مجله دلتا |
5 روز پیش

پیش بینی آینده پیش بینی ده سال آینده پیش بینی سال های آینده مجله دلتا

طبق پیش‌بینی‌ها، جمعیت جهان تا پایان سال 2029 به 8.5 میلیارد نفر می‌رسد و هنگامی که چنین اتفاقی بیفتد جهان با مشکلات جدید و بزرگی مواجه خواهد شد.
پیش بینی آینده

در طی ده سال گذشته، تغییرات زیادی در صنعت فناوری رخ داد. شروع ماموریت‌های جدید کاوش در مریخ، عرضه تجاری خودروهای خودران و ثبت اولین تصویر از سیاه چاله؛ نمونه‌ای از تحولات و دستاوردهای ده سال اخیر بوده است و در دهه‌ آینده نیز شاهد تغییرات باورنکردنی در عرصه‌های مختلف خواهیم بود. در این نوشتار ازمجله دلتابه بررسیپیش بینی آیندهمی‌پردازیم.

پیش بینی آینده

پیش‌بینی‌ها درباره‌ آنچه در ده سال آینده اتفاق می‌افتد حاصل ترکیبی از پیش‌بینی‌های اقتصادی و نتایج علمی برخی از کارشناسان و متخصصان برجسته دنیا و همچنین پروژه‌هایی است که توسط مخترعان به اجرا درآمده‌اند. این رویدادها به احتمال زیاد در طی ده سال آینده رخ خواهند داد:

ماشین‌های ذهن‌خوان تولید می‌شوند

تولید ماشین‌هایی که ذهن انسان را بخوانند چیزی فراتر از تصور ما و بیشتر شبیه یک رمان علمی_تخیلی به نظر می‌رسد اما اگر دانشمندان طبق برنامه طرح‌ریزی شده خود عمل کنند باید ظرف ۱۲ ماه آینده منتظر معرفی اولین ماشین‌های تله‌پاتی یا ذهن‌خوان باشیم.

تولید انبوه ماشین‌های خودران آغاز می‌شود

اگرچه ماشین‌های خودران در بازار وجود دارند اما هنوز فراگیر نشده و تنها در تعداد کمی از بازارهای جهان عرضه می‌شوند. این روزها داشتن یک ماشین خودران، کالای لوکسی است که می‌توان گفت فقط افراد ثروتمند می‌توانند به آن دست یابند اما این روند در سال ۲۰۲۱ تغییر خواهد کرد.

پیش بینی ده سال آینده

هواپیماهای مجهز به انرژی خورشیدی

در سال ۲۰۲۲، شرکت هواپیمایی Eviation Aircraft قصد دارد اولین هواپیمای تجاری تمام برقی جهان را عرضه کند. این یک ایده علمی_تخیلی نیست. این شرکت قبلا از هواپیمای برقی خود رونمایی کرده و یک تیم از خلبانان، در حال حاضر یک هواپیمای برقی را در جهان به گردش در آورده‌اند. اما در سال ۲۰۲۲، هواپیماهای برقی که با پنل‌های خورشیدی شارژ می‌شوند گزینه اصلی برای پرواز خواهند بود.

ماموریت انسان به مریخ

در سال ۲۰۲۴ اولین سفر انسان به سیاره مریخ صورت می‌گیرد. در همین سال، قرار است برنامه‌ سفر به مریخایلان ماسکانجام شده و شرکت هواپیمایی اسپیس ایکس ایلان ماسک، اولین موشک‌های خود را به مریخ بفرستد و حتی اگر هم برنامه ایلان ماسک با موفقیت همراه نباشد در نهایت یک نفر به این سیاره قدم خواهد گذاشت.

