مجله دلتا |
1 ماه پیش

خستگی مغز علائم خستگی مغز مبارزه با خستگی مغز مجله دلتا

خستگی مغز چه در نتیجه استرس باشد یا کم‌خوابی یا خیره شدن به کامپیوتر هنگام کار، مغز بالاخره راهی برای فرار از آن پیدا می‌کند و تلاش شما برای تمرکز بی‌نتیجه خواهد ماند.
خستگی مغز

خستگی ذهنی معمولا سطحی از کمبود انرژی است که حاصل از دست دادن انرژی در یک دوره زمانی خاص است.در این زمان برای اینکه بتوانید ذهن خود را به حالت قبلی برگردانید باید سوخت آن را مجددا تامین کنید. البته در این میان خبر خوبی نیز برایتان داریم و آن هم این است که رویکردهای تایید شده‌ای وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید سطح انرژی خود را از نو بسازید. در این مطلب ازمجله دلتادرباره چگونگی از بین بردنخستگی مغزصحبت خواهیم کرد.

خستگی فیزیکی، روانی / احساسی و معنوی:

تهی بودن وخستگیمی‌تواند به صورت فیزیکی، روانی، احساسی و بصورت معنوی رخ دهد. حال سوال اینجاست که خستگی شما از چه نوعی است؟ خستگی می‌تواند ناشی از کار بیش از حد، خواب ضعیف، رژیم غذایی ناسالم، خستگی آدرنال، مشکلاتتیروئیدی و عدم تعادل هورمونی، عوارض جانبی داروها، اضطراب یا افسردگی، تجربه یک کمبود خاص در زندگی و سایر موارد باشد.

 

با اینکه همیشه استثنائاتی وجود دارد اما راهنمایی‌های عمومی این است که اگر صبح با انرژی از خواب بیدار شدید و بعدازظهر احساس کردید هیچ انرژی ندارید، به احتمال زیاد خستگی شما منشاء فیزیکی و جسمی دارد.

اگر صبح با خستگی چشم گشودید و در طول روز حالتان بهتر شد، می‌توانید موارد احساسی و عاطفی خود را مورد بررسی قرار دهید. خستگی کلی و عمومی می‌تواند منشاء معنوی داشته باشد.

علائم خستگی مغز

مبارزه با خستگی مغز:

تعادل بدن:

صبحانه خوبی بخورید. به جای شکلات از سیب استفاده کنید. خوب بخوابید و زمانی که استرس دارید به این فکر کنید که همه چیز گذراست و شرایط بد نیز خیلی زود تمام خواهند شد.

تحقیقات و پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که انسان‌ها به طور مزمن آب بدن خود را از دست می‌دهند و همین امر می‌تواند سطح انرژی بدن را کاهش دهد. مصرف روزانه ۸ لیوان آب می‌تواند نتایج شگفت انگیزی به همراه داشته باشد.

از آنجایی که تمرینات ورزشی باعث ایجاد نیرو می‌شوند، بهتر است به جای اینکه از آسانسور استفاده کنید از پله‌ها استفاده نمایید و برای رسیدن به محل کار یا مدرسه پیاده روی کنید.

برخی از اوقات کمبودویتامینD که در زندگی‌های مدرن امروزی شایع‌تر است، می‌تواند باعث ایجاد خستگی شود.

تمرینات جایگزین:

با اینکه برخی از انواع خستگی‌ها به درمان‌های هدفمند و خاص همچون استفاده از داروهای مختلف نیاز دارند اما تمامی انواع تهی شدن‌ها را می‌توان به کمک استراحت و آرام سازی بهبود بخشید.

زمانی که به طور غیر منتظره در ترافیک یا فروشگاه گیر می‌کنید، از این فرصت استفاده کنید و چند دقیقه‌ای را به خود بیندیشید. ببینید چه کارهایی می‌تواند خستگی‌تان را برطرف کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب۴ نوع پیری که اگر آن‌ها را بشناسید جوان‌تر می‌مانیدرا بخوانید.

 

 

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پژوهشگران در آزمایش‌های اخیر خود با ترکیب فناوری نانو، هوش مصنوعی و محاسبات، امکانات اتصال مغز انسان به رایانه را فراهم کرده‌اند .

3 روز پیش

با اینکه در دوران مدرسه زیاد در مورد مصر و خوانده‌‌ایم، اما حقایق جالبی در مورد مصر باستان وجود دارد که ممکن است به گوشتان نخورده باشند.

3 روز پیش

تنوع فرهنگی دنیایی از آداب و رسوم مختلف را به ‌وجود می‌آورد. گاهی آنچنان این آداب و رسوم عجیب می‌شود که تابو و غیر‌انسانی به نظر می‌رسد.

4 روز پیش

بدن انسان مانند جنگلی مملو از موجودات زنده مثل انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و حتی حیوانات میکروسکوپی است.

4 روز پیش

با به‌کار‌بردن چند روش‌ساده ولی کاربردی، میتوان به تقویت بینایی خود کمک کرد و از خطرها و بیماری‌های احتمالی جلوگیری کرد.

5 روز پیش

اتفاقات پس از مرگ زمانی رخ می‌دهند که اعضا حیاتی می‌میرند و بدن با تغیرات عجیبی روبرو می‌شود و این تغیرات طی مراحلی موجب تجزیه بدن می‌شوند.

5 روز پیش

ستاره‌‌‌ چشمک‌ زن با ابعاد بزرگ‌تر از خورشید توسط جرم کوچک‌تر مسدود می‌شود. این رویداد گیج‌کننده‌ مسئله جدید ستاره‌شناسان شده است.

6 روز پیش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی غذاهای مصنوعی یعنی غذاهایی که در آزمایشگاه کشت می‌شوند می‌توانند از بدتر شدن شرایط زیست محیطی جلوگیری کنند

6 روز پیش

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود. این یعنی زمان تعویض باتری گوشی شما فرا رسیده اما شما از آن بی‌خبرید!

۱ هفته پیش

حقایق کشتی تایتانیک چیست و چه بر سر این کشتی آمد‌ ؟ شب یکشنبه ۱۴ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه پیامی برای تایتانیک مخابره شد...

۱ هفته پیش

بیشتر...