مجله دلتا |
۲ هفته پیش

آیین ها رسوم زیبایی آیین ها رسوم زیبایی مورد استفاده در دوران باستان مجله دلتا

استاندارد‌های زیبایی در گذشته بسیار عجیب بودند و دانستن آن‌ها جالب است.
آیین ها و رسوم زیبایی

هر دوره زمانی از نظر مد و ظاهر، گرایش‌های خاص خود را دارد اما در گذشته معیار‌های زیبایی گاهی اوقات آنقدر غیرمعمول بود که اگر کسی می‌خواست به نتایج عالی برسد مجبور بود از روش‌های عجیبی استفاده کند، برای مثال ممکن است در مورد باریک کردن کمر شنیده باشید. گاهی اوقات تجربیات زیبایی نه تنها دردناک، بلکه خطرناک نیز بودند. در این مطلب ازمجله دلتابه برخی ازآیین ها و رسوم زیباییمورد استفاده در دوران باستان می‌پردازیم.

پیشانی بلند

به گفته مورخان، در پایان قرن چهاردهم، ملکه ایزابو باواریایی، تعیین کرد که زنان باید پیشانی بلند یا پهن و گردن بلند و نازک داشته باشند که خود این جزو آیین ها و رسوم زیبایی است.

ابرو‌های چند رنگ

در مورد چهره انسان، ابرو‌ها احتمالا بیشترین تغییر را در مورد استاندارد‌های زیبایی داشته‌اند، به عنوان مثال در یونان باستان اصطلاحا تک ابرو مد بود و اگر زنی نداشت، از یک تکه مخصوص ساخته شده از خز بز استفاده می‌کرد.

اما زنان چین قرون وسطی از این هم فراتر رفتند. در قرن دوم و سوم، آن‌ها شروع به ساخت ابرو‌های چند رنگ کردند. یکی از امپراتور‌های آن زمان به زنان خود دستور داد ابرو‌هایی به رنگ آبی مایل به سبز داشته باشند. زنان ابرو‌های خود را می‌تراشیدند و با استفاده از جوهر گران قیمتی ابرو‌های جدید می‌گذاشتند. این کار نه تنها برای خوشحالی امپراتور بلکه برای نشان دادن ثروت آن‌ها به کشور‌های دیگر نیز بود، زیرا فقط افراد ثروتمند می‌توانستند این جوهر را خریداری کنند. اما این روند زمان زیادی دوام نیاورد و ابرو‌هایی با ظاهر طبیعی بار دیگر محبوب شدند که شکل آن‌ها می‌توانست از بلند و نازک تا کوتاه و ضخیم متفاوت باشد.

ناخن‌های بلند

در چین، ناخن‌های بلند قرن‌ها رواج داشت و دلیل آن کاملا غیر معمول بود، چنین ناخن‌هایی نشان می‌داد که صاحب آن‌ها مجبور نیست کاری با دستان خود انجام دهد، زیرا می‌تواند هزینه خدمتکاران را پرداخت کند. در طولسلسله چینگکه تقریبا سه قرن برکشور چینحکومت می‌کرد (قبل از آغاز قرن بیستم)، این روند در اوج خود بود.

آیین ها و رسوم زیبایی

دندان‌های سفید

مردم گرجستان نه تنها پوست خود را رنگ پریده می‌کردند، بلکه دندان‌های خودشان را نیز بسیار سفید می‌کردند. آن‌ها از پودر حاوی اسید سولفوریک برای این کار استفاده می‌کردند. البته دندان‌های افراد آسیب می‌دید، اما مشتریان ثروتمند دندان پزشکان می‌توانستند هزینه ایمپلنت را بپردازند که دندان‌های اهدایی را که مردم به پزشکان می‌دادند، دریافت می‌کردند.

پس از نبرد واترلو، دندان‌های سربازان فوت شده به عنوان ایمپلنت مورد استفاده قرار گرفت و اگرچه در قسمت دوم قرن نوزدهم ایمپلنت‌هایی از جنس پرسلن وجود داشت، اما برخی دندان پزشکان از استفاده از آن‌ها خودداری می‌کردند و همچنان ترجیح می‌دادند از دندان سربازان استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه: مطلببا مشهور‌ترین موجودات افسانه‌ای آشنا شوید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر این موارد را بدانید شاید هیچگاه به سرطان دچار نمی‌شوید. با مجله دلتا همراه باشید تا عجیب ترین کارهایی که باعث سرطان می شوند آشنا شوید.

18 ساعت پیش

مطالعه دانستنی‌های علمی سبب می‌شود که اطلاعات عمومی بالا برود. این مطلب را از دست ندهید تا با جالب ترین حقایق علمی آشنا شوید.

21 ساعت پیش

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید.

دیروز

با مردی که روی هوا می ایستد و به شیوه‌ای منحصر به‌فرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها هنر خود را به بینندگان عرضه می‌دارد در مجله دلتا آشنا شوید.

3 روز پیش

به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان‌های کشور آلمان غیرقانونی است. به‌همین‌بهانه قصد داریم برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را معرفی کنیم.

3 روز پیش

حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه مجله دلتا به کاربرد های غیر خوراکی شکر اشاره می‌کنیم.

3 روز پیش

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره "برونئو" زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب این قبیله آشنا شوید.

4 روز پیش

این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب از مجله دلتا به حوادثی که زمین را نابود می کند می‌پردازیم.

5 روز پیش

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

5 روز پیش

مغز ما مانند دیگر اعضای بدنمان می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. در ادامه از عادت‌هایی خواهیم گفت که می‌توانند آسیب به مغز وارد کنند.

6 روز پیش

بوریونگ نام شهری است که در استان  چانگ چئونگ کره جنوبی قرار دارد. دراین شهر  فستیوال پرطرفدار گل بازی تابستانی برگزار می‌شود.

6 روز پیش

در حال حاضر متخصصین و پزشکان برای تشخیص حمله قلبی باید ساعت‌ها زمان صرف کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

6 روز پیش

تا چندین سال گذشته توصیه پژوهشگران این بود که مردم از چرت‌زدن در طی روز پرهیز کنند. در این مطلب به چهار مزیت چرت روزانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا درباره راهکارهایی برای کاهش وابستگی به گوشی هوشمند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱ هفته پیش

فستیوال های بمبئی دیگر تبدیل به جاذبه‌های این شهر شده‌اند و خیلی از مسافران به بهانه شرکت در این فستیوال ها به این شهر سفر می‌کنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...