مجله دلتا |
4 روز پیش

آدامس به جای واکسن آدامسی که از انتشار ویروس کرونا جلوگیری می کند کرونا مجله دلتا

یک آدامس آزمایشی که ذرات کرونا ویروس را «به دام می‌اندازد»، ممکن است میزان این ویروس را در بزاق کاهش دهد و باعث کاهش سرایت آن به دیگران شود.

به گزارشمجله دلتابه نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است، یعنی همان پروتئینی که به صورت «گیرنده‌هایی» در سطح سلول‌ها هم وجود دارد و کرونا ویروس با اتصال به آن وارد سلول‌ها می‌شود و آن‌ها را آلوده می‌کند. با ما همراه باشید تا باآدامس به جای واکسنبیشتر آشنا شوید.

آدامس به جای واکسن

پژوهشگران آمریکایی دردانشگاه پنسیلوانیانشان دادند در بررسی‌های آزمایشگاهی با استفاده از بزاق و نمونه‌های گرفته شده از افراد دچار عفونت کرونا، ذرات ویروسی خودشان را به «گیرنده‌های» ACE2 موجود در آدامس متصل می‌کنند و در نتیجه بار ویروسی در نمونه‌ها تا ۹۵ درصد کاهش پیدا می‌کند.

آدامسی که از انتشار ویروس کرونا جلوگیری می‌کند

این پژوهشگران که نتایج کارشان را در ژورنال Molecular Therapy منتشر کرده‌اند، می‌گویند این آدامس می‌توان برای سال‌ها در دمای اتاق نگهداری کرد. این آدامس مزه و حسی مانند آدامس‌های معمولی دارد. جویدن این آدامس باعث آسیب دیدن مولکول‌های ACE2 درون آن نمی‌شود.

نظر پژوهشگران

به نظر این پژوهشگران استفاده از این آدامس برای کاستن از بار ویروسی در بزاق می‌تواند انتشار ویروس از طریق ذرات ریز بزاق که هنگام صحبت کردن، نفس کشیدن یا سرفه کردن درون هوا منتشر می‌شوند، کاهش دهد.  همچنین به عنوان مکملی برای واکسن‌ها به خصوص در کشورهایی که دسترسی کمتری به واکسن دارند، به کار رود.

آدامس به جای واکسن

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبعادت‌های رایجی که سیستم ایمنی شما را ضعیف می‌کندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

خون آشام ها پوششی مانند کفن بر تن داشته و بدن‌های آن‌ها اغلب پف کرده با صورت‌هایی سرخ و چهره‌ای تاریک بوده‌اند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

4 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

خوابیدن با وسیله گرمایشی می‌تواند شما را مستعد ابتلا به عفونت‌ها کند. در ادامه از مضرات خوابیدن با وسیله گرمایشی روشن بیشتر خواهیم گفت.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...