیدا کردن زندان‌ها در قرن کنونی امری کاملا طبیعی‌ است. اما چیزی که در این میان باعث تعجب و شگفتی می‌شود، زندان‌هایی هستند که رنگ و بویی از زندان ندارند و برخی از مجرمین شاید زندگی راحت‌تری را هم در این  زندان‌های مجلل به دست بیاورند. در این بخش ازمجله دلتا۴زندان لوکسدنیا به شما معرفی خواهد شد.

زندان ریتز کارلتون (ریاض)

هتل لوکس و پنج ستاره‌ای در شهرریاضوجود دارد که مدتی است به زندان تبدیل شده و همین موضوع توجه جهانیان را به آن معطوف کرده است.

این هتل در سال ۲۰۱۷ مکانی برای به انجام رساندن برنامه‌های ضدفساد بود. ماجرا از این قرار است که در تاریخ ۴ نوامبر ۲۰۱۷ بن ‌سلمان ولیعهد عربستان ۴۰۰ تن از شاهزادگان و ثروتمندان معروف سعودی را دستگیر و آن‌ها را در این هتل حصر کرد.

این هتل رویایی ۵۲ هکتار مساحت دارد و از سال گذشته تاکنون این اقامتگاه لقب زندان لوکس ریاض را از آن خود کرده است.

زندان لوکس

زندان لئوبن (اتریش)

نمای بیرونی این زندان آنقدر شیک است که اگر بی‌خبر از کنار آن عبور کنید، لئوبن را با یک دانشگاه بزرگ اشتباه می‌گیرید. در زندان ۵ ستاره لئوبن، زندانی‌ها هر ساعتی از صبح که تمایل داشته باشند از خواب بیدار می‌شوند، در اتاق شخصی خود قدم می‌زنند و از یخچال شخصی خود آب میوه میل می‌کنند، ظهر را با آفتاب گرفتن یا بازی‌های ویدئویی سپری می‌کنند و در صورت تمایل، عصر را نیز در باشگاه بدنسازی یا کتابخانه عمومی لئوبن سپری می‌کنند.

متاسفانه این زندان ظرفیتی کمتر از ۳۰۰ نفر را دربرمی‌گیرد و مختص زندانیانی خواهد بود که جرائم خشونت‌آمیزی مرتکب نشده‌اند.

زندان لوکس

زندان سلنتونا (سوئد)

داخل این زندان تفاوت زیادی با خارج آن ندارد و زندانیان دوران حبس خود را در اتاقی شبیه به یک دستگاه آپارتمان لوکس سپری می‌کنند. البته احتمال می‌رود زندان Sollentuna همانند ده‌ها زندان دیگر که در سوئد تغییر کاربری داده‌اند (به دلیل کمبود زندانی‌ها)، سرانجام به یک هتل تغییر ماهیت دهد.

زندان لوکس

زندان هالدن (نروژ)

علاوه بر نبود لباس فرم و هرگونه سخت‌گیری در زندان هالدن، زندانیان امکان آفتاب گرفتن، سونا رفتن، استفاده از یک کتابخانه بزرگ، صخره‌نوردی و ضبط آهنگ‌های شخصی خود را در استودیو مجهز این زندان خواهند داشت.

همچنین امکانات متعددی در زندان هالدن وجود دارد که شانس یادگیری مهارت‌های کاربردی مانند نجّاری و تعمیرات را به زندانیان خواهد داد.

در زندان هالدن هر مجرم یک اتاق مشخص بزرگ خواهد داشت که همانند یک سوئیت مجهز است و در خارج از اتاق هم پیست‌های دومیدانی، تنیس و صخره نوردی از حداقل امکانات آن است.

لاکچری ترین زندان های دنیا

اونومیچی (ژاپن)

احترام به افراد مو سفید و سالخورده از واجبات فرهنگژاپناست که از آداب غذا خوردن تا حتی زندان‌های آن دیده می‌شود. اونومیچی نام زندانی ویژه برای سالمندان است که تنها افراد ۷۰ سال به بالا به آن فرستاده می‌شوند.

مجرمین زندان اونومیچی که معمولا خلاف سنگینی ‌هم مرتکب نشده‌اند، بیشتر از یک نگهبان به یک نگهدار نیاز دارند. زیرا در این زندان مامورین، رژیم غذایی و دستورات پزشکی لازم برای مجرمین را با دقت پیاده‌سازی می‌کنند و هر کدام از زندانیان را در سلولی نسبتا بزرگ که دارای میز، دوش، سرویس‌بهداشتی، تلویزیون و سایر امکاناتی که به صورت شخصی ارائه می‌شود نگاه می دارند.

لاکچری ترین زندان های دنیا

پیشنهاد مطالعه:مطلبهتل‌های عجیب دنیا را بشناسید!را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اختراع خلاقانه تلفن همراه سه گوش به‌گونه‌ای است که، سه صفحه لمسی مجزا می‌توانند به هم وصل شده و به یک گوشی همراه تبدیل شود.

3 روز پیش

یکی از رایحه‌ های عجیب در عطر زنانه و مردانه گیاه کاکتوس می‌باشد. این گیاه که داری تیغ و گیاهی سخت است، بوی علفی و رایحه‌ای گرم دارد.

4 روز پیش

یکی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا هفته مقدس است که عید پاک برگزار می‌شود. این فستیوال از محبوب‌ترین جشنواره‌های مذهبی اسپانیا نیز است.

5 روز پیش

یکی دیگر از مد های عجیب دوران باستان مد کله خربزه‌ای است که در میان قبیله‌های مایاها، آفریقایی‌ها و در قرن بیستم در فرانسه رواج داشته است.

5 روز پیش

شهر معروف اروپایی که حدود هزار نفر ساکن دارد؟ بسیاری از مردم تصوری که از شهر دارند، ساختمان‌های بلند با جمعیت زیاد است. اما در جهان شهرهایی با جمعیت بسیار کم نیز وجود ...

5 روز پیش

با اینکه اکثر قوانین وضع‌شده در کشورها، از منافع فردی و اجتماعی مردم محافظت می‌کنند، اما قوانین عجیب زیادی در گوشه و کنار جهان دیده می‌شود.

6 روز پیش

یکی از چند سنت باور نکردنی در کنیا سنت اعضای قبیله ماسایی است که تف کردن را روشی برای ابراز کردن دعای خوشبختی برای نوزادان می‌دانند.

۱ هفته پیش

رستوران هوایی بلژیک یکی از رستوران‌ های عجیب و غریب دنیا است که وعده‌های غذایی بر روی یک میز که با جرثقیل به آسمان می‌رود سرو می‌شود.

۱ هفته پیش

زنان قبیله داساناچ از درب بطری‌های نوشابه و ساعت‌های شکسته، زیورآلات و گیس مصنوعی درست می‌کنند و آن‌ها را از سر خود آویزان می‌کنند.

۱ هفته پیش

قابلیت جدید گوگل که برای جستجوی آهنگ با زمزمه کردن است، به Hum معروف است. و روی اپلیکیشن موبایل گوگل در اختیار کاربران قرار گرفته است.

۱ هفته پیش

ناوچه پرتغالی یکی از مرگبار‌ ترین موجودات کره زمین است که مشخص شده است از هیدروزوا‌ها یا همان مرجانیان است که زهر بسیار مرگباری نیز دارد.

۱ هفته پیش

بیشتر...