مجله دلتا |
۳ هفته پیش

رنگ های باور نکردنی چشم چشم هایی با رنگ های باورنکردنی مجله دلتا

علاوه بر رنگ‌های معمولی چشم مثل سیاه و قهوه‌ای، رنگ‌های دیگری نیز مثل صورتی و بنفش هم وجود دارند.
رنگ های باور نکردنی چشم

می‌گویند چشم‌ها پنجره روح هستند. اگر بخواهیم یک ویژگی مشترک بین چشم و پنجره را پیدا کنیم، رنگ است. چشم‌ها رنگ‌های مختلفی دارند. معمولا رنگ چشم‌ها قهوه‌ای، عسلی یا آبی است. آیا می‌دانستید رنگ چشم قرمز یا کهربایی و حتی بنفش هم وجود دارد؟

در این گزارش، شماری از نادرترین رنگ چشم‌ها را خواهید دید که شاید تا به حال درباره‌اش نشنیده باشید. بطور کلی روش خاصی برای تعیین نادر بودن رنگ چشم وجود ندارد. همین که آن را کمتر دیده باشیم می‌تواند آن رنگ را در گروه نادرترین‌ها قرار بدهد. در این مطلب ازمجله دلتادربارهرنگ های باور نکردنی چشمصحبت خواهیم کرد.

رنگ های باور نکردنی چشم

چشم‌های سیاه

درست است برخی از مردم رنگ چشمانشان از دور سیاه به نظر می‌رسد اما در واقع قهوه‌ای تیره است. چشم‌های سیاه از فراوانی رنگ ملانین ناشی می‌شود و عنبیه در این حالت مثل مردمک، کاملا سیاه است و در زیر نور، سیاهی آن کاملا مشخص می‌شود.

رنگ چشم قرمز یا صورتی

دو حالت اصلی وجود دارد که باعث ایجاد رنگ چشم قرمز یا صورتی می‌شود. آلبینیسم و ​​نشت خون به عنبیه. هرچند چشم‌های سفید به دلیل کمبود رنگدانه مایل به چشم آبی بسیار روشن هست. برخی از اشکال آلبینیسم می‌توانند چشم‌ها را قرمز یا صورتی نشان دهند.

چشم بنفش

افراد مبتلا به آلبینیسم غالبا چشمانی سفید دارند که این رنگی است که به دلیل کمبود ملانین ایجاد می‌شود. این رنگ در نتیجه انعکاس نور از رگ‌های خونی چشم ایجاد می‌شود که به رنگ قرمز هستند و یک رنگ بنفش زیبا و عجیب ایجاد می‌کنند.

هتروکرومیا

هتروکرومیا یک بیماری نادر است و رنگ یک عنبیه از دیگری متفاوت است. این یک بیماری نادر و غیرمعمول در رنگ چشم است که در بعضی از افراد و در واقع در کمتر از یک درصد از افراد اتفاق می‌افتد.

چشم هایی با رنگ های باورنکردنی

پیشنهاد مطالعه: مطلبدانستنی‌هایی درباره چگونگی ساخت رنگ‌هارا بخوانید.

 

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تنوع فرهنگی دنیایی از آداب و رسوم مختلف را به ‌وجود می‌آورد. گاهی آنچنان این آداب و رسوم عجیب می‌شود که تابو و غیر‌انسانی به نظر می‌رسد.

16 ساعت پیش

پارچه‌های جدید که تشکیل شده از ذرات نانو نقره‌ای و مسی هستند، می‌توانند با نور خورشید خودشان را تمیز کنند.

18 ساعت پیش

بدن انسان مانند جنگلی مملو از موجودات زنده مثل انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و حتی حیوانات میکروسکوپی است.

20 ساعت پیش

اتفاقات پس از مرگ زمانی رخ می‌دهند که اعضا حیاتی می‌میرند و بدن با تغیرات عجیبی روبرو می‌شود و این تغیرات طی مراحلی موجب تجزیه بدن می‌شوند.

1 روز پیش

دلایل متعددی ممکن است باعث افزایش ناخواسته وزن شما شوند و لزوما افزایش غذایی که می‌خورید و کم کردن تحرک بدنی تنها دلایل افزایش وزن نیستند.

1 روز پیش

ستاره‌‌‌ چشمک‌ زن با ابعاد بزرگ‌تر از خورشید توسط جرم کوچک‌تر مسدود می‌شود. این رویداد گیج‌کننده‌ مسئله جدید ستاره‌شناسان شده است.

2 روز پیش

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود. این یعنی زمان تعویض باتری گوشی شما فرا رسیده اما شما از آن بی‌خبرید!

4 روز پیش

برنامه‌ها و سیستم‌های نرم افزاری ویژه‌ای برای نظارت بر کار افراد معرفی شده که انتظار می‌رود یکی از دستاورد های فناوری ۲۰۲۱ باشد.

4 روز پیش

حقایق کشتی تایتانیک چیست و چه بر سر این کشتی آمد‌ ؟ شب یکشنبه ۱۴ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه پیامی برای تایتانیک مخابره شد...

4 روز پیش

بیشتر...