مجله دلتا |
5 روز پیش

امپراطور آدمخوار امپراطور آدمخوار امپراطور آدمخوار آفریقای مرکزی مجله دلتا

شنیده بودیم بعضی از قبایل آفریقا آدمخوار هستند. ولی تصورمان این بود كه این شایعه بیشتر در داستان‌ها و افسانه‌های خیالی مصداق دارد و بعید است كسی را بتوان یافت كه صحنه‌های آدم‌خواری توسط «بشر» را دیده باشد.
امپراطور آدمخوار

به گفته برخی منابع،​ «ژنرال بدل بوکاسا» کودتاگر آفریقایی مرکزی به آشپز خود دستور داده بود که برای طبخ غذا از گوشت مجرمان و زندانیان استفاده کند. بامجله دلتاهمراه باشید تا بیشتر باامپراطور آدمخوارآشنا شوید.

امپراطور آدمخوار

این شخص «ژنرال بدل بوکاسا» دیکتاتور پیشین کشور «آفریقای مرکزی» است.
او در دوران تحصیل با شخصیت ناپلئون آشنا شد و از همان زمان شیفته او شد. این علاقه در بسیاری از تصمیمات بعدی او اثر گذاشت. به طوری که تاجگذاری خود را طبق الگوی تاجگذاری ناپلئون در پاریس ترتیب داد.

این آدمخوار در اجرای مراسم تاجگذاری خود ۳۴۰ تن شراب، شامپاین، خاویار و نیز ۶۰ دستگاه اتومبیل لیموزین وارد کشور کرده است.

به شدت به رهبران فرانسه عشق می‌ورزید. به طوری کهژنرال دوگلرا پدر خود می‌خواند. او وقتی که در مراسم تدفین وی شرکت کرد، به شدت می‌گریست و می‌گفت: «یتیم شدیم».
قذافی رهبر لیبی و شیوخ عرب خلیج فارس میلیون‌ها دلار به وی هدیه کردند، اما وی پس از جمع‌آوری پول مورد نظر خود، از اسلام برگشت و دوباره مسیحی شد.

برکناری امپراطور آدمخوار

بوکاسا سرانجام در سپتامبر ۱۹۷۹ زمانی که در لیبی به سر می‌برد، در یک کودتای نظامی از قدرت برکنار شد. رهبر کودتا پسر عموی بوکاسا بود، کسی که هنگامی که رئیس جمهوری آفریقای مرکزی بود، با کودتای بوکاسا از کار برکنار شد. در پی این کودتا بوکاسا عازم کشورهای ساحل عاج و فرانسه شد.

این امپراطور هنگامی که با فریب اطرافیان به کشورش بازگشت، در فرودگاه دستگیر و راهی زندان شد، اما ۸ سال بعد، در جریان یک عفو عمومی از زندان آزاد گردید. بوکاسا به قصاب آفریقای مرکزی مشهور شد.

اعترافات آشپز امپراطور آدمخوار

از جمله کسانی که در جلسات محاکمه بوکاسا برای شهادت علیه وی شرکت کرده بودند، آشپز و خدمتکار قصر وی بود.

آشپز بوکاسا در دادگاه گفته بود که به دستور بوکاسا اکثر مواقع گوشت مورد نیاز غذای امپراطور را از داخل فریزر شخصی وی که حاوی گوشت بدن و پای زنان مجرم واعدامشده بوده، تامین می‌کرده است.

این آدمخوار معتقد بود که شان یک امپراطور نیست که از گوشت حیوانات تناول کند. گفته می‌شود از غذاهای مورد علاقه او، دلمه برنج پیچیده‌شده در گوشت بدن انسان بوده است.

پیشنهاد مطالعه:مطلبصداهای مرموزی که معلوم نیست از کجا می‌آیند!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم پول بسیاری برای دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می‌کنند و این جزو معیارهای عجیب زیبایی است.

9 ساعت پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

12 ساعت پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

1 روز پیش

هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری و صد‌ها مرگ بر اثر کرونا. با مجله دلتا همراه باشید تا به اقدامات لازم برای پایان دادن کرونا بپردازیم.

2 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

2 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

3 روز پیش

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان و محققان در زمینه‌ی جهان هستی اما همچنان عجیب ترین ایده ها درباره هستی مطرح است.

4 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

4 روز پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

5 روز پیش

مراسم ازدواج در سرتاسر جهان بسیار متنوع برگزار می‌شود اما قطعا ازدواج با تمساح در مکزیک از آن رسوم عجیب و غریب است که دلهره‌آور است.

6 روز پیش

زمان پایان همه گیری ویروس کرونا واگیردارترین ویروس جهان، هنوز مشخص نیست و پایان‌دادن به آن قطعا کاری مشکل ودشوار خواهد بود.

6 روز پیش

دراین مطلب از مجله دلتا به صداهای عجیب است می‌پردازیم که هنوز معلوم نیست از کجا آمده‌اند. فقط می‌دانیم مردم زیادی صدا را شنیده‌اند.

۱ هفته پیش

حمله مرگبار مار کبرا به دو کودک هندوستانی باعث مرگ این دو کودک شد. مادر کودکان نیز که توسط این مار گزیده شده در وضعیت وخیم به سر می‌برد.

۱ هفته پیش

در یکی از شب‌های زمستانی، دریکی از روستا های کانادا به طرز کاملا ناگهانی و وحشتناکی، دیگر هیچ انسان و حیوانی در این روستای عجیب دیده نشد.

۱ هفته پیش

دانستنی جالب دوش گرفتن پژوهشگران و محققان اخیرا تلاش کردند که به صورت علمی ثابت کنند دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است یا شبانه.

۱ هفته پیش

بیشتر...