تاخیر در روند پیری قلب انسان

بیماری های قلبی_عروقی هنوز هم علت اصلی مرگ و میر در جهان به شمار می‌آیند. این بیماری بیش از هر چیزی دیگر بر طول عمر ما اثر می‌گذارد. هر چقدر هم که مواظب سلامتی خود باشیم نمی‌توانیم از روند پیر شدن قلب خود فرار کنیم یا دست کم تا سال ۲۰۲۶ قادر به انجام این کار نخواهیم بود. موسسه سلول‌های بنیادی هاروارد پیش‌بینی می‌کند که تا سال ۲۰۲۶، پژوهش‌های بالینی خود برای جلوگیری از روند پیری قلب انسان را به نتیجه برساند.

بیشتر بخوانید:مطلبراز مثلث برمودا کشف شد!را بخوانید.#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

خستگی مغز : صبحانه خوبی بخورید، خوب بخوابید، زمانی که استرس دارید به این فکر کنید که همه چیز گذراست و شرایط بد نیز خیلی زود تمام می‌شود.

12 ساعت پیش

واقعیت های باورنکردنی فضا : در فضا منبع عظیمی از آب وجود دارد، مواد غذایی موجود در ماه تا ۱۰۰ میلیون سال باقی خواهند ماند.

14 ساعت پیش

برای جلوگیری از مرگ سیاره زمین باید تصمیم‌گیرندگان جهانی سریعا در مسیر جلوگیری از گرمایش زمین قرار بگیرند.

18 ساعت پیش

تفاوت‌های مغز زنان و مردان : مردان دوره بزرگسالی را سه سال دیرتر از زنان آغاز می‌کنند و این امر در طول زندگی‌شان تداوم پیدا می‌کند.

1 روز پیش

محققان دستگاهی به نام دستگاه رویاساز هدفمند اختراع کردند این دستگاه در طول مرحله اول خواب می‌تواند رویاهای فرد را تغییر دهد.

1 روز پیش

اینترنت اشیا (IoT) موضوع تازه‌ای نیست، شرکت‌های فناوری و دانشمندان این حوزه دهه‌هاست که درباره‌ی آن بحث می‌کنند.

2 روز پیش

یک بخش منشور عشق ممکن است مولفه‌های سه‌گانه عشق یعنی صمیمیت، اشتیاق و تعهد باشد که توسط تست نظریه مثلث عشق استنبرگ سنجیده می شود.

3 روز پیش

امکان سفر در زمان : توماس وانگ می‌گوید گذر زمان یک مفهوم اساسی است. زیرا این حقیقت را برجسته می‌کند که زمان تفاوت زیادی با فضا دارد.

3 روز پیش

برخی از موجودات منقرض شده هستند که حتی از ماموت‌ها نیز جدیدترند مثل دودو که این پرنده‌ها در آمریکای جنوبی زندگی می‌کردند.

3 روز پیش

کشف چندین کهکشان جدید : در جهان انواع مختلفی از کهکشان‌ها وجود دارد. کهکشان‌های مارپیچی مانند کهکشان‌ ما، تنها یک نوع محسوب می‌شوند.

4 روز پیش

پایان دادن به بحران آب : بحران کمبود آب در جهان موضوع بسیار مهمی است میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از بحران کم‌آبی رنج می‌برند.

4 روز پیش

اختلال افسردگی و اضطراب ارتباط تنگاتنگی دارند. تقریباً 50٪ از مبتلایان به افسردگی با اختلال اضطراب نیز تشخیص داده می‌شوند.

5 روز پیش

مدیریت استرس : خودتان را مجبور به خندیدن یا لبخند زدن کنید. کسی که دوستش دارید را بغل کنید. آهنگ های شاد گوش کنید که باعث خوشحالی شوند.

6 روز پیش

فواید عطسه : وقتی که خواب هستیم، عطسه نمی‌کنیم، زیرا فعالیت اعصابی که این واکنش را هدایت می‌کنند با چرت زدن کاهش پیدا می‌کند.

6 روز پیش

روش های صحیح شارژ کردن گوشی موبایل :  گوشی را از صفر درصد به شارژ متصل نکنید،  میزان شارژ باتری گوشی را بین 65 تا 75٪ نگهدارید.

6 روز پیش

بیشتر